Kırk Milyonuncu Kurban

Öyküme bu kadar değer verip uzun bir yorum atmanız beni sevindirdi.

Kesinlikle katılıyorum ama hayalimdeki cehennemi herkesle paylaşmak istediğim için bu yolu seçtim. Benim cehennemim bu demek için kurguyu biraz duraksatmışım :slight_smile:

O cümleyi yazarken ben de duraksamıştım ancak ön okuma yapmaya vaktim kalmadığı için unutuvermişim onu.

Bu benim lanetim sanırsam :smiley: yazarken olabildiğince İngilizce düşünmeyerek yazmaya çalışmıştım ancak araya kaçmış yine bir iki sorun. :smiley:

Teşekkür ederim.

Bu kısımlarda teslim tarihine sıkışıp kaldığım için hızlıca, okurun aklında soru işareti bırakmadan yazmaya çalıştığım için kopukluklar oldu.

Bu cümleyi kaçırmışsınız sanırım ya da ben tam açıklayamamışım bilemiyorum.
2. Soru için evet haklısınız, ilk başta rüya olarak düşünmemiştim kurguyu o yüzden koşullara yazmamıştım. Daha sonra eklemeyi unutmuşum :smiley:

Çok teşekkür ederim. Ben de bu öykümü daha çok sevdim. İlk öyküm daha çok yazılmış olması gereken bir şeydi benim için. Bir nevi çevremle duygu paylaşımı içindi o yüzden siz okurları düşünerek yazmadım. Bu benim ayıbım. Kabulleniyorum ancak yine olsa yine yaparım :smiley:

3 Beğeni

Basarili buldum surukleyici ayni zamanda basarilarinin devamini dilerim

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim :slight_smile:

2 Beğeni

Canım arkadaşım;
Her ne kadar bunları öykünün yazım aşamalarında ve finalinde yüz yüze konuşmuş olsak da ben buraya da birkaç şey eklemek istedim. Eksikliklerinin farkında olduğunu ve bunları gidermek için elinden geleni yaptığını görüyorum. Sende yazı stilinin ne derece değiştiğini görüyorsundur zaten. Hikayenin konusunu, karakterleri, olay örgüsünü ne kadar sevmiş olsam da buraya izninle gözüme batan hataları yazmak istiyorum.

Burada Lucifer için cehennemde kavrulmak zor ve dayanılmazmış gibi bir anlam çıkıyor. Sonuçta orda yaşadığı için biraz mantıksız buldum.

Bu kısımdaki betimlemeyi kararında ve ölçülü buldum.

Bu kısımda da hikaye şiirsel bir akıcılıkla devam ederken bir anda resmiyet kazanmış, bir diyalog içinde anlatmanı isterdim ben.

Bunlar dışında rahatsız olduğum bir şey pek yok gibi eminim bunlar şeninde gözüne batmıştır.

2 Beğeni

Bebeğimm, teşekkür ederim yorum için.

Ben orda insanların acısıyla Lucifer’ın acısını karşılaştırmak istemiştim ama biraz anlam kayması olmuş olabilir.

Orası benim de içime sinmemişti, ama biliyorsun o yetiştirme anında neler çektiğimi. O yüzden düzeltmeye vakit bulamadım. :smiley:

3 Beğeni

Sevgılı Funda gereklı yorumların cogu yapılmıs zaten…Daha guzel yazılarını gormek dılegıyle…Basarılar…

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim <3

2 Beğeni

Fantastik seven biri olarak hikayenizi beğendim. En sevdiğim bölümü ise o ruhların cezaları çekiş yolları oldu. Bu ve cehennemin tasvirlerini göz önünde bulundurarak gerçekten üzerinde bayağı düşünülmüş, emek verilmiş bir hikaye izlenimi verdi bana. Diğer sevdiğim yeri ise sonu, iyi bağlamışsınız.
Cehennemin tasvirini biraz daha kısa tutsaydınız hikaye daha da akıcılık kazanabilirdi. O bilgi verdiğiniz yeri zaten diğer üyeler söylemiş.
Son olarak devrik cümleler hikayenin ortalarına kadar benim gözüme o kadar çok çarpmadı ama hikayenin sonuna doğru kullanımı artmış. Aslında küçük kızın kurduğu cümlenin devrik olması kıza tatlılık vermiş bence.

Elinize sağlık

3 Beğeni

Okuyup değerlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Cehennem üstüne gerçekten çok düşündüm. Bunu sizlere aktarabildiysem ne mutlu bana. Devrik cümleler için hala ne yapacağımı bilmiyorum. Bir kısım beğeniyor, bir kısım beğenmiyor. Kendi istediğim gibi yapacağım galiba :smiley: Tekrardan çok teşekkür ederim.

3 Beğeni

Fedakarlık; öykülerimde işlemeyi en sevdiğim konulardan biridir. :star_struck: Bu yüzden benzer hikayeler benim dikkatimi hemen çekiyor. :+1: Dilbilgisi kuralları bazen can sıkıcı olabiliyor. :sweat: Ama hikayede yanlış anlamalara neden olmaması veya kurgunun tadını bozmaması benim için yeterli geliyor. Devrik cümle veya anlam düşmesi gibi şeyler benimde çok sık yaptığım hatalardandır. :sweat_smile: Hatam ise konuya odaklanmamdan kaynaklanıyor. Bu benimde aşmam gereken sorunların başında geliyor. Keyif alarak okudum. Hayal hücüne sağlık :partying_face:

3 Beğeni

Okuyup değerlendirdiğimiz için çok teşekkür ederim :slight_smile:

3 Beğeni

Asıl ben teşekkür ederim. Öykünüzün keyfini çıkardım. :grinning:

3 Beğeni

Merhaba @Yuzuri,
Kutlarım. Hassas bir konuyu, farklı ve özgün bir bakış açısıyla ele almışsınız.
Betimlemeleriniz çok çarpıcı ve çok güzel.
Ellerinize sağlık.
Sevgiler.

4 Beğeni

Okuyup yorumladığınız için çok teşekkür ederim :slight_smile: Gelecek seçkide görüşmek üzere…

3 Beğeni

Merhaba, daha önce yüz yüze yorum yapma fırsatım olamadığı için şimdi değerlendirebiliyorum Fundacım.

Hikayenin giriş, gelişme ve sonuç kısımlarını ilk hikayenle kıyasladığımda oldukça geliştiğini söyleyebilirim; aniden kesmeden bağlantılı bir şekilde bağlamışsın bu defa. Diğer dikkatimi çeken gelişme ise kelime tekrarlarını daha aza indirgemiş olman böylece çok fazla göz yoran kelime kullanımı olmamış, hatta hasatçıya da bir isim vermiş olsaydın belki bu çok daha aza inebilirdi.
Hikayenin konusu ilk başta oldukça bilinen bir konu gibi görünse de gelişme kısmında farklılaşması ve vermek istediğin ana fikrin oldukça sağlam olması beni çok mutlu etti. Günümüzde taciz ve istismar suçunun giderek artması senin de buna karşı ses çıkaracak bir hikaye yazman benim oldukça hoşuma gitti. Kötü olmak istememek ve arada kalmışlığın içinde doğruya yönelmeye çalışan bir ruh izlenimini iyi yansıttığını düşünüyorum. Cehennem ve Lucifer’ın krallığını betimlerken kullandığın seçimler de oldukça hoşuma gitti.
Gözümü tırmalayan şöyle olsa daha iyi olurdu diye düşündüğüm tek cümle ‘alkol sinmiş adam’, bunun yerine alkol kokusu sinmiş adam olarak kullansan daha doğru olurdu diye düşündüm.

Eline ve emeğine sağlık diğer hikayelerini de bekliyor olacağım çok öptüm. :kissing_closed_eyes:

3 Beğeni

Bebeğimmm sen taaa uzaklara gidip hikayemi hatırlayıp yorum yaptınya nasıl harika hissediyorum anlatamam. <3 Çok sağol kuzum diğer hikayeyi işte yazmak için yazmış olduğumu söylemiştim ve son görüştüğümüzde de sebebini anlatmış oldum :smiley: Sizin eleştrileriniz sayesinde kendimi bir tık geliştirip daha iyi bir öykü koyabildim ortaya. Ups ‘alkol sinmiş adam’ gözümden kaçmış bu. Hemen düzelteyim elimdeki taslaktan :smiley:
Gelecek seçkiye yazmayı planlıyorum. Umarım yazarım :smiley: öpüyorum kocamaaan. :kissing_heart::kissing_heart:

3 Beğeni

bu yazıyı bizzat yanında okuma şansım olmasına rağmen hala okuyorum :smile: diğerlerini maalesef burdan takip etmek zorundayım :smiley: yazdıklarını okudukça gözümde canlandırdığım şeyler seninle hemen hemen aynı şeylerdir yüksek ihtimal. bu hem seni tanıdığım için hem de anlatmak istediklerini çok iyi aktarabildiğin için. yazmaya devam et çünkü hayal dünyandan daha neler çıkacak merak ediyorum ily :*

2 Beğeni

Sen benim her zaman destekçim oldun. Seni kocamannn kocamann öpüyorum :smiley: yazmaya başladım artık bırakmam bebeğimm :smiley: :*

2 Beğeni