İskandinav Mitolojisi Bilgi Paylaşım Alanı

https://twitter.com/mitolojikdunya?s=09

Podcasti çok hoşuma gitti. Çok akıcı konuşuyor ve konuyla ilgili bağlantılı başka birçok olayı da anlatıyor.

1 Beğeni

Nesir ve Manzum Edda haricinde Viking çağıyla alakalı orijinal bir şeyler okumak istiyorsanız İzlanda sagalarını öneririm. Genellikle konularını Viking çağında geçen gerçek olaylardan alan ve 13. ve 14. yüzyıllarda yazıya dökülmüş eserler. Yanık Njall Sagası gibi bazıları Türkçeye çevrilmiş durumda. Baskıları tükense de nadirkitap.com gibi sitelerde (fahiş fiyatlara) bulunabiliyorlar. Hatta bir İngilizce öğretmeni olarak da eğer İngilizcenizi geliştirmek isterseniz biraz bunların İngilizceleri üzerinde vakit geçirmenizi önerebilirim. Sade bir dilleri var. Şahsen ben lisede öğrenciyken bunlarla uğraşıyordum. Fayda da gördüm gibi. İngilizcelerine buradan ulaşabilirsiniz isterseniz: Icelandic Lore

2 Beğeni

Burada da bulunsun @Ozgur

İskandinav mitolojisi problem şeması :smile:

DrKaXGkWoAEUgKR

7 Beğeni

dragen-1892

2 Beğeni

Merhabalar. İskandinav mitolojisine merak beslemeye başladım ve bu mitoloji hakkında birçok şey öğrenmek istiyorum. Önerdiğiniz kitaplar,kaynaklar,siteler var ise ve benle paylaşabilirseniz çok sevinirim :slight_smile:

NOT: Halihazırda Yeditepe yayınevinin basmış olduğu Viking Mitolojisi kitabına sahibim.

1 Beğeni

Bu konuyu da o amaçla açmıştım. Yukarıda kitaplar ve ilginizi çekebilecek başka şeyler var. Zamanla da ekleme yapmayı düşünüyorum :slight_smile:

Konudaki mesajları okumadan bodoslama dalmışım biraz, kusura bakmayın :smiley: Başlangıç için önerilen kitapları hemen alıp okumaya başlayacağım, teşekkürler bilgilendirmeler için.

1 Beğeni

Önemli değil. Kolay gelsin :slight_smile:

1 Beğeni

Her ne kadar Nesir Edda dilimize kazandırılmış olsa da Poetic Edda hala çevrilmedi. İş Bankası’ndan şimdiye kadar nasıl oldu da çıkmadı hayret ediyorum.