Issız Bir Adaya Düşseniz Yanınıza Alacağınız 5 Kitap?

Evet ama onu çok da sevmedim. O yüzden 7 kitap.

:rofl: :rofl: :rofl:
Robinson Crusoe de hiç fena olmazdı. Ondan da bir şeyler öğrenirdik.

1 Beğeni

Robinson Crusoe’dan bir şey öğrenileceğini sanmıyorum. Zira Robinson Crusoe denize çıplak olarak girip (dikkat edelim çıplak) ceplerine gemiden kalan erzak, alet vs dolduran adamdır.

Büyük üstad Stephen King (ömrü uzun olsun) bunu kitaplarında çok kez belirtmiştir.

3 Beğeni

O zaman biz de ellerimiz boş ormana girip, zengin biri olarak çıkarız. :rofl: :rofl: :rofl:

4 Beğeni

Evrim denen şey var. Adam suya gire çıka demek ki… Neyse…

5 Beğeni

Bir kaç yıl sonra vücudunda cepler mi oluşur bilemiyorum :smiley: Tamam her kurguda mantık hatası olabilir ancak bu ölümcül bir hata bence. Hikayeyi her şekilde etkiliyor çünkü. Crusoe olmayan ceplerine sağlam kalan erzakları dolduruyor ve hayatta kalıyor. Ancak gerçekçi bakarsak bu adamın pantolonu yok. Nihayetinde erzak falan da alamayacak ve kitabın burada bitmesi gerekiyor.

3 Beğeni

Kitap aslında orada bitiyor. Robinson suda fazla kaldığı için ÖLÜM onu alıyor ve o noktadan sonra Robinson’un ruhunun hayata takılı kalan bir parçasını okuyoruz. Hadi buyur…

7 Beğeni

:rofl: :rofl: :rofl: Bu güne kadar nasıl da yanlış anlamışım hikayeyi…

2 Beğeni

Mantıklı bir kurgu.

Bence onlar büyülü ve görünmez cepler.‘‘Şu pis Robinson’un cebisinde ne var kıymetlimiss’’

4 Beğeni

Başka bir açıdan bakmakta hep fayda görürüm. :buyucu:

3 Beğeni

Bugün okurken farkına vardım, gerçi çevirmen de dipnotta belirtmiş. Frank Herbert Dune 4. Kitapta bir karakterinin doğmamış bir karakteri tanıdığını yazmış. Oluyor böyle mantık hataları.

3 Beğeni

Stephen King Ölüm Dansı kitabında yazmıştı hatta King’in bir kaç kitabında da gördüm ancak ben King bunu yazana kadar hatayı fark etmemiştim.

3 Beğeni

Hangi karakter? (20 karakter)

Spoiler olabilir, okumayan blurlamayı açmasın.

Duncan’ın 2. Leto’yu çocukken tanıması. 2.leto doğdugunda Duncan ölüydü.

2 Beğeni

Duncan Idaho gulalar, gula hayatlarından ufak hatıralara sahip olabiliyorlar. Bene Tleilax, her seferinde Idaholar üzerinde ufak değişiklikler yapıyor. Yani yazar burada hata yapmamış.

Yine mantıksız oluyor çünkü o hücreler gula hayatlarından öncesine ait. Gulam hayatlarını birisi anlatmazsa bilme imkanı yok.

Gula bedenlerinden hücreler alıp bir sonraki gula yapımında kullanıyor olabilirler. Bene Theilax, Bene Gesserit ve Ix’in tam olarak neler yapabileceklerinden 2. Leto bile emin olamıyor. 5. kitapta Theilax’ın neler yapabileceğylei ilgili daha fazla şey öğreneceksiniz.

5, kitabı görünce mesajını okumayı bıraktım. :slight_smile: 4"ü bitirmek üzereyim ben. Sonrası için yukarıda dediğin belki olabilir ama 4. Kitap da gulam olmadan önceki hücreler olduğunu bir kaç kez belirtiyor yazar. Frank Herbert belki bunu sonrası için planlanmıştı o nedenle 4. Kitap da bu hatayı yaptı.

1 Beğeni

Robinson Crusoe ile başladık ve tadam :grinning: :grinning:

2 Beğeni

Frank Herbert hata yapacak bir yazar değil. Planının parçasıdır.

1 Beğeni

:slight_smile:

Seriyi bitirmediğim için araştırmıyorum, spoiler öğrenmeyeyim diye ama bariz hata yapmış.

1 Beğeni