Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Banka kartı mı TEB için?

1 Beğeni

Kampanya şu : https://www.teb.com.tr/sizin-icin/bkm-express-kampanya/

2 Beğeni

Kidega İthaki yüzde 40 indirim, Enpara kullananlar ayın enparalısı olup 50 TL üzerine 15 TL iade kampanyasını da brlikte kullanabilir.

Kidega İthaki kitapları

5 Beğeni

Kidega da kod bölümü var fakat kod uygulaması yok diye biliyorum.
Belki Enpara kampanyasından faydalanmayacak olup size kullandırabilecek arkadaş vardır. Ayın enparalısı olup 50TL ve üzeri harcama yapıyosunuz. Sonraki ayın 5’i gibi 15 TL iade oluyor.

Ayın enparalısı olma olayı alışverişten öncede olabilir sonrada farketmiyor. Ayın içinde olması yeterli

3 Beğeni

İnanmıyorum bu indirimlerle.örneğin sessizliğin müziği bkm’de 12 lira ücretsiz kargo .kidegada da 12 lira nasıl indirim oluyor

1 Beğeni

ikisi de yüzde 40 olduğu için olabilir mi?

7 Beğeni

Ya söylemek istediğinizi açıklayamadınız ya da biz anlamadık. Biraz kafam karıştı açıkçası.

1 Beğeni

@darrow2111 siz öyle yazınca @CowardlyHero BKM’nin alt limitsiz bedava kargo olayını mı söylemek istediniz. Mesajınızdan anlaşılmıyor ama bunu demek istediyseniz tek kitap veya Kidega’nın 50 TL kargo bedava limiti nedeniyle haklısınız BKM daha avantajlı oluyor.

2 Beğeni

Yani cümleden bu da pek çıkarılmıyor da sevgili üye gelince açıklar muhtemelen. :face_with_raised_eyebrow:

2 Beğeni

Ben biraz kendimi açıklamada ,anlatmada zorlanan biriyim. Söylemek istediğim ile yazdığım bir birini tutmuyor. Bundan 2 gün önce devlet kitaptaki vergiyi sıfırladı. Bundan mütevellit aslında %40 diyerek yansıttıkları indirim değil verginin sıfırlanması.

Diyorlar ki biz indirim yapıyoruz ama kitap zaten satışa çıkmadan önce bu fiyattan çıkacağı belli sadece kitabın fiyatını daha yüksek gösterip biz indirim yapıyoruz algısı bunlar bana göre
Geçek indirim bundan 2-3 ay önce idefix yada d&r idi tam hatırlamıyorum 5 kitabı 15 liraya verdikleri gerçek indirimdi @alper abiye saygılar :blush:

3 Beğeni

Bir yanlış anlama var, dediğiniz gibi değil aslında. Etiket fiyatları bu yeni KDV indirim düzenlemesiyle Yayın evinin satacagında KDV’siz, kitap satış sitelerinde KDV’li oldu…

Yapılan düzenlemede olan İndirim genel bir vergi sıfırlaması değil daha çok yayıncılar " hükümet bir şey yapmadı " demesinler diye yapılmış bir uygulama…

Yayın evlerinin kendi sattıkları kitaptan alınan KDV sıfırlandı. Yüzde 8 KDV indirimi oldu ama kitap satış siteleri için geçerli değil bu KDV indirimi… Yani örneğin Alfa Kitap kendi sitesinde KDV’siz satarken, aynı kitap idefix, BKM gibi kitap satış sitelerinde KDV’li olarak satılmaya devam edecek.

4 Beğeni

İlknokta ithaki konusunda kdv indirimine gidebilecek mi, bir bilginiz var mı?

1 Beğeni

İthaki soru hattında @irbis sanmıyorum demişti…

2 Beğeni

Teşekkür ederim görmemişim yorumu.

2 Beğeni

Bu durum kitap satıcılarını olumsuz etkiler büyük ihtimalle.

1 Beğeni

Yuh koskoca KR Yazarı küçük harflerle yorum yazıyor. ekşisözlük mü acaba burası?!

1 Beğeni

Belki yeni bir düzenlemeyle karışıklığı giderirler…

Yayın evleri kendi sitelerinde yüzde 40-50 indirimleri nadiren yapıyorlar. Ama internet satış sitelerinde yıl içerisinde 3-4 kez bu indirimler oluyor… Örneğin ALFA kendi sitesinde KDV indirimi sonrası yüzde 30 indirim yapıyor. Ama aynı kitap BKM’de KDV indirimi olmadan yüzde 38 indirimle bir kaç kuruş da olsa daha uygun oluyor…

Bir karışıklık var, madem KDV almayacaklar "Yayıncı sertifikasına sahip olanlar " ifadesini kaldırsalar da kitap satış siteleri, kitap evleri de KDV indirimli kitap satsalar.

1 Beğeni

Üreticiler (veya ithalatçılar, farklı ürünler için) satış yapanlarla rekabete pek girmezler belki bundan kaynaklı bir durumdur kampanya farklılıkları.

2 Beğeni

Koskoca KR yazarı olunca hatasız olmuyoruz :).

4 Beğeni

Andromeda Nebulası
D&R %40 indirim
BKM %40 indirim

:grin::grin:

3 Beğeni