Mezar Hırsızı

Okuma kısmı son derece maceralı olmuş anladığım kadarıyla. Benden beklentinizin yüksek olması ve öykümün bu beklentiyi aşağı yukarı karşılayabilmesi beni hem strese soktu hem de çok mutlu etti.

Katil Max gibi anlaşılıyorsa o zaman anlatımda bir sıkıntı olmuş demek ki. Çünkü amacım yerde yatan ölü paralı askerlerden birini gösterip onu katil ilan ettirmekti. Hatta biraz mizah olsun diye Hasan onu gösterirken gerçekte iş için ne kadar ücret aldıklarını soruyordu. Ama almanca konuştukları için çocuklar anlamıyordu. Çocuklar ölüyü katil bildiklerinden de oradan olay çıkartmadan dağıldılar. Ama söylediğim gibi bunu burada anlatmakla öyküde anlatmak farklı şeyler. Katil Max gibi anlaşılıyorsa o sorumluluk bana ait. Bu eleştiri için de teşekkür ederim. Buna göre sonraki öykülerimde daha açık olmaya çalışabilirim.

Sonraki öykülerde görüşmek dileğiyle…

Sevgili @muratbarissari

Cok buyuk keyif aldim ve arkadaslarin dedikleri her bir noktaya katiliyorum. Detayli ve ozenli ayni zamanda ne dedigi konisunda hic bir tereddut gostermeyen bir hikayeydi. Eger dolayli anlatim azalip hikaye akisinin sakinligine girilebilirse bu sefer hikayeden ziyade guzel bir romandan basarili bir kesit de diyebilrdim rahatlikla.

Başıma yerlestirdigim kartal tuyunden sapkayi onunde cikardim say.

Eline ve dus gucune saglik
Sevgiler
Dipsiz

Beğendiğinizi ifade etmeniz beni çok mutlu etti. Uzun bir hikayeydi, okuyup bir de yorum yaptığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Anlatımda sadeleşme konusu ve direkt yazıma teşvik, yakın çevremde de popüler bir konudur. Esasen ben de bu eleştirilere ciddi ölçüde hak veriyorum ve kendimi tutmaya çalışıyorum. Ancak kalem olarak dolaylı anlatıma daha yatkınım sanırım bu handikapı düzeltmekte zorlandığımı itiraf etmeliyim.

Roman konusuna gelince, evet bir öyküden çok bir karakterin doğuşu gibi oldu. Belki uygun bir konu olursa Hasan’ dönüş yapabilirim.

Tekrar teşekkür ederim.

Okurken sıkılmadım, hikaye gerçekçiydi. Tarihi hikayelerinde mükkemele yakınmış

1 Beğeni

Teşekkürler @Sametay,

Tarihi hikayeleri seviyorum. Fantastik bir öğeye rağmen gerçekçi kalabilmesine dair yorumuna da ayrıca ve samimiyetle sevindim.

Tekrar teşekkür ederim.

1 Beğeni