Korsan Kitap Nereye Şikayet Edilir?

Aynen ben de, yani kaç kişi alacak zaten. Üreten ilk baskısını zor bitirir bunların. Şu TBYM korsan ihbar a da yazdım, bakalım bir şeyler çıkacak mı göreceğiz.

1 Beğeni

Hepsiburada’dan kodla modla aldığım kitap poşetle gelince bi iş olduğunu anladım ve baya baya korsan çıktı :slight_smile:

https://www.hepsiburada.com/magaza/gokkitap
Satıcı bu. Gelen kitabın hali :slight_smile:

2 Beğeni

Aynı durumu trendyoldan yaptığım bir alışverişte yaşadım iade oluşturduğumda kitabın korsan olduğunu belirtip ayrıca trendyol’a mail atıp satıcıyı şikayet ettim. Ben de indirim kuponu kullanmıştım hem kullandığım kuponu hem de özür olarak bir kupon daha tanımlamışlardı.

3 Beğeni

Hocam aynı şekil bende korsanlanmıştım, konuda uzun uzun yazmıştım 10-12 mesaj önce. Geçmiş olsun, ben iadede sorun yaşamadım umarım iade edebilirsiniz siz de.

Benimki de hepsiburada da bir satıcıydı, @Seraphina nın dediği gibi trendyolda da bunlardan çok. Muhtemelen tüm sanal pazar sitelerinde böyle, bu nedenler ben artık sanal pazarlardan kitap alırken kesinlikle satıcıların kendileri ( hepsiburada-amazon kendi depoları çıkış ) ya da onaylı yayınevi satış dükkanı olmasına dikkat ediyorum.

3 Beğeni

Sağ ol kuzum. Şikayet etmediğim yer kalmadı hepsiburada müşteri hizmetleri düzgün olmasa gerçekten çok uğraşırdım. O konuda çok yardımcı oldular. İadeyi ise elimden gelip almaları memnuniyetsizliğimi telafi etti açıkcası kargo şubeleri ile uğraşmak çile oluyor cidden.

1 Beğeni