Karanlık Bir Rehber: "Zihinbend" Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/pottermore/karanlik-bir-rehber-zihinbend-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey/

image

Çoğumuz, her ne kadar tartışmalı olsa da Harry’nin ortalama bir büyücüden daha iyi olduğu konusuna katılabiliriz sanırım. Dumbledore’un Ordusu’na liderlik yapması ve Voldemort’unHortkuluklarını bulup onu yenmesi düşünülünce özellikle. Bu yeteneklerine daha neler ekleyebiliriz? Çatalağız olması? Kesinlikle. Zihnefendarlık? Maalesef. Peki Harry neden Zihinbend konusunda kendini geliştiremedi? Zihinbend, Zihnefend ve Zihnefendar kavramları arasındaki fark neydi? Bu işte başarılı olan başka kimler vardı? İşte bu soruların hepsini Pottermore bizim için yanıtlamış. Zihinbend; Snape, Malfoy ve… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Harry’nin Zihinbend’de ustalaşamaması gayet doğal bir şey ne de olsa %90 duygularıyla hareket eden biri. Ama Snape yerine Harry’nin sevdiği bir öğretmeni olsaydı o zaman öğrenebilirdi. Öğretmenin Snape olması Harry’nin zaten zorlandığı Zihinbend’den iyice nefret etmesine yol açtı. Bence Dumbledore bunu düşünebilmeliydi.