Kuzgunun Gölgesi Serisi (Anthony Ryan)

İlk kitabın baskısı uzun zamandır bekleniyor sanırım. Sizce 60 TL’ye alayım mı ilk kitabı yoksa yeni baskı bekleyim mi?
2020 içerisinde çıkar mı acaba?
Kapakları pek beğenmedim açıkcası eğer değişecekse yeni baskıyı almak isterim ama basılmıyor bir türlü :confused:

Bu seri Türkçe kitap okurları arasında pek sevilmedi gibi, ben hikayeyi sevmiştim seriyi okuduğum da.

İlk kitap 5-6 yıl da zor tükenmiş, 2 kitap çıkalı 3 yıl olmuş hala satışta, yeni baskı için bence sosyal medyadan İthaki’ye sorun, bu satış rakamlarıyla bu seri yeni baskıyı zor görür.

Ilk kitap gercekten iyi ama sonrasi pek heyecan uyandirmiyor

Sordum ama cevap vermediler.
Sanırım 60 liraya almam gerekecek.

Ne zaman basılır bilginiz var mı ? Bende ilk kitabın baskısını bekliyorum.

Seneler önce indirimde felan yada fuarların birinden aldığım Kan Şarkısı neden daha önce okumaya başlamadım sınıfına girdi (okuyacak bir şey kalmadı,Barut Büyücüsü var sonra )şimdiden ,bende biraz Rüzgarın Adı tadı bıraktı ilk kitabın yarısında ,baskısı olmadığını (ilk cildin) devamını sipariş vermeye karar verince öğrendim,ıska geçme uzmanı yayınevleri sağolsun.Güzel bir hikaye sıkmıyor akıcı ,bu tarzı yeni okuyan biri için bile kafa karıştıran çok şey yok ,iyi prodüksiyon ile güzel dizisi olur .

3 Beğeni

Yalnızca ilk kitap için konuşuyorum, okuduğum en iyi fantastik hikayelerden biriydi. Hatta tek kitap olarak bakarsam en iyisi bile olabilir. Tabi bunlar benim fikirlerim. Yazar keşke ilk kitapta yaptıklarını hikayenin devamında da yapsaymış. Serinin devam kitapları ilk kitap ne kadar iyiyse o kadar kötüydü. Bence yazar hikayenin devamı için gerçek anlamda kötü kararlar almış.

Okumayan varsa ilk kitabı mutlaka okusun tavsiye ediyorum fakat devamına bulaşmasın. Dil, karakterler, kurgu çok üst düzey. Anlatım tarzı Kral Katili Güncesine baya benziyordu. İlk kitabı okuyun ve hikaye sizin için orada bitsin.

3 Beğeni

İlk kitapla kıyasladığımızda ikinci ve üçüncü kitap çok büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor ama başka fantastik serilerle kıyaslandığında gayet okumaya değer kitaplar.

Kan Şarkısı:9.5/10
Kule Efendisi: 6.5-7/10
Ateş Kraliçesi: 7.5-8/10

Umarım yeniden basılmasıyla hak ettiği ilgiyi görür ve devam kitapları da dilimize kazandırılır.

Bu seri yıllardır okunmayı bekliyor benim kitaplıkta :slight_smile: .

2 Beğeni

İlk kitabı çok keyiflidir, başlayın direkt devamı gelir bence. :slight_smile:

2 Beğeni

Beğeneceğimi düşündüğüm bir seri zaten, seve isteye almıştım ilk çıktıklarında ama yoğunluk işte sıra gelmiyor :smiley: Zaten pek kitap okuyamıyorum, bakalım yaza bir boşluk olursa bu seriyi araya sıkıştırayım.

1 Beğeni

Serinin ilk kitabını bulamıyorum. Siz konuştukça internetten arıyorum ama nafile. En iyisi konuyu kapatayım ben. :face_with_hand_over_mouth:

Geçen böyle dönüş yaptılar .

3 Beğeni

4 Beğeni

3 yıl önce sorduğum da aynı cevabı vermişlerdi…

1 Beğeni

Bazı seriler vardır, yazar bir türlü devam kitabını bitiremez, okurlar senelerce bekler haber gelmez. Bazı seriler vardir çok guzel bir hikaye ile başlar ama sonrasını görünce, millet keske yazar devam etmeseymiş der.

4 Beğeni

Bursada yaşayan varsa. Bkm Özlüce şubede bütün seri var.

1 Beğeni

Almak isterdim onu .

Sırf ilk kitaba olan övgülerden seriyi okuyasım var her ne kadar sonunu kimse beğenmese de. Olur da çok boş bir vaktime gelirse.

Bir sahaf dostumdan alacağıma karşılık almıştım. Serinin kapakları beni itiyordu. Fantastik Kitaplarda gerçek insan fotoğraflarını pek sevmiyorum ondan sanırım. Sonra üstte paylaşılan yorumu da okudum, bir merak duygusu uyandı açıkçası.
Uzak bir gelecekte okuyacağım :grin:

2 Beğeni