Keşke Orada Olsaydım Dediğiniz Konserler

Tepenizde chopper’lar uçuyor. Etrafınızda sovyet askerleri headbang atıyor. Rus halkı Amerikan bayrakları sallıyor. Bir insanın yaşayabilceği en garip ve zevkli konserlerden biri olsa gerek.

1 Beğeni

Metal müzik başlığına yazdığımı biraz genişletip buraya da yazıyorum.
Dream Theater 1993 Tokyo Konseri: Myung dışında herkes şu ankinden çok farklı. LaBrie’nin sesini kaybetmesinden öncesi, Portnoy uzun saçlı metalci tipinde, Petrucci henüz işid miltanına dönüşmemiş, klavyede Kevin Moore var her şeyiyle en iyi Dream Theater konseri olabilir.

Queen 1986 Wembley Konseri: 2 saate yakın süresiyle canlı dinlemek isteceğim tüm Queen şarkılarının bulunduğu bir konser. Tabi İnnuendo albümünde olanlar hariç.

Rainbow 1977 Münih Konseri: Ronnie James Dio canlı dinlemeyi en istediğim vokalist olabilir. Bu sebeple ondan bir konser seçmek zorundaydım. Ben de seçimimi gitar efsanesi Ritchie Blackmoore ve favori rock bateristlerimden biri olan Cozy Powell ile birlikte izlemek için bu konserden yana kullandım. Aslında Sabbath yıllarından bir konser de seçilebilirdi ama ben Rainbow dönemi şarkılarını daha çok seviyorum. Konserin tamamını tek parça olarak bulamadım ama merak ettiyseniz Youtube’dan parça parça izleyebilir veya Spotify’dan tamamını dinleyebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Belki daha sonra düzenleyip birkaç konser daha eklerim.

4 Beğeni

Pentagram’ın 20. yılına özel yaptığı Bostancı konserini izliyordum ki, aklıma bu başlık geldi. Canlandırayım dedim. Bu konseri nasıl kimse yazmamış şaşırdım, Herkes orada mıydı yoksa? image

3 Beğeni

2022 Hellfest artık. Bir TOOL bir QOTSA eksik onun dışında gelmiş geçmiş en iyi şeylerden biri bu.
https://www.hellfest.fr/full-line-up-2022.html

Dikkatimi çeken bazı kısımları ekliyorum, yok yok. Stoner ve power sevenleri çıldırtacak düzeyde.

1 Beğeni

En sevdiğim şarkılardan ve konserlerden biri.

2 Beğeni

Jean Michel Jarre 1997 Moskova Konseri

İstanbul’da olamayacağım zamana denk gelmişti. Bendeki de nasıl bir şans ise daha sonra da yıllık izinin son kısmını İstanbul’da ablamlarda geçirecekken de iznim bittikten 5-6 gün sonra Loreena McKennit konseri vardı onu da kaçırdım. İzni ve dolayısıyla gidiş dönüş biletlerini önceden almış olmak hiç iyi olmadı. 2007 Şebnem Ferah konserinde de olmak isterdim.

1 Beğeni

Çok güzel bir konserdi valla. Şans işte :slight_smile:

1 Beğeni

30 Ekim 2001 Depeche Mode İstanbul konseri, bu efsane konseri seyretmeyi çok isterdim.