Netflix Dizi ve Film Önerileri

Anne With An E tavsiye ederim. Forumda daha önce konuşuldu ama başka konudaydı sanırım.
3 sezon 27 bölümden oluşan keyifli bir yapım.

3 Beğeni

Yok oluş
Dark
vallahi ilk aklıma gelenler bunlar çorbada bizim de tuzumuz olsun diye yazayım dedim.

Community! Yeni keşfetmiş olduğuma hala inanamıyorum. Zaten yaratıcısı Dan Harmon. BAYILIYORUM! Karantina günlerimi cennete çevirdi resmen!!

3 Beğeni

Gerçekten insanın içini ısıtıyor dizi. Oyuncular mekanlar süper. Ama keşke iptal edilmeseydi… Kızılderili aile, Anne ve arkadaşlarının yeni okulu, ilişkileri derken çok yarım kaldı sanki :frowning:

2 Beğeni

Sadece Netflix bazlı değil, izlediğim tüm diziler arasında en beğendiklerimden biri Dark. Müthiş bir konu, konuyla bağlantılı olarak verilen kasvetli tema, seçilen müzikler vs… Her şeyiyle çok sevdiğim bir dizi. Ancak herkese uymayabilir, özellikle kasvetli atmosfer sevmeyen arkadaşlar muhtemelen beğenmeyeceklerdir.

Film olarak beğendiğim iki üç tane vardı ancak isimlerini unuttum. Hatırlarsam ya da denk gelirsem paylaşacağım.

2 Beğeni

Mindhunter

BoJack Horseman

The IT Crowd

Over The Garden Wall

Neon Genesis: Evangelion

6 Beğeni

Öncelikle bilinmemesine çok üzüldüğüm ve beğendiğim bir çizgi dizi olan Carmen Sandiego

images (7)

İkinci olarak ayni şekilde bilinmeyen ama çok beğendiğim bir polisiye The Blacklist

Ve tabi ki The Good Place

3 Beğeni

Over the garden wall çocuklarla beraber severek izlemiştik. Güzeldi.

Resident Evil’ın yeni dizisini izleyen oldu mu?

Her yerde gömdükleri kadar kötü mü hakkaten yoksa şımarık fanların mızmızlanması mı?

@Olatris beğenmiş gibi.

Ben son çıkan Welcome to Raccoon City filminden sonra bu dünyaya elveda demeye karar verdim :smiley: .

2 Beğeni

1 Beğeni

Yani beklenti içerisindeyseniz kötü diyebilirim :smile: Ben tamamen seriyi izlemeyi seven biri olduğumdan dolayı, beklentimi minimumda tutarak izledim buna rağmen saçma dediğim yerler oldu ama beni rahatsız etmedi. Bu yüzden tekrar diyorum seriyi seviyorsanız birazda zombi temalarını, izlenir :smile:

1 Beğeni

-Narcoworld: Dope Stories
Kanunun iki zıt tarafındaki kişiler ile kendi operasyon alanlarında gerçek zamanlı yapılan röportajlara dayanan bu belgesel uyuşturucu trafiğini yaratan, sürdüren ve sekte vuran faktörleri yorumsuz olarak sunuyor.

-A Shot in Dark
Gece boyu hiç uyumadan Los Angeles’da flaş haber kovalayan serbest haber muhabirlerinin hem zamana, hem birbirlerine karşı girdikleri mücadeleyi işleyen bu belgesel Türk yönetmen Emre Şahin tarafından hazırlandı.

-Ozark
Bir şirkette muhasebecilik yapan Marty bir kartel hesaplaşmasının tam ortasında kalır ve hayatta kalmak için yılda onlarca milyon dolar para aklamasını gerektirecek karanlık bir işi halletme teklifi sunar. Öte yandan sadece onun değil, ailesinin karanlık tarafa yolculuğu daha yeni başlamaktadır.

-Guardians of Justice
Dünyaya geldiği anda 3. Dünya Savaşı’nı tek başına sona erdiren ve ardından Dünya’nın ilk süper kahraman ekibininin kurulması için ilham kaynağı olan Marvelous Man canlı yayında bir yaptığı bir açıklamanın ardından tüm dünyayı şoke edecek bir eylemde bulunur. Dağılan ekibi bir araya toplamaya çalışan ortağı Knight Hawk nükleer kıyamet hızla yaklaşırken olayın ardında yatanı ortaya çıkartmak için arayışa girer fakat bu süreçte kimin kötü adam, kimin kahraman olduğu anlamını yitirmek üzeredir.

-Mobile Suit Gundam: Iron Blooded Orphans
300 küsür yıl önceki, artık sebepleri bile unutulmaya yüz tumuş savaştan sonra Dünya’yı yokoluştan kurtarıp yeni bir savaş olmaması için de insanlığı birbirine denk ekonomik bloklara ayıran Gjallarhorn organizasyonu yozlaşma içindedir ve bu Mars gibi uzak kolonilerde köleliğin legal bir hal almasına dek varan ağır bir toplumsal yıkıma yol açmıştır. Bu süreçte, daha çocukken vücutlarına illegal nano makina implantları yapılarak paralı asker olmuş Mikazuki Augus ile manevi abisi Orga Itsuka kendilerine ait olabilecek bir yer bulmak için bir isyana teşebbüs ederken Mcgillis Fareed adlı bir Gjallarhorn subayı ve Kudelia Aina Bernstein adlı genç bir sosyal kanaat önderi farklı niyetlerle bu isyanı bir devrime dönüştürmeye çalışır.

-We Couldn’t Become Adults
Bir adam hayatının son 20 yılını ve harcadığı mutluluk fırsatlarını yeniden anımsar.

-Asakusa Kid
Bir kabarede ayak işleri yapan bir genç, ileride hayranı olduğu bir sahne komedyeni gibi olabilmek için çabalar.

-Don’t Look Up
Hem Demokrat, hem Cumhuriyetçi parti ile dalgasını geçen bu satirik komedide iki astronom dünyaya doğru son hızla yaklaşan bir kuyruklu yıldız keşfeder ve insanlara bu tehlikeden haberdar etmek için uğraşır.

Güncellenebilir.

Merhabalar.
Glicht
Dahmer
Vis a vis yeni dönem dizilerini önerebilirim.
Belgesel olarak ise; uyku rehberi, manipülasyon, hazzın ilkeleri aydınlatıcı birkaç belgelseldi.