İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

(m) #324

Sanki uzunca süredir bilimkurgu klasikleri bahsi geçmiyor. Acaba ufukta var mıdır 39.kitapla ilgili bir gelişme ? :eyes:

(Emre Aygün) #325

Halbuki daha üç hafta önce çıktı Mars Yıllıkları.

(Serhat) #326

Üç hafta bize sanki çok uzun gibi geldi :joy::joy::joy: Böyle sessiz sessiz durduktan sonra bir bomba olur mu acaba :slight_smile:

(m) #327

Kendi gelmese de haberi geliyordu,bizi heyecanlandırıyordu :sweat_smile:

(Emre Aygün) #328

Olur, daha dün yeni kitabın kapağının çalışmalarına başladık. Öte yandan bir sonraki kitap için üç aday var şu an. Biz bile yüzde yüz hangi kitap olacağını bilemiyoruz. Ama ekim başında çıkacak.

Arkadaşlar… Durun ve derin bir soluk alın. Arkadaşımızın size yazmaya çalıştığı cevapları bile yetiştirmekte zorlandığını düşünüyorum. Okuduğunuz kitapları bir sindirin hele… Başım döndü ya hu:open_mouth:,
Bu arada bizim Kızıl Mars serisinden bir gelişme var mı?:roll_eyes:

(fatih çetin) #331

Bu, kitap tekrar basılacak mı demek? Öyleyse 25-30 tl civarı olur gibi bu zamlar yüzünden. Yine de iyi bir fiyat olurdu. Keşke 1 hafta önce olsaydı daha iyi olurdu. 10 tane modern klasik (yaklaşık 45 tl) ile takasa girip bu kitabı almazdım ama sağlık olsun :slight_smile: Hem kütüphanemde yer açıldı hem de kitapları verdiğim kişi modern klasik okumuş oldu.

Evet tekrar basılacak.

(Damla) #333

Dune Sapkınları artık keşke gelse. Dune Tanrı İmparatoru çıkalı tam bir sene olmuş, dört kitabı da seri çevrilmemesine rağmen okuyunca boşlukta kaldım. Bir de nedense beşinci kitabın kapağı kırmızı olacak gibi bir his var içimde.

(Ayberk Şentürk) #334

Ne zaman basılır acaba ya? Okumayı çok istiyorum bu kitabı.

Bir bilgim yok maalesef :frowning_face:

(Bahri Doğukan Şahin) #336

Dün bir kitapçıda (hangisi olduğunu unuttum, uykusuzluktan olsa gerek) çektim bu fotoğrafı. Biri 4.baskı biri 5.baskı. Sanırım sayfa kalitesi değişmiş. Her ikisi de aynı sayfa sayısına sahipti çünkü.

(MUSTAFA) #337

İlginç
Sayfalar mı inceldi acep.
Bende kalın olanı var

Bu durum uzun süredir Jean Christophe Grange kitaplarında da mevcut. Çok sevdiğim bir yazar olduğu için yeni bir kitabı çıkar çıkmaz alırım. Şimdi kitapçılarda yeni basımlara baktığımda kalınlıkları neredeyse benim kitaplığımdakilerin yarısı kadar.

(Emre Aygün) #339

Bu kullanılan kağıtların gramajlarıyla alakalı. Bizde üç farklı kağıt kullanılıyor: 55, 60 ve 70.

Eskiden oturmuş bir sistem vardı, kitap 300 sayfanın üzerindeyse 60, altındaysa 70 kullanılırdı ki kitaplar ne fazla ufak kalsın ne de fazlaca küçük kalsın. Fakat kağıt kriziyle beraber kimi dönemlerde çeşitli gramaj kağıtları erişimi olamayabiliyor matbaanın. Haliyle elinde olan gramaja basıyor. Cüsse farkları bundan kaynaklanıyor. Şu dönemde seçim şansımızın olmadığı bir şey bu.

Yeni kitap belli olmuş ilk ben yazayım dedim :blush:

(Buğra Uğur Yap) #342

Yeni kitap.

(Serhat) #343

Benden hızlısıda varmış @frht45 kardeş :joy::joy::joy::joy:

(fatih çetin) #344

Gotik Öyküler’de okuduğum Sarı Duvar Kağıdı öyküsünü beğenmiştim. Kasvetli bir ortamı güzel tasvir etmişti. Ütopya yazdığını bilmiyordum ayrıca. Bu kitabın da konusu güzel olmuş. Dediği gibi çoğu ütopya kitabında erkek egemenliği var.