Okuma Etkinliği - Görünmez Canavarlar - Chuck Palahniuk

1. ve 184. sayfada da aynı sorun var. Bilinçli mi yapıldı acaba?
1 Beğeni

Bu sorun değil bilinçli bir tercih.

1 Beğeni

Kitabı bitirdim. Kitabı o kadar sevmedim ki yazacak bir şey bulamıyorum. Sizler de durumlar nasıl?

1 Beğeni

Ben de şimdi bir gece okuması yapıp bitiririm.

Ben kitabı beğendim. Hatta beklediğimden daha iyiydi şimdiye kadar.

Bitirdim. Çok iyi bir kitaptı. Baya iyi. Bir inceleme videosu da çekerim. Hele bir ayın 15’i geçsin, spoilerlı tartışmaya başlayalım da.

2 Beğeni

Ocak ayı okuma etkinliği için aklınızda bir kitap var mı?

1 Beğeni

Forumda birkaç tane etkinlik olur fakat isterseniz bir kitap için ben yine ön ayak olabilirim. Aklımda birkaç kitap var evet.

1 Beğeni

Ben de 30 sayfa kadar okudum. Olmuyor arkadaş akmıyor, dağınık anlatım beni kitaptan çok kopartıyor. İnşallah böyle devam etmez…

1 Beğeni

Hocam dağınık anlatım sizi sarmıyorsa çok yanlış bir kitap seçimi olmuş :smile:

Anlatım tarzı okuduğum diğer kitaplarından pek farklı değildi ama bu kitapta kötü bir şey vardı. Ne bilmiyorum ama kötüydü. Artık kitabı beğenmediğimi yazmayı bırakıyorum. Çok söylendim galiba :joy:

:smiley: Olabilir beğenmeyebilirsiniz elbette :slight_smile: Zaten herkesin sevebileceği bir kitap değil.

Ben de videosunu çektim. Bir ara düzenleyip paylaşırım bugün yarın. Kitabı okuyan okumayan izleyebilir zira spoilersız çektim :smiley:

3 Beğeni

Spoilersız diyebiliriz. Okumak isteyenler, okumakta olanlar ve okuyacaklar, herkes izleyebilir.

1 Beğeni

Kitabı bitirdim. Her zamanki Palahniuk canlılığında, kaotik, yıkıcı ama eğlenceli bir roman. Diğerlerine göre farkı daha duygusal, daha sempatik karakterlere sahip olması.
Toplum eleştirisi nispeten daha sınırlı, daha çok hikayeye odaklanılmış. Özellikle Brandy’nin elbiseleri Amerikan Sapığı’ndaki Bateman’ın tasvirleri kadar detaylı.
Kısaca hikaye metamorfoz üzerine, dönüşüme ama daha çok başkalaşıma (başkaları olmaya) karşı bir eleştiri olmuş.

1 Beğeni

Palahniuk okumamın en büyük sebebi.

2 Beğeni

Bir süredir bir makaleyle uğraştığım için mecburi ara verdikten sonra, az önce bitirdim. Okuduğum ilk Palahniuk kitabı, ama eminim ki son olmayacak.

1 Beğeni

Ne yaparsam yapayım bir türlü zevk alamadım, içine giremedim kitabın. Sanırım Palahniuk pek de bana göre yazmıyor. Fazla dağınık, fazla düzensiz, fazla sert geldi bana. Sertlik normalde bana pek batmaz fakat bir türlü doğal gelmedi kitabın sertliği. Sanki böyle rahatsız edici olmak için zorluyor gibiydi.

Bu arada ilk defa bir etkinlikte bu kadar keskin bir ayrım gördüm. Bazıları kitaba bayılmış, bazılarıysa azıcık bile sevmemiş. Doğru bir seçim oldu demek ki. :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Görünmez Canavarlar için haklısınız. Ama Palahniuk’a bir şans daha verin. Gösteri Peygamberi’ni okumanızı öneririm.

1 Beğeni

Öneriniz için teşekkürler, mutlaka göz atacağım. :slightly_smiling_face: Yine de bir süre olay örgüsü lineer kitapları tercih edeceğim galiba. :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Beğeni