İthaki Yayınları Soru Hattı

Evet sizin söylediğiniz doğru. Bu bakış açısıyla alakalı aslında biraz, Zaman Çarkı’nın tüm kitaplarının baskısının olduğunu hatırlamıyorum hep seri içerisinden 2-3 kitabın baskısı eksik oluyor. Bundan önce 0-6-10 eksikti mesela. Bunlar basıldı şimdi de 4 ve 13’ün baskısı yok. Sürekli eksik baskıların olacağı hesaba katılınca hali hazırda baskısı olanları şimdiden almak mantıklı olabilir. 4 ve 13 basılınca muhtemeldir ki başka 2 ciltin baskısı bitecek. Şimdiye kadarki süreç bunu gösteriyor doğrusu.

2 Beğeni

Ejderha Mızrağı, Elric ve Drizzt’in ilk kitaplarının baskılarını bekliyorduk Ejderha Mızrağı ve Drizzt çıktı Elric’i hala bekliyoruz Ruh Hırsızı ne zaman çıkacak?

1 Beğeni

Yayınevi görevlisi burayı terk etti Instagram’da n sorabilirsin sorularını.

2 Beğeni

çok umutlanmamanı öneririm

1 Beğeni

Emre bey daha şubat ayında Philip Pullman’ın Karanlık Cevher serisinin tekrar basılacağını, onun ardından da The Book of Dust serisinin çıkarılacağını söylemiş ama kasımın ortasına gelmemize rağmen hala ortada bir şey yok. Bu yıl book of dust’ın ikinci kitabı çıktı ama biz hala ilk kitabını bile okuyamıyoruz.

1 Beğeni

Emre bey forumu terk etti.İnsatgram dan Alican saygı ortanca veya ithaki günlüklerine sormanızı tavsiye ederim.Ama pek bir şey beklemeyin habire yakında ,son okuması yapılıyor, beklenmedik bir sorun oluştu, kapak hazırlanıyor vs vs gibi bahaneler ile geçiştiriyorlar.

2 Beğeni

Soruya cevap alınca haber verebilirsiniz.
Ben sorduğumda programda olduğunu söylemişlerdi. Ama diziye yetişmez muhtemelen. Sene içinde çıksın da en azından ikinci sezondan önce okuyalım yeter bana.

3 Beğeni

Bu darwinya nin basimi durmuşmu hiç bir sitede bulamadim hepsinin stoklari tükenmiş

1 Beğeni

Uzun zamandır baskısı yok.

2 Beğeni

Sahaflardan alicaz ozaman :frowning:

1 Beğeni

Basılacak demişlerdi ama konu İthaki olunca zamanını tahmin etmek zor. Hatta kesin bile olmayabiliyor. Ben de bu kitabı konusunu okuyunca merak etmiştim ve bekliyordum ama sonra Goodreads’ten puanına bakınca vazgeçtim açıkçası.

2 Beğeni

7 Beğeni

Bu tarz fikir değişiklikleri İthaki’de standarttır. Çok da ciddiye almayınız. Yapacağız dediklerini de yapmayacağız dediklerini de.

image

10 Beğeni

Bu sebepten İthaki’den haber almanın çok önemi yok. Zaten her ay değişiyor işler. Forumdayken de aynı sorular dönüp duruyor boşa umut dağıtılıyordu. Ayrılma olayı belki yayınevinin en mantıklı hareketidir, en azından aynı cevapları vermekten insanları bekleyiş içine sokmaktan kurtuldular.

10 Beğeni

Garanti demeseydiniz bari. Hızlıca gözümden düşüyor İthaki…

5 Beğeni

fiyat uygun gibi

2 Beğeni

ithaki o fuara katılmadı kim katıldı ise bizimle hiçbir ilgisi yok

11 Beğeni

Forumda sizi görmek güzel. Herhangi bir yanıt vermeseniz dahi insanların sıkıntılarına göz atmanızı rica ederim. Okurlarınızın devamını beklediği pek çok seri var ve yine pek çok basım/çeviri/editörlük konularında sıkıntı bildiren yazılar mevcut. Siz bu konulara ne kadar dahil oluyorsunuz bilmiyorum ancak bu forum üzerinden yanıt vermeyecek olsanız bile çözümü noktasında ilgilenirseniz sevinirim.

23 Beğeni

Merhaba Ünal Bey, hoşgeldiniz sizi burada görmek çok güzel.

Hazır sizi yakalamışken okurların merak ettiği İthaki ile ilgili bazı sorulara cevap alabilir miyiz? Birinci kaynaktan.

1.Zaman Çarkı Serisi’nin ciltli versiyonunun devamlı olarak 1-2 kitabının baskısı bulunmuyor ve yeni baskılar aylar sonra yapılıyor. Bu süre zarfında baskısı olmayan kitaplar uçuk fiyatlara satılıyor bu konuda bir hamleniz olacak mı? Zaman Çarkı’nın ciltli versiyonunun tekrar baskılarını bekletmeden basacak mısınız?
2. Terry Pratchett’ın Uzun Dünya kitabını ve bu serinin devam kitaplarını basacak mısınız?
3.Dune Serisi’nin devam kitapları uzun zamandır gelmiyor. Yeni kitap(5. kitap) ne zaman gelecek? Dost Körpe’nin bu seriyi tekrardan çevirdiği belirtilmişti ancak kabalcı baskısı ile ithaki baskısında metnin aynı olduğu söyleniyor bu konuya bir açıklık getirebilir misiniz birinci elden?
4.Neil Gaiman kitapları ne zaman basılacak?
5. Arthur C. Clarke 2010 kitabı ne zaman basılacak?
6. Enginlik Serisi’nin 1. kitabının baskısı bulunmuyor. 1. kitap ve devam kitapları basılacak mı?
7. Bıçağın Kendisi, Kara Prizma, Destanlar Çağı gibi yakın zamanda başladığınız serilerin devam kitapları henüz basılmadı. Bu serilerin devam kitaplarını ne zaman çıkaracaksınız? Bu seriler tamamlanacak mı? Yoksa devam edip etmemeye henüz karar vermediniz mi?
8. Amber Yıllıkları’nın tekrar basılacağı söylenmişti. Bu konudaki kararınız aynı mı, seriyi basacak mısınız?
9. Altın Pusula Serisi’ni ve The Book of Dust isimli yeni serisini basacak mısınız?

Sizden ricam birinci elden bilgi vermeniz ve okurları bilgilendirmeniz çünkü son zamanlarda fazlasıyla bilgi kirliliği var ve bu konularda oldukça fazla dedikodu yapılıyor.

28 Beğeni

Nasıl ya! Sizden habersiz stant kurup kitaplarınızı mı satıyorlar?

1 Beğeni