Klasik Müzik Paylaşımları

Her dinlediğimde farklı duyguları yaşıyorum.

2 Beğeni

Her türlü ruh haline uyum sağlayabilen bir eser

6 Beğeni

Burayı bayağı boşlamışım ya. Konu başlığını da ‘‘Klasik Müzik Paylaşımları’’ olarak değiştirdim. Cemiyetsiz daha iyi geldi bana:)

2 Beğeni
2 Beğeni

Selamlar, ben kendince klasik müzik dinleyen fakat çok da derine inmemiş biriyim. Bu müziğe olan aşinalığımı daha da ileri götürmek istiyorum , neler dinlememi önerisiniz?

1 Beğeni

Merhaba. Şimdiye dek kimleri dinlediniz ağırlıklı olarak? Ona göre bir şeyler önerelim. @jackofalltrades

1 Beğeni

Spotify listem bu şekilde, genellikle bunları dinliyorum.

1 Beğeni

Listenizdeki isimler ve eserler çok hoş bence. Naçizane tavsiyem, özellikle Bach, Beethoven, Mozart ve Handel için daha yoğun dinlemeler yapabilmeniz olur. Yine Spotify’da diskografilerini tarayabilirsiniz. Mendelssohn, Paganini, Brahms ve Eric Satie gibi isimleri de listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca Khatia Buniatishvili, Ottavio Dantone, Kenneth Gilbert, Sviatoslav Richter (özellikle Handel yorumları için) gibi isimlerin eser ve yorumlarına bakmanızda da fayda var.

2 Beğeni

Teşekkür ederim, tavsiye ettiğiniz sanatçıları dinlemeye hemen başlıyorum.

Franz Liszt “Hungarian Rhapsody No 12”

2 Beğeni

S Rachmaninoff Moment Musicaux Op 16 No 4

1 Beğeni

Ben de Türk Beşleri’nden bir isimle katılayım cemiyete:)

4 Beğeni
3 Beğeni
3 Beğeni

Merhaba, klasik müzik dinlemeye doyamıyorum dinledikçe daha fazla dinleyesim geliyor. Başka insanlar bu müzikleri duyunca yüz ifadesi değişiyor. Neden böyle oluyor bir insana nasıl klasik müziği sevdirebilirim bu konuda tavsiyesi olan var mı? Genellikle Chopin ile başlamalarını öneriyorum ama hiç başarılı dinleyici ile daha karşılaşamadım…?

Benim klasik müziği sevmemi sağlayan üç müzik var sanırım.

4 Beğeni
4 Beğeni

Antonio Vivaldi - Stabat Mater, RV 621

Aslında bana göre bu eseri en güzel seslendiren kişi Philippe Jaroussky. Ancak tüm eserin bir araya getirildiği bir video bulamadım, sadece ilk kısmını ekliyorum o yüzden.

5 Beğeni
2 Beğeni