İthaki Yayınları Soru Hattı

(Emre Aygün) #283

Göreceksiniz.

Hedef gerçekçiydi. Fakat onun üzerine yayınevi politika değiştirdi. Bu yüzden üretim oldukça yavaşladı. Şimdilik bir güncelleme yok. Yakında yayımlamaya devam etmek istiyoruz. Kitaplarla ilgilenen editör benim artık. Fakat fuarlar artı diğer kitaplar zamanımın büyük kısmını yiyor, bu yüzden de kitaplar biraz daha bekleyecekler. Bunun dışında birkaç nokta daha var ama bunları bilmenize gerek yok.

Ray Bradbury sadece bilimkurgu mu yazdı? Yazmadı. Kitaplar uygun dizilere yerleştirilecekler.

Asimovları iki ayda bir yayımlıyoruz zaten. Bunun ne kadar hızlı bir yayın programı olduğu fark edilmiyor sanırım. Asimovlar iki aydan daha hızlı yayımlanmayacak. Hakkını vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Vakıf 3 nisanda. İmparatorluk 1 haziranda.

Conan için bir planımız var ama bu değil.

Biz de devam etmek istedik, hâlâ da istiyoruz ama şimdilik şartlar elverişli değil.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #284

Bilimkurgu klasikleri çok güzel gidiyor.Sormak istediğim yakın zamanda daha önce hiç çevrilmemiş bir kitap görebilirmiyiz?

(Yaprak Onur) #285

Ay cidden geliyor! :dancer::dancer::dancer:
Çok güzel kitap, okuyun okutturun! :smiley:

Nedir diye merak eden varsa şu linki de bırakıyım buraya…

(Rocket quuen) #286

Eğer sakıncası yoksa yayın politikanız nasıl işliyor ?

Yevgeni Zamyatin’in Biz kitabını Bilimkurgu Klasikleri dizisine eklemeyi düşünüyor musunuz?

(Emre Aygün) #288

Tam sırasından emin değilim ama 33 ya da 34 daha önce hiç çevrilmemiş bir kitap, hatta daha önce hiç çevrilmemiş bir yazar olacak. 35 daha önce basılmış bir kitap olacak. Muhtemelen 36 da daha önce hiç çevrilmemiş bir yazar olacak.

Bundan daha spesifik bir soru sormanız lazım. Buraya sayfalarca yazmak istemiyorum.

Zamanı geldiğinde.

İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi
(Yoda) #289

(Hazal Çamur) #290

Başarılı bir troll çalışması olmuş :smiley: Hedef 2023

(Yoda) #291

:sob::sob::sob: umarım troll değildir.

(Emre Aygün) #292

Aa bu benim cevabım. İşin şakası tabii ki bu.

Aslında tahmini çıkış tarihi 2030.

(Yoda) #293

Donanım haberde görmüştüm. Artık amazondan alacağız yapacak bir şey yok.

(Turgay) #294

Peter Freund-Mysteria: Ateş Kapısı serisinin devam kitapları ne zaman gelicek?

Yüzyılın en iyi bilimkurgu öykülerinin 2. Baskısı yapılacak mı? Yukarida sorulmuş ama sorucevaplanmamış.

(Emre Aygün) #296

Gelmeyecek.

Henüz kesin bir şey yok.

ÇEKİLİŞ (BİTMİŞTİR): Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri
(Aziz Varlık) #297

Bu mantığı tam anlayamadım muhakkak başka nedenler vardır. Çünkü bu kadar kısa sürede tükenen bir eseri yeniden basmamak çok tuhaf olacak.

(Emre Aygün) #299

Başka nedenler var. Tamamen bu kitaba ait istinai nedenler. Bir güncelleme olduğunda, sizi de bilgilendireceğim.

ÇEKİLİŞ (BİTMİŞTİR): Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri

Sandman Bebek Evi baskısı tükenmiş. Yeniden baskı bu ay çıkar mı yoksa ikinci ele başvurayım mı?

(Emre Aygün) #301

Bu ay çıkabileceğini sanmam.

(nostaljik portakal 🍊 ) #302

God Bless You Mr Aygün

Merhaba,
Daha önce sorulmuş fakat sorun değilse bir kez de ben sormak isterim. Enginlik serisinin 4. kitabı ne zaman satışa çıkar?
Teşekkürler.