İthaki Yayınları Soru Hattı

Yakma Zevki tekrar basılır mı acaba ?

Sıra ona da gelecek, merak etmeyin.

Merhaba Emre Bey @irbis

Acaba bilimkurgu klasiklerinin 32.kitabını ne zaman duyurmayı planlıyorsunuz?

İyi Çalışmalar

Twitterda Fahrenheit 451 olarak duyuruldu :slight_smile:

Ben o açıklamaya denk gelmedim herhalde.En azından buradan resmi bir ağıdan duysak iyi olurdu :slight_smile:

1 Beğeni

Evet 32. kitap Fahrenheit 451. Ayrıca Bilimkurgu Klasiklerini alttaki linkten takip edebilirsin

İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

Jules Verne serisini yenilemeyi düşünüyor musunuz. Baskısı bulunmayan kitaplardan özellikle

1. İnatçı Keraban 2
  2. Kürkler Ülkesi-1
  3. Doktor Ox’un Deneyi
  4. Piyango Bileti
  5. Balonla Beş Hafta

kitaplarını baskısı yapılacak mı? Fuarlarda bile bulamıyorum.
Ayrıca bir fikir beyan etmek istiyorum. Bence bu seride tekrar elden geçirilerek güncel bir seri olarak piyasaya sürülmeli diye düşünüyorum. Teşekkürler kolay gelsin.

2 Beğeni

@arthurdent’in dediği gibi. Bilimkurgu Klasikleri twitter sayfamız ve İthaki Günlükleri facebook sayfamızdan yapılıyor ilk duyurular her zaman. Takip etmenizi tavsiye ederim.

Bu sene başlayabilir miyiz bilmiyorum fakat Jules Verne kitaplarının güncellenmesi projemiz var. Şu an önceliğimiz Tolkien ve Gaiman kitaplarını yenilemek. Onlar bu yıl içerisinde tamamlanacak.

6 Beğeni

Brent weeks eserlerini yada the first law üçlemesini basmayı düşünüyormusunuz ?

1 veya 2 sene önce hazırlar başladı demiştiniz. Üzüldüm :frowning:

Düşünüyoruz. First Law bu sene, Brent Weeks seneye.

Bunu kim söyledi bilmiyorum. Ben 2 senedir İthaki bünyesindeyim. Böyle bir çalışmamız olmadı. Bizden önceki dönemde böyle bir şey söylendiğini işittim fakat bu konuda hiçbir zaman bir çalışmamız olmadı. Basmayacağız yani. Aktif bir çalışmamız da yok.

2 Beğeni

First Law’ın yayınlanacak olması harika.

1 Beğeni

Brent Weeks için bir çevirmen seçimi var hele :obey: İşte o derece.

5 Beğeni

Bakalım çevirmen kim olacak

Bunlar hep gizli bilgi. Çok yaymayın.

Zaten önce Yaprak Onur’un çevirisiyle Merdivenler Şehri okuyacaksınız. Önce Robert Jackson Bennett var bu senenin fantazilerinin başında. Onun da duyurusu çok yakında. :slight_smile:

6 Beğeni

Beşinci günün şafağında gelen haber gibi
:kalp:

1 Beğeni

İyi çalışmalar :krs: “Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri” kitabının baskısı sanırım tükendi. İlk nokta sitesinde “tükendi” yazıyor ve diğer siteler de siparişleri bir haftadır bekletiyor. Yeni baskı yapacak mısınız? Yahut şöyle sormalıyım: Yeni baskı ne zaman gelir? :grinning: Kolaylıklar dilerim :hanci:

6 Beğeni

Merdivenler Şehri! Adını Türkçe görmek bile mutlu etti! Izmir Fuarında kendisini de göreceğimizi tahmin ediyorum :blush:

2 Beğeni

İki yetkili arkadaş 2016 başında bir kaç youtube videosuyla uzun uzun “Unutulmuş Diyarlar” ve “Ejderha Mızrağı” serileri ile ilgili projeksiyonlarını anlatmışlardı. 2017’ye kadar 40’ın üzerinde kitap yayınlanacaktı. Yeni okurlara başlangıç serileri, eski okurlara devam serileri yayınlanacaktı. Hedefin pek gerçekçi koyulmadığı aşikar. Geçen zamanda herkesin elinde bulunan ana üçlemeler dışında pek bir şey basılmadı. Bu iki önemli serinin akibeti hakkında detaylı bir güncelleme yapmayı düşünüyor musunuz?

Ray Bradbury’nin yeni baskılarının yapılacağından bahsetmişsiniz. Hepsini klasiklere mi dahil edeceksiniz?

Robot ve İmparatorluk Serileri için Vakıf’ın tamamının yayınlanmasını mı bekleyeceğiz? Asimov konusu diğerlerine benzemiyor biliyorsunuz. On yıllardır beklenen, bölük pörçük basılmış, ne çeviri ne takvim açısından hakkı verilmemiş, karaborsada efsane olmuş kitaplardan bahsediyoruz. Bu kitaplar için “Bilimkurgu Klasikleri” benzeri bir yayın takvimi ayarlanamaz mı?

Son sorum, daha çok bir temenni olacak. Conan gibi kılıç ve büyü kültünün en baba figürünü, ciltli, yaldızlı, şömizli, gösterişli bir ciltle onurlandırmayı düşünmez misiniz? Yurt dışında görüp dibimin düştüğü Howard derlemeleri var. Neden bizde de olmasın?

Bu arada youtube kullanma fikri süperdi. Keşke devam etseydi.

4 Beğeni

Göreceksiniz.

Hedef gerçekçiydi. Fakat onun üzerine yayınevi politika değiştirdi. Bu yüzden üretim oldukça yavaşladı. Şimdilik bir güncelleme yok. Yakında yayımlamaya devam etmek istiyoruz. Kitaplarla ilgilenen editör benim artık. Fakat fuarlar artı diğer kitaplar zamanımın büyük kısmını yiyor, bu yüzden de kitaplar biraz daha bekleyecekler. Bunun dışında birkaç nokta daha var ama bunları bilmenize gerek yok.

Ray Bradbury sadece bilimkurgu mu yazdı? Yazmadı. Kitaplar uygun dizilere yerleştirilecekler.

Asimovları iki ayda bir yayımlıyoruz zaten. Bunun ne kadar hızlı bir yayın programı olduğu fark edilmiyor sanırım. Asimovlar iki aydan daha hızlı yayımlanmayacak. Hakkını vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Vakıf 3 nisanda. İmparatorluk 1 haziranda.

Conan için bir planımız var ama bu değil.

Biz de devam etmek istedik, hâlâ da istiyoruz ama şimdilik şartlar elverişli değil.

7 Beğeni