Kitap İçerikleri Paylaşım ve İstek Bölümü

Teşekkürler, ahh bütün renkler çok güzel çok kararsız kaldım.

1 Beğeni

Size iç sayfaları mı lazımdı yoksa fikir almak için mi sormuştunuz? İlk sayfaları kitapyurdun’da mevcut eğer lazım olan oysa.

Aslında daha çok iç sayfaları lazım.İçeriğinde görsellerin olduğunu duymuştum.

Ne demek, ben de kararsız kalmıştım ama sonunda bu tasarımı seçmiştim. :sweat_smile:

Ithaki baskısını okumuş biri olarak vampirin ilgi duyduğunu anlıyorsun ama yazar bunun vampirlik yüzünden mi yoksa cinsel dürtüler yüzünden mi olduğu konusunda karar vermen için açık bırakmış gibi geldi bana. 2020 de de sansürlü eser yayınlamak çok saçma geliyor onu da söyleyeyim.

Bu kitaplardan elinde olup da fotoğraf paylaşabilecek birisi var mı?

Kitaplar Türkçe mi olmalı?

Kitapların bu baskısını merak ediyorum. Bazı baskılarda sadece çevirisi yer alıyor. Hem orijinali hem de çevirisi yer alıyorsa, ancak o zaman almaya değer.

Elinde Umberto Eco’nun Alfa’dan çıkan Felsefe Tarihi 1 kitabı olan varsa, içindekiler kısmından ve ilerleyen birkaç sayfadan fotoğraf atabilir mi?

Alfa Yayınları - Umberto Eco - Felsefe Tarihi 1 - Antik Yunan

10 Beğeni

Teşekkür ederim Alper Bey. Siz okudunuz mu kitabı, okuduysanız nasıldı?

Evet 1. kitabı okudum. 2 . kitabı da sipariş verdim.

Umberto Eco kitapların editörü, her bölüm uzmanları tarafından anlaşılır olarak anlatılmış, ayrıca kitap içerisinde anlatılan filozofların metinlerine de yer verilmiş. Görsel olarak da zengin bir kitap.

Yanlış hatırlamıyorsam (şu an bu rakam konusunda tam emin değilim) toplam 8 kitap olacak.

Sonradan Ekleme: Evet Umberto Eco başlığında paylaşmışım, 8 kitap olacak.

5 Beğeni

Say yayınlarının felsefe tarihi kitabı nasıl ? 1250 sayfa olan. Okudunuz mu ?

https://www.amazon.com.tr/dp/6050204691/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_T6xdGb94JF094

Ahmet Cevizci hocanın kitabı mı?

O da çok iyi, o kitap buna göre bir - iki adım daha ileri ve daha detaylı anlatımı var . Tek cilt ve çok sayfa sayısı gözü korkutabilir. Yine Bernard Russell Batı Felsefesi tarihi de tercih edilebilir.

Ahmet Hocanın bu kitabını da öneririm. Ayrıca felsefeye ilgisi olanlar için Ahmet Cevizci’nin felsefe sözlüğü galiba Türkçe’de en kapsamlı ve en anlaşılır sözlük.

Yeni bir felsefe tarihi okuru için okuma kolaylığı olarak şöyle önerebilirim

• Eco Felsefe Tarihi (ilk kitaba bakarak konuşuyorum, devamı da böyle olur diye tahmin ediyorum)
  • Russell Batı Felsefesi Tarihi
  • Ahmet Cevizci Felsefe Tarihi
7 Beğeni

3 kitabı da okuduğunuz var sayarsak bana hangini tavsiye edersiniz. Daha önce hiç felsefe okumuş değilim. Yada hiç felsefe okumayan birisi hangisini okumalı ? Şimdiden teşekkür ederim.

Tekrar teşekkürler. Güzel bir giriş kitabı o zaman, hazır idefix’te %40 indirim varken alayım.

1 Beğeni

Aslında bu kitapların içerikleri ana hatları ile lise felsefe ders kitapları ile çok benzer.

Yeni bir okuru lisede felsefe derslerine giren bir genç olarak düşünerek okuma kolaylığı ve anlaşılma kolaylığı olarak ilk tercih olarak Eco Felsefe Tarihini öneririm.

2 Beğeni

Elma Yayınlarının bastığı Ciltli Jules Verne Türkçede Yayımlanmamış Eserler’ini satın alıp içini atabilecek olan var mı? Cilt kalitesi hakkında yorum yaparsa mutlu olurum :slight_smile:

Oyunbozanlık yapmış gibi olmam umarım. Cilt, sayfa, baskı belki kalitelidir ama iki nokta da yayınevi doğru söylemiyor.

• Türkçe’de yayımlanmamış öyküler
  • Öyküler tam metin değil. (Gerçi bu konuda iddiaları var mı hatırlayamadım)
3 Beğeni

Aynen, daha önce kendi yayımladığımız öyküler deselerdi keşke. :slight_smile:

3 Beğeni