İthaki Yayınları Soru Hattı


(Eren Diakotra) #417

Valla bence tanınmış bir yayınevinden basılması yararımıza olur sizce :slight_smile: :smiley: Zaman çarkı konusuna gelirsek ben editinin kötü olduğunu söylemiyorum :smiley: Ekşi sözlükte okurken bir yazar bulduğu bütün hataları yazmış ve baya vardı yani ondan öyle düşündüm :smiley: Biraz kazarsan sende bulursun o yazarı.


(Eren Diakotra) #418

Zengin olmak için yapmamız gereken şey çok basit. Adam gibi okumak.


(Rocket quuen) #419

Eh ithakiden bir atak bekliyoruz sanırım 5 yıl boyunca basılmasa telif hakkı düşüyor.


#420

şu an satışta değil. Ben de hepsiburadada dan sipariş oluşturdum. İptal de etmediler. Bir umut gönderirler diye bekliyorum.


#421

Bende sipariş verdim belki yollarlar diye.


(Hazal Çamur) #422

İşte o çok merak edilen kitap! Ve Bonus :heart_eyes:


İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi
#423

Alice B. Sheldon tahminimle ödülümü istiyorum :grin::hugs::muscle::rofl:


(Cemalettin Sipahioğlu) #424

Harbi iyi tutturmuşsunuz :face_with_monocle:


#425

Tam diyorum ki, evet henüz okumadığım neredeyse 30 kitabım var ve bu 30 Kitap bitene kadar kitap almayacağım. Sonra yeni kitaplar çıkıyor ve beni ‘’ Ya baskısı biterse, ya yeniden basılmazsa, ya kitap yayınevi değiştirir de o yeni yayınevi kötü bir çeviriyle kitabı sunarsa, ya da şöyle böyle…’’ diye düşünceler alıyor götürüyor. ‘‘Okumam gerekenleri listelesem, listeyi okumama ömrüm yetmez’’ düşüncesi de var tabii.

Yeni fark ettim, yayınevi soru hattına yazmışım. Olsun.

Ey İthaki! Yetişemiyoruz, azıcık yavaş!


(Serhat) #426

Aman tanrım didim :slight_smile: O zaman hemen Bilimkurgu listesine ekleyeyim.


(Emre Aygün) #427

Burası tam istediğim kıvamda! Sohbet muhabbet.

Onu ayarlayacağız, merak etme. :slight_smile:


(Yiğit) #428

Merhaba.Uzun zamandır yayınevinizden daha önceden basmış olduğunuz star wars han solonun maceraları serisinin 2. ve 3. kitaplarını arıyorum ancak her yerde tükenmiş.Bu kitapları tekrar basmayı düşünüyor musunuz ? Hazır filmi de gelmeden tekrar baskısını görmek beni çok mutlu eder :smile:


(Cemalettin Sipahioğlu) #429

Bahsini ettiğiniz seri, son üçlemeyle beraber Canon’dan çıkartılıp Legends olarak anılan hikayeler kapsamında. Sıfırlanan evren, yeni çıkan çizgi roman, roman ve türlü resmi ürünle en baştan şekillendirilmesi gibi bir durum söz konusu. Yani çıkacak film ve yeni canonla bağı yok.

Bildiğim kadarıyla yeni canonda Han Solo çizgi romanları mevcut ve roman serisi çıkmamış.

Yeni canona dahil romanları Dex basıyordu. Eğer, yeni Han Solo romanları çıkacaksa büyük ihtimal Dex tarafınca çıkartılır.


(Alp Arslan) #430

Yüzyılın en iyi bilimkurgu öyküleri telife takıldı tamam da

kitap ayracı da mı takıldı yahu :smiley:

şu ayraçtan basılsın da kitabevlerine yollansın lütfen


(Yiğit) #431

evet böyle olduğunu ben de biliyorum ama türkçeye zaten çok az star wars kitabı çevrilmiş ve çevrilenlerin de birçoğunun baskısı yok.Her ne kadar artık şuanki filmle ya da devamında gelecek yeni canon eserlerle bir bağlantısı olmayacak da olsa önceden çıkmış star wars kitaplarını okumak istiyorum.Benim gibi bunları okumak isteyecek birçok insan da olduğunu düşünüyorum.İnternette tanesini 100 tlden satan insanlar var ve bunların alıcısı da oluyor ne gariptir ki…Sadece ithakiden değil dost ve arkabahçeden çıkmış kitapların da yeni baskılarını görürüz umarım…


#432

Tolkienin Hobbit-silmarillion-rovarendom-trhlikeli diyardan oykuler-sigur ve gudmun efsanesi adli 5 beyaz kapakli kitabi sanirim kapak degisikligine gidiyor ilk olarak 1 ay once hobbit siyah kapakli baskisi cikti. Digerlerinin ne zaman cikacagi belli mi hepsini almayi dusunuyorum ancak farkli kapak olmasin diye bekleyecegim tarihleri belliyse soylerseniz sevinirim özellikle silmarillionu bekliyorum


(Cemalettin Sipahioğlu) #433

Bana zor gibi geliyor. Özellikle lisans sahipleri (Disney) tarafınca, canona bağlı olabilir de olmayabilir de statüsüne gelmişlerken. Eski kitapların faiş fiyatlara satılmalarını, marka ismine güvenerek fiyatlandırılmalarına bağlıyorum. Talep olduğunu inkar edemem elbette, ki siz de talepkarlardan birisiniz ve bunu dile getirdiğiniz bahsini ediyoruz. Lakin cevaplanması gereken pek çok soru var. Sizin gibi kaç kişi var? Yarattığınız talebin boyutu, yayınevinin mali riske girmesine değecek kadar var mı? Yayınevi basmaya karar verdi diyelim, asıl lisans sahipleri buna izin verecekler mi? Bunlar gibi değişkenler ve belirsizlikler sıralanabilir.

Legends kapsamına giren hikayelerin, lisans sahiplerinin çıkıp, “Hadi, Legends etiketiyle tekrar basılsın.” demedikçe tekrar yayınlanmaları çok uzak bir ihtimal.


(Buğra Uğur Yap) #434

Tekrar selamlar, Frank Herbert’ün dune serisi dışında yazdığı kitapları yayınlamak gibi bir planınız var mı acaba?


(Eren Diakotra) #435

Ya siz ne iş yapıyorsunuz kusura bakmayında 30 kitap ne? Okuyup sizin mesleğinizi yapmak istiyorum çok geniş bir bütçeniz var galiba :smiley:


(Eren Diakotra) #436

Kapağın ne önemi var ki kapağı mı okuyoruz? Lütfen kitabı kapağından yargılamayın demek isterdim de kapakta fark ediyor ya harbiden. Tamam da silmarillionun kapağı muhteşem ya.