İthaki Yayınları Pangea Kitapları

8 Beğeni
5 Beğeni

Bu serinin amacı nedir ?

Yerli Fantastik ve Bilimkurgu eserlerini bir seri olarak iki türün severlerine sunmak.

2 Beğeni

Ki

5 Beğeni

Yeni baskısı ile Pangea’ya dahil etmişler. İyi de olmuş. Almak için bir neden daha oldu.

2 Beğeni
4 Beğeni

Yeni kitap

7 Beğeni
7 Beğeni

Böyle kendimi çok okumak isterken bulduğum ama okuyacak o kadar fazla kitabım varken bir türlü aralara koyamadığım bir seri bu. Cidden Mehmet Berk Yaltırık örneğin çok merak ettiğim bir yazar ya da Selim Erdoğan, Sinan İpek gibi isimler. İlerde istediğim eserleri okumuş olduğum zamanlarda falan mutlaka okuyacağım bu seriyi.

4 Beğeni

Aynı durumdayım. Bende de serinin tüm kitapları mevcut ve bunları da alacağım büyük ihtimalle. Okunma için sıra bekleyecekler bir süre daha :confused:

4 Beğeni

Yeni Eser

13 Beğeni
10 Beğeni

Yeni

6 Beğeni

Pangea kitaplığından daha önce Mehmet Berk Yaltırık’ın kitaplarını almıştım. Hazır fiyatları da düşmüşken bugün 5 kitap daha aldım, zamanla dizinin diğer kitaplarını alarak Pangea kitaplığını okuma düşüncesindeyim.

Opera Anlık Görüntü_2020-12-15_213940_www.ilknokta.com

3 Beğeni

Sıradaki kitap bir bilimkurgu seçkisi olacakmış.

6 Beğeni

Yeryüzü Müzesi olmasın, onu okuduk. Yeni bir seçki olur umarım.

1 Beğeni

Hayır o değil, başka seçki. Ama yazarları yine aynı çatı altından çıkacak.

2 Beğeni

Okurken yoruldum, yazarken daha da yorucu olmuştur. :slight_smile:

Bu vesileyle aklıma geldi bir hikaye anlatayım. Can Yücel bir gün son vapuru kaçırdığı için Edip Cansever’e misafir olmuş. Edip Cansever uyurken Can Baba salonda demleniyormuş, o esnada masada Edip Cansever’in üzerinde çalıştığı bir şiiri bulmuş ve eline bir kalem alıp mısraların, kelimelerin üzerini bu fazla, bu gereksiz diye çizmiş. Edip Cansever sabah şiirini o halde görünce Can Baba ile uzun süre konuşmamış.

Nasıl barıştıklarını da sonra anlatırım. :slight_smile:

8 Beğeni

Uçan Mabet kitabından sonra Adak serisinin ilk romanı olan Sürgün’ü okudum.

Sürgün kitabına başlarken olan beklentilerimden çok daha iyi bir hikaye ve anlatım ile karşılaştım.

İlk kitap son sayfaları hariç biraz ana hikaye giriş gibi, yazarın akıcı bir anlatımı var. Karakterler için seçilen isimleri sevdim, çoğunlukla Arapça Farsça kökenli eski isimler tercih edilmiş, sözlüklerden anlamlarına bakınca karakter isimleri için bile yazar epey mesai harcamış gibi geldi bana.

Kısacası 3 ciltlik bir senin ilk kitabı olan Sürgün beğendiğim bir kitap oldu.

6 Beğeni