J.R.R.Tolkien Kitapları

@ilteriskagan, @Tamarix teşekkürler :blush: bir de fiyat karşılaştırması yapıp sonra alacağım. Ama hala kafam karışık bir yanım miras setindekini almak istiyor bir yanım da Siyah kapakları çok sevdi. Beyaz olanları bulmak kolay değildir belki hiç bakmadım.

2 Beğeni

Boyut olarak bu şekildeler. Ay zalim bir sevgilidir i kıyaslama için koydum siyah olan bilim kurgu klasikleri ile aynı boyda. Bulabilir misiniz bilmiyorum ama punto olarak en rahat okunan beyaz kapak. Kapağı en güzel olan da tolkien mirasındaki. Açıklamalı notlarla da çok güzel ama ilk okuma için dikkat dağıtıcı olabilir biraz :slight_smile:

6 Beğeni

6:45 Silmarillion’um ödünç verip geri gelmeyen kitabım. Seriyi bozan o kitap. Her defasında yüzsüzlük yapıp geri istesem de maalesef alamıyorum asla geri. Bir kaç kitap eksiğim kaldı. Onun haricinde güncel hali bu şekilde.

11 Beğeni

@ilteriskagan, @Tamarix, @shibumi hepinize teşekkürler ama Hobbit alacağım para hesap makinemin zamansız bozulmasıyla oraya gitti ve kitabı kütüphaneden aldım, zaten karar verememiştim hangisini alacağıma. Kendime de sözüm vardı doğum günüme kadar kitap almama konusunda. Ama beğenirsem sözümü çiğneyip alacağım.

(KYK nevresim takımı yeni arka planım :orange_heart:)

4 Beğeni

Bendeki kitap bu, bunu önerecektim de şimdi baktım uzun süre önce tükenmiş. Güzel baskıydı aslında, İthaki tekrar bassa mükemmel olur. @ahyoka_XD

2 Beğeni

Tolkien’in en son okuduğum kitabı; Beren ile Luthien. Silmarillion’dan aşinaydım destansı hikayeye. İlgimi o zaman çekmişti ilk kez. Ben ne zaman bir Tolkien kitabı okusam, bayılıp düşüverecekmiş gibi hissederim zaten, keza Beren İle Luthien’de de öyleydi. Tarafsız bir okur olamıyorum bu yüzden. Fakat ne olursa olsun, Silmarillion’un üzerine tanımıyorum.
Beren ile Luthien’in atmosferi öyle farklı ki, bu dünyanın duygusallığıyla örtüşmüyor, duygulanırdım yoksa… Romantizm mi? hiç tanımıyorum. :smiley:

2 Beğeni

Karen Wynn Fonstad - Atlas of Middle Earth kitabına sahip olan var mı acaba ?:thinking:

Beren ile Luthien Silmarillion’dan önce mi okunmalı sonra mı?

1 Beğeni

Silmarillionda Beren ile Luthien hikayesi kısa olarak anlatılmakta

Elimde Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion, Hobbit, roverandom, bitmemiş öyküler, açıklamalı notlarıyla hobbit, hurin’in çocukları, beren ve luthien, ham’li çiftçi giles ve büyük wootton demircisi kitapları var. Sizce hangi sırayla okumalıyım ?

Şurdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Sorunuzun tam cevabını alacağınızdan eminim :slight_smile:

2 Beğeni

Oo Ejderha’yı takip eden birileri. :metal:t2:

2 Beğeni

Oo takip eden başka birileri :smiley: Kanalını başından severek takip ediyorum

2 Beğeni

Kütüphane gibi kütüphane :heart_eyes::heart_eyes:

8 Beğeni

Sakarya Üniversitesi kütüphanesine benzettim ama?

Yok bir belediye kütüphanesi burası

1 Beğeni

TRT Arşiv’den

6 Beğeni

Merak edenler için :smiley:

2 Beğeni

İthaki sözde hep basıyor zaten :slight_smile: bakalım bu sefer sözlerinde duracaklar mı.

Ben yüzüklerin efendisi dizisinin çıkmasına yakın raflarda olur diyorum :grinning::grinning:

3 Beğeni