İthaki Yayınları Soru Hattı

Asimov’a özel bir durum ama çözülmesi için çalışmalar son hız devam ediyor. İmparatorluk serisi şu an çeviride. Yıl içerisinde yayımlayacağız. Bunun dışında elimizde bir sürü Asimov kitabı daha var. Çok beklemeyeceksiniz aslında.

@Firtinakiran

Belki olur, kim bilir…

7 Beğeni

Teşekkürler en yakın zamanda olması dileğiyle

Merhabalar, Tad Williams’ın Memory, Sorrow, and Thorn serisini veya başka bir eserini yayınlamak gibi bir planınız var mıdır? Ayrıca Chinua Achebe’nin Parçalanma kitabının yeniden baskısı yapılacak mıdır?

Aslında sorudan ziyade bir istek, öneride bulunmak isterim, çünkü daha önce çok az künyede rastladığım bir durum. Kitapları okurken “bu böyle mi olur, bu ne kadar da klişe bir fikir…” diyebiliyoruz. Hâlbuki belki de o fikrin çıkış noktası bizim eleştirdiğimiz yer. Bu yüzden kitabın ilk baskı tarihini de eklemek faydalı olabilir dönemine göre eleştirmek için. Okur buna binbir zorlukla erişebilir İngilizce biliyorsa. Bilmeyenler içinse durum vahim. Belki dikkate alırsınız.

1 Beğeni

@eroniki
Tad Williams konusunda bazı düşüncelerimi var.

Achebe’nin Parçalanma kitabının yeni baskısı yapılacak.

@bayramallanpoe

Yanlış anlamadıysam orijinal dilinde baskı tarihini soruyorsunuz, değil mi? Eğer sorduğunuz buysa, bu bilgileri zaten künyelerimize her zaman dahil ederiz. Künyelerimizdeki telif satırlarının olduğu kısma bakın. Çoğunlukla İthaki satırının altında bir telif satırı daha bulunuyor ve bu satırda yazarın telifi ve yılı yazılıyor. Bu yıl kitabın orijinal dilinde yayımlandığı ilk yıl işte. Oradaki telifin anlamı da yazarın bu eserle ilgili ilk telif kaydı olması. Diğer yayınevleri ne yapıyor bilmiyorum. Biz bir tek kitap artık telifsizse koymuyoruz, geri kalan zamanlarda künyemizde belirttiğimiz değişmez bilgilerden biridir bu.

1 Beğeni

Binbir zorluk mu, kitabın ismini google’a yazdığın zaman karşına çıkan şey nasıl binbir zorluk oluyor yav

Vikipedi kaynaktan sayılmaz. Kaynakça hazırlarken bile Vikipedi yazılmaz. Kabul olan bir ‘kaynak’ değil, onu kastetmiştim.

Çoğu kitaplarınızda var. Dune, Arcturus’a Yolculuk, Vakıf, Fahrenheit 451, Cesur Yeni Dünya vs.

Bu hatalar, yeni baskılarda da düzeltilmiyor.

2 Beğeni

Dungeons and Dragons kitapları planlanan ve açıklanan sayının çok altında kaldı. Nasıl bir program izliyorsunuz?

2 Beğeni

“Rüzgarın Adı” kitabı Amerika’da özel 10.yıl baskısı yapmıştı. Sizin yayın planınızda varmı bu baskı?

2 Beğeni

Terry Pratchett ve Stephen Baxter’ın Uzun Dünya kitabını tekrardan basmayı düşünüyor musunuz?

2 Beğeni

Sanırım yayınlayacaklarını söylemişlerdi. :thinking:

Yeri gelmişken şöyle salayım haberi.

2 Beğeni

@Ulas_Sacar

Unutulmuş Diyarlar ve Ejderha Mızrakları üzerine tek çalışan ben varım. Hem üzerinde çalıştığım diğer projelerden ötürü hem de kitapların henüz basılmaya hazır durumda olmamaları yüzünden kitaplar bekliyor. Hazır olduklarında yayımlanacaklar. Biraz daha sabretmenizi rica edeceğim.

@Ouz

Yayın planımızda bulunuyor.

@BatmaninBabanesi

Evet bu sene Uzun Dünya’yı ve devam kitabını basacağız. Önceki başlıkta da çok sorulan bir soruydu bu.

5 Beğeni

Merhabalar, Kuzgunun Gölgesi serisinin ilk kitabı olan Kan Şarkısı’nın baskısı hiçbir yerde yok. Yeni baskı düşünüyor musunuz acaba? Düşünüyorsanız da belirli bir tarihi var mıdır? Bir öğrensem ne de güzel olur. :baris:

3 Beğeni

Ken Liu - Kralların Merhameti kitabının 2. si ne zaman çıkacak. Bir çalışmanız var mı?

RA Salvatore’nin Drizzt ana kahramanlı kitap serisine başlamak istiyorum. Sizin yayın evinizden güncel olarak şuana kadar ilk 6 kitap çıktı. devamı ne sıklıkla gelir acaba.
2. sorum Gauntlgrym adlı kitabı güncellenmiş kapakla çıkmış ve kapakta Drizzt Efsanesi 20 yazıyor. Çeşitli kaynaklarda yaptığım araştırmalarda 21. kitaba denk geliyor. Benim isteğim elinizde bir liste varsa okuma sırasına göre bu listeyi paylaşmanız mümkün mü.

teşekkürler kolay gelsin

merhaba, bilimkurgu klasiklerine Dune Sapkınları’nı ne zaman basacaksınız

3 Beğeni

Selamlar. H.P. Lovecraft’ın kurgu dışı bir eserini, makalelerini, mektuplarını yayınlama planınız var mı? Ayrıca Robert Silverberg ve Jack Vance özellikle Dying Earth eseri bilimkurgu klasikleri serisine eklenecek mi?
İyi çalışmalar.

@aurienne

Evet, yeni baskısı olacak. Ben ilk kitabı baştan okuyorum yavaş yavaş. Bir sıkıntı olmazsa nisan ayı gibi çıkarmış oluruz.

@fortknoxt

Kralların Merhameti’nin 2. kitabını çıkaracağız ama henüz ona yoğunlaşmadık.

Drizzt kitaplarının çıkma sıklığıyla ilgili kesin konuşmaktan kaçınacağım bundan sonra. O yüzden ne söylesem yalan olur diyeyim. Kitapların okuma sırası sırtlarındaki rakamlar üzerinden takip edebilirsiniz. Gauntlgrym Drizzt Efsanesi’nde 20. kitaba tekabül ediyor. Şimdi çıkacak olan kitaplar 21, 22 ve 23. kitaplar. Ondan sonra 7, 8 ve 9 diye devam edecek.

Kitapların numaralandırmasında yurtdışının yeni edisyonlardaki numaralandırmasını takip ediyoruz. Şu linkte listeyi görebilirsiniz. Listenin sonundaki toplu edisyonlar dışında basacağımız Drizzt kitaplarının listesi de budur. https://www.goodreads.com/series/49134-the-legend-of-drizzt

@KaptanTeneke

Muhtemelen yazın ya da yaz sonu basılır. Metin henüz çeviriden gelmedi.

@annihilator

H.P. Lovecraft’ın Supernatural in Horror Fiction kitabı çeviride. Başka bir kurgu dışı planlamıyoruz.

Robert Silverberg bilimkurgu klasiklerine girecek. Jack Vance girmeyecek.

3 Beğeni