Netflix Dizi ve Film Önerileri

Ölmek için 13 sebep otur izle.

Society
Dizi daha çok yeni. 1. Sezonu 10 bölümdü 2 günde bitirdim. Özellikle uzun ramazan günlerinde dizi ve seri kitaplar bitirmek hobilerim arasında olduğundan mı bilmiyorum ama su gibi aktı benim için. Konusundan bahsetmek istemiyorum çünkü bir şeyleri kısa anlatmayı beceremiyorum. Ya da bir deneyeyim;
Bir kasabada nedeni belli olmayan bir koku var. Yetişkinler liseli gençleri bundan uzak tutmak için servislere bindirip kampa yolluyorlar ancak yolda bir aksilik olduğu söyleniyor ve gençler kasabaya geri götürürlüyor. Otobüsler gittikten sonra ortalıkta hiç yetişkin kalmıyor. Çocuklar ailelerine ulaşamıyorlar. Evlerine bakıyorlar kimse yok. Yani onlar gittikten kasaba hayalete dönmüş. Dış dünya ile iletişim yok kasabanın etrafı ormanla kaplanmış kesinlikle çıkış yolu bulamıyorlar ve içerde kendilerine yeni bir dünya düzeni kurmaya çalışıyorlar.
Sanırım anlatabildim.
Ben çok beğendim, özellikle siyasi kaosları, adalet arayışları, karakterlerini tanımaya başlamaları güzel işleniyor. Ayrıca birçok karakterin kendine ait hikayesinin işlenmesi de diziyi hareketli kılıyor.
İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler :slight_smile:
Umarım ikinci sezon için yıllarca beklemem gerekmez…

1 Beğeni

Şu an benimde izlemekte olduğum dizi süresinin uzunluğu ve kadronun gençliğini (oyunculuğu gerçekten etkiliyor)bir kenara bırakırsak konusu ve atmosferi güzel.

Toplam 2 sezon, ilk sezon 11 bölüm 2. sezon 13 bölüm. Ben En son 2. sezon 11. bölümü izledim. Çocukluğunuz da muhtemelen eski Voltron bölümlerini izlemişsinizdir, Hikaye akışı ona göre daha güzel gibi geldi bana.

Devamı gelecek mi? Bilmiyorum.

1 Beğeni

Ben oyunculuklarından rahatsız olmadım ama hepsinin aynı yaşta olması belki rahatsız edici bir unsur olabilir. Gerçi beni en çok etkileyenlerden biri de bu ayrıntı. Hem çok gerçek üstü hem de çok gerçekçi. Yani normal hayatta, bu çocukların hiçbiri yaşadıkları bu sorunların varlığı üzerine düşünmemiştir ama birdenbire bununla yüzleşmek zorunda kalıyorlar. Kendi kendilerinin yöneticisi, doktoru, hakimi, polisi, aşçısı, işçisi oluyorlar. Distopik ya da ütopik bir dünya var ama insanlık tarihine aykırı ya da tamamen bağımsız değil. Toplum olmanın doğasını anlatan bir deney gibi.
Yazdıklarıma bakınca çok etkilenmişim gibi duruyor ama o kadar da umut vermek istemem. Sadece bazı eksikliklerin aslında bana artı gibi gelmesinden bahsetmeye çalışıyordum. Eninde sonunda ortalama bir dizi işte.

Bir tür Sineklerin Tanrısı izliyoruz sanki?

Kardeşimle izlemeye başladık. Neden kimseyi bulamadıkları konusunda iddiaya girdik. Ben bir deneyin parçası oldukları için kimseyi bulamadıklarını düşünüyorum, otobüste herkes nasıl uyuyakalmış olabilir ki? Kardeşim ise bir tür virüs yayıldı kaçtılar çocuklarını arkada bıraktılar diyor. Umarım ikimiz de yanılırız çünkü Netflix yapımları çok kötü oluyor, şaşırtsın bizi istiyoruz.
Onun dışında oyunculara pek alışamadım. Yerli yersiz küfürleri de rahatsız ediyor. Sadece insanların neden yok olduğuyla ilgileniyorum, yoksa kimin aklı kimde, kim kimle ne yapmış pek sıkıcı. Şimdilik favorim Yale’e gidecek olan kızın yanında takılan doktor çocuk ve Sam, bakalım neler olacak.

Banada sineklerin tanrısını hatırlattı,ayrıca kasabayı yönetecek kurulun kurulması insanlara gorevler dağıtılması vb. durumlar ile’de Mahşer’i
hatırlattı.Küfür olayına gelirsek o yaştakiler için normal. ( Okul gezisinde 35 kişilik otobüste herkesin uyuyakaldığinı hatırlıyorum olabiliyor öyle şeyler.:grin: )

Ben sezonu bitirdiğim için teorimi söylemek istemiyorum, belki spoiler olabilir. Ama bence daha trajik ve acımasız bir nedeni var.

Güzel bir işe benziyor.

2 Beğeni
2 Beğeni

Anne with an “E”. Çok uzun zamandır bu kadar sıcak ve mutlu eden bir şey daha izlememiştim.

Castlevania izleyin izlettirin.

:relieved:

4 Beğeni

Ben 1 Ocak’ı bekliyorum. Acayip derecede meraklandırdı beni :anguished:

Netflix"de en begendiğim Ted bundy.Kesin izleyin.

images (33)

Ben de şunları önerebilirim:

Unbreakable Kimmy Schmidt
Orange is the New Black
Castlevania (birkaç kişi tarafından önceki iletilerde önerilmiş, ben de tekrar yazmadan edemem)
The Series of Unfortunate Events (zaman zaman bayabilir ama genel olarak başarılı bulduğum bir uyarlama)
Disenchantment

Netflixteki animelerden başarılı bulduklarım;

Fullmetal Alchemist Brotherhood: 10
Death Note: 10
Hellsing Ultimate: 9
Rurouni Kenshin: 8,5
Devilman Crybaby: 8
Baki: 8
Durara: 8
Balinaların Çocukları 7,5
Castlevania: 7,5
Foresf Of Piano: 7,5
B: The Beginning: 7,5 (Favorilerimden)
March Comes In Like A Lion: 7,5

Başka güzel seriler de var. Hatta çok güzeller de var ama ben önermiyorum.

Durarara tüm sezonları var mı acaba? Fullmetal olduğunu da bilmiyordum. Almayı düşünmüyorum ama alırsam ikisini de bitireyim.

Outlander’ı severek takip ediyorum. Netflix’te 4. sezonu yeni yayınlandı. Bi ara kitaplarına da başlayacağım. 9/10

Black Sails’i geçen sene bitirmiştim. Define Adası’nın %90’ı değiştirilerek uyarlanmış hali ama gayet güzel. Korsanlar, yelkenli gemiler, 18. yy diyip buraya bırakıyorum. 8.5/10

5 Beğeni

Benim listem şu şekilde

1. The Blacklist
  2. Stranger Things
  3. The Witcher
  4. Rick and Morty
  5. Lost in Space
  6. Peaky Blinders
  7. Altered Carbon
  8. Ozark
  9. Narcos

Şuan aklıma gelen bunlar. Bu dizileri ben beğenmiştim. Liste sıralaması karışıktır.

1 Beğeni

İlk sezon yok. x2 olarak 3’ü de var. Almanı tavsiye etmem. Senin kadar hızlı içerik tüketen birini tatmin etmesi zor. Benim gibi arada 2 bölüm izleyeyim diyenler için daha uygun. Ama alıştıktan sonra vazgeçemiyor insan. Gerekirse 1 yıl geç izleyeyim ama Netflix’e gelince izleyeyim diyor.

1 Beğeni