Okuduğunuz Kitabın 56. Sayfasının 5. Cümlesi

Şimdi de Staretz önlüğünün ucunu hastanın başına koyar koymaz aynı şey oldu.
Karamazov Kardeşler- Dostoyevski

1 Beğeni

“Belki de bir kadın tarafından yazıldığını anlaması için kaligrafiyi üçüncü defa görmesi gerekmişti.”

Romanından Kaçan Kahraman - Gordon McAlpine

1 Beğeni

Sabah diye bir şey olmasının tek nedeni gece ile akşamüstülerin birbirine karışmasını önlemek.

Murgoların Kralı - David Eddings

3 Beğeni

“İnanmadıktan sonra güzel sözlerin bir anlamı olmuyordu.”

Yeşil Peri Gecesi - Ayfer Tunç

‘‘Kol ve bacak ihtiyacının karşılanması karşısında dostum olağanüstü bir sevinç gösterdi.’’

[Klasik Bilimkurgu Öyküleri - Gövdesi Olmayan Adam - Edward Page Mitchell]

Emre itaatsizliğin yanlış olduğunu bilmiyorduk, çünkü kelimeler bizim için yabancıydı ve anlamıyorduk.

Âdem ile Havva’nın Güncesi, Mark Twain

2 Beğeni

‘‘Dikkatimin bir kısmını hâlâ onun üzerinde tutuyordum; ansızın çalışırsa ve güvenlik kameralarını tekrar faaliyete geçirirse oyunun kuralları birdenbire değişirdi.’’

Tüm Sistemler Çöktü - Martha Wells

1 Beğeni

“Artık her şey mümkündür Hector için, artık yasalara uymasına gerek yoktur.”

Yanılsamalar Kitabı - Paul Auster

Vergilius’un Ölümü’nü okuyorum lakin 56. sayfada üç cümle var, ben nasıl beşinciyi yazayım.

Broch efendi anladık güzel yazıyorsun ama gözünü seveyim 250 kelimelik cümle mi olur! Başını unutuyorum her seferinde, dönüp bir daha okuyorum.

1 Beğeni

Top sahibinin ayağı altında uzandı.
J.Verne "Esrarlı ada"yı okumaya başladım ve cümlenin anlamı nedir inanın bilmiyorum :rofl: :rofl:

Magic was what they ate and breathed; it was the essence of all they were.

Furthermore - Tahereh Mafi

1 Beğeni

Kaşları ne pek kalın, ne pek ince fakat biraz kısaydı;koyu kumral saçları, köşeli ve oldukça geniş alnını çevreleyerek aşağı doğru uzanıyorlar ve yabankedisinin tüylerine karışıyorlardı.

Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna

İngilizce mi? Cool :grin:

‘‘Kendisine büyük acılar verecek, belki hayata küstürecek de olsa, bu tek çare gibi görünüyordu.’’

[Osmanlı Cadısı - Barış Müstecaplıoğlu]

“Her şey acıtıyor

Daredevil Korkusuz - Yeniden Doğuş / Frank Miller

Ve böyle devam ediyordu…

Josh Malerman - Teftiş

1 Beğeni

Tristram Shandy

7 Beğeni

Çizgili pijamalı çocuk. (E-kitap)
Daha 27. sayfadaydım :grin:

2 Beğeni

Sür Pulluğunu Ölülerin Kemikleri Üzerinde.

1 Beğeni

‘‘Fakat bunlara rağmen isimsiz manzaranın korkunç içeriğindeki ve sapkın geometrisindeki şeytani kozmik doğadışılığın canavarımsı ipuçlarını görebiliyordum.’’ (H.P. Lovecraft - Medusa’ nın Saçları (Mezarlıktaki Dehşet - REN Kitap)

1 Beğeni