Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Benim kadar genç-yetişkin türüne ve dahi genc-yetişkin türündeki cıvık duygusallığa, saçma ilişkilere, basit anlatıma düşman bir kişi daha zor bulunur. Adeta tiksiniyorum. Bu adama bu yakıştırma yanlış bence. Tabiki konuları itibariyle basit veya saçma gelebilir bazı kitapları. Yine de bir Hayvan Mezarlığı, bir Medyum, bir Ateş Yolu bir Karanlık Öyküler kitabı ergenlik seviyesinin bir tık üstü olarak değerlendirilemez.

3 Beğeni

Bu vesileyle şunları da söylemiş olayım. Ben de 15 yaşındayken Hayvan Mezarlığı’nı arkadaşımın tavsiyesiyle okumaya başlamış ve 100 sayfa kadar okuyup bir kenara firlatmıştım. Sonrasinda arkadaşımın ısrarlarıyla devam ettim kitaba ve bitirdiğimde King’in hayranı olmuştum. Bugüne kadar King’in 35 kadar kitabını okudum. İçlerinde keşke okumamış olsaydım dediğim tek kitabı Düzenleyiciler’dir. O kitabı hala King’in yazdığına inanmıyorum. Onun dışında az da olsa bazı kitaplarında ergenlere yer vermiştir ve işlediği konular doğaüstü olduğu için ve anlatımı da çok edebi olmadığından basit gelebilir. Ya da benim gibi otuz yaşında ve 35 kitabını okumuşsanız belli bir doygunluğa ulaşmış olabilirsiniz. Ki bu yaşa kadar okuduğum başka klasikler, daha edebi daha derin kitaplar King’i benim için artık biraz basit kılıyor olabilir. Bütün bunlara rağmen hala kalan kitaplarını okumayı düşünüyorum ve hatta bazı çok sevecegimi düşündüğüm eski kitaplarından birkaçını sırf ileride okuyacak sağlam King kitaplarım olsun diye hala okumamış bir durumdayım. Kaldı ki King şu anda hala Türkçe’de bulunan nadir korku yazarlarından birisi ve Poe ile Lovecraft’ı saymazsak en iyisi. King belki görünürde doğaüstü veya fantastik bir konuyu işler ama bunu işlerken bir sürü şeye daha değinir. Dostluk gibi, ailenin hatta bir toplumun bir felaket karşısında yıkımı gibi. Kısacası King çok özel ve yetenekli bir yazardır. Sevmeyenlere saygım var fakat asla basit bir yazar olduğunu kabul edemem. Kaldı ki benim yaşındakilerin bir kısmına okuma aşkını ikinci defa kazandıran yazardır. Birincisi tabiki Jules Verne. :sweat_smile:

3 Beğeni

Hangi kitaplarını okudun merak ettim. Genelde yanlış kitabından başlayınca soğuyan çok olur.

1 Beğeni

Güleceksin ama direk herkesin sevdiği kara kule ile bu yazardan uzaklaşmıştım, abimin aldığı bir kaç kitabı daha vardı hayvan mezarlığı gibi oda sarmayınca komple bıraktım. Son zamanlarda filmleri ile tekrar karşıma çıktı (O) gibi filimi güzeldi ama ilk izlemeye mahsuz tabi yinede hiç etki etmedi maalesef :slight_smile:

1 Beğeni

Gülmem tam tersine hak veriyorum. Ben Kara Kule’yi çok severim ama bu 1. kitabının sıkıcı ve serinin devamında bazı yerlerde baydığını kabul ederim. Hayvan Mezarlığı başka bir mevzu, bana göre en güzel kitabı diyemem.

“O” ve Mahşer kitapları haricinde korku veya gerilim olmayan öyküleri çok güzeldir, denemeni tavsiye ederim.

Her sene “bestseller” olması gerek kitap yazma zorunluluğu yaratıcılığına bazen key vuruyor gibi geliyor bana. Ama istediği tarzda kitap yazarsa tadından yenmiyor.

“O” filmini kitabıyla hiç kıyaslama bence. Özellikle sonu çok kötüydü. İlla S. King filmi sayacaksak Esaretin Bedeli ve Yeşil Yol’u tercih ederim.

1 Beğeni

İsteyen kullanabilir. D&R

1 Beğeni

1 Beğeni

İdefix 75/10 ile birleştirince güzel bir indirim olur.

2 Beğeni

Hangi sitede bu kampanya d&r ve İdefix’te görünmüyor.

1 Beğeni

1 saat önce instagram a kampanyanın fotoğrafını koymuşlar, bugün ya da yarın sitede görünür kampanya.

1 Beğeni

Son bir sorum daha var idefix kampanyası ile nasıl birleştirecen? :slight_smile:

1 Beğeni

85 TL lik alışveriş idefixte 10 TL indirimle 75 TL olcak,Papara Kartıyla 75 TL lik alışveriş yaptığın için Mart ayında kartına 15 TL iade etcekler.85 TL yerine 60 TL çıkcak cebinden.

1 Beğeni

Kampanya d&r ama ben onu soruyorum.

1 Beğeni

İdefix te de geçerli

1 Beğeni

Çok özür dilerim onu görmemişim:-) koskaca d&r magaza resmini görünce hiç okuma zahmetine bile girmedim :-). Papara card’ı olanlar şanlı biz yine 10-15tllik kampanyaları kullanacagız🙄

1 Beğeni

Kitapjoy.com İthaki %45 indirimli.

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla pek güvenilir değil :frowning:

1 Beğeni

İndirim oranı daha fazlaydı. Daha önce paylaşıldı fakat kitapları poşetle gönderdikleri için kimse memnun değildi o siteden bilginiz olsun.

2 Beğeni

Daha önce görmemiştim teşekkür ederim iyi oldu öğrendiğim.

2 Beğeni

Tecrübe eden birisi olarak söyleyebilirim ki, bu site bir sahafın. Sıfır profesyonellik var. Kargo gönderimi özensiz. 1 ay önce iade gönderdim ve paraları 2 gün önceye kadar yatırmadılar. Şikayetvar üzerinden bunları söyleyince de hemen geri döndüler. Hangi kitapları yolladığımı, hangi kargo numarasıyla yolladığımı falan hep ben söyledim. Çünkü bunlara dair hiçbir bilgileri yoktu. Bunları söylemesem paranın üstüne konacaklar. Yani gereksiz atraksiyona girmek istemiyorsanız bu siteyi tavsiye etmem.

6 Beğeni