Kayıp Rıhtım Forum Üyeleri Kitap Önerileri 5: Türk Edebiyatı Klasikleri

Klasik olması için kitabın yaşlı ve hala okunuyor, basılııyor olması lazım. 75 yıl kabul edilebilir bir süreydi.

1 Beğeni

Orası öyle de. İptal etmekte içime sinmedi. Düşünüyorum şu an bir şey gelirse aklıma bilgilendiririm.

Korku ve moderni yapmamıştık. Onları yapalım sen müsait olunca. Aday gösterme süresini pazar günü öğleden sonra bitecek gibi yaparsan iyi olur. Süreç biraz uzun olsun.

2 Beğeni

Korku senin alanın :slight_smile: O etkinliği bence sen başlatsan daha iyi olurdu. Benim hakkında en az ilgi ve bilğimin oldıuğu türlerden.

1 Beğeni

Aklıma tek gelen klasik lafını çıkartmak başlıktan. Yok olmaz denilirse iptal olsun madem :neutral_face:

Ya da iş kültür gibi yapabiliriz. Telifli ise klasik değil telifsiz ise klasik. :slight_smile:

2 Beğeni

İptal etmek yerine senin dediğin gibi yapmak daha mantıklı. O zaman mesajımı düzenliyim ben şimdiden :smiley:

Katılım olmuyor zaten. 5-6 kişi aramızda takılmanın anlamı yok.

Önerilen kitapların içinde çok sayıda 1950 sonrası kitap var, bu anket pek amacına ulaşmayacak gibi, böyle kalsın.

2 Beğeni

Aynen şiire katılım oldu, buna olmadı ilginç :smiley:

:slight_smile:
Sıkıntı telif ya da telifsiz olmasından öte bu kitap zaten bu ankette liste dışı. ilk yayın tarihi 1968.

2 Beğeni

Ona dikkat etmemişim ben :smiley:

:slight_smile:

Nutuk ve 5- 6 Sabahattin Ali ile durumu kurtarmışsın ama diğer kitapların liste dışı. :slight_smile:

2 Beğeni

Onları çıkınca 6 kitap önermişim, bence iyi :smiley:

1 Beğeni

Biliyorum senin için uğraştırıcı ama yoğun bir iş temposuna başlıyorum. Takip edemeyebilirim. O yüzden senden rica edeceğim. Korku- Gerilim

1 Beğeni

2000 öncesi Türk edebiyatı şeklinde yapılabilir bence. Bu kadar öneri varken genel bir fikir verebilir, hem de çeşitlilik artmış olur.

1 Beğeni