Okuyorum (Görsel Başlık)

Bu anketi ben sevemiyorum ya. Tabii ki insanların tercihleri, zevkleri falan ama ne bileyim. Klasikler ismiye basılan seri -ki sanıyorum bazı açılardan tartışıladabilir bu özelliği- anketinin finalinde Heinlein, Simak, Banks, Wolfe gibi isimlerin eserleri çıkmaması beni üzüyor. Görece kalın veya okuması zordur o ayrı bir konu tabii ama ne bileyim. :smiling_face_with_tear: Bence bu anketi bir süre sonra tekrarlayalım, değişen bir şey olacak mı, merak ediyorum. Belki yeni katılımcıların tercihleri eklenir ve eski katılımcıların yeni tercihleri olur.

3 Beğeni

Ben Strugatski kardeşlerin tüm kitaplarını seviyorum (bir türlü okuyamadığım yokuştaki salyangoz’a da sıra gelecek bir ara umarım), ondan dolayı aklınızda kalmıştır. :sweat_smile: Anlatımları kapalı, fazlasıyla okura bırakıyorlar geri planı (iktidar mahkumları hariç diyelim gerçi, onda başları hariç baya baya olay odaklı bir anlatım var). @deeepreader bence de Kıyamete Bir Milyar Yıl biraz daha zor kitaplarından. Uzayda Piknik ya da Tanrı Olmak Zor İş daha doğru bir tercih olabilir yazarları tanıma açısından, devamında severseniz tarzlarını bu kitabı ve Pazartesi Cumartesi’den Başlar’ı (ki en fazla eleştirilen kitapları bu, bence çevirisi nedeniyle biraz da bu durum ame ben sevmiştim; sorun biraz da bende, kabul) listeye ekleyebilirsiniz.

4 Beğeni

50 sayfa okudum, şimdilik epey akıcı geldi bana ama bilemiyorum ilerde neler olur. Bittiğinde anlamamış olursam sonradan tekrar okurum, teşekkür ediyorum. :krs:

2 Beğeni

1984 finale kadar gelip son sırada bitirmişti :smiling_face_with_tear:

@deeepreader 1984 kesinlikle öneririm, onun dışında Ben, Robot yine çok güzeldir. Kara Bulut, Zaman Makinesi, İşte Tanrılar bunlarda çok iyi kitaplar ve şimdi aklıma gelen H.G. Wells’in Dünyalar Savaşı çok iyidir.

3 Beğeni

İlgi alanlarıma yöneleyim, eksik gördüğüm ya da istediğim şeyleri kendime katayım derken boş zaman bırakmadım resmen. Tüm bu koşuşturmaca içerisinde bir de hastalık var kaç haftadır. Tüm bu süreçte Cebirci kitabıyla da cebelleşmekteyim (aslında başları geçtikten sonra akıcı ilerliyor kitap ama ben bir türlütam olarak giremedim içine). Çapraza da bir kitap koymak istedim, o nedenle Niteliksiz Adam’a başladım bakalım.

27 Beğeni

Geçmiş olsun. Umarım önemli değildir.

2 Beğeni

Teşekkür ederim, gribal enfeksiyon; influenza a, adenovirüs ve rsv virüslerine bağlı olarak, bu aralar oldukça sık görülüyor. Şikayetler 8 haftaya kadar uzayabiliyor (özellikle öksürük). Ben de hastalardan kaptım ve 4 5 haftadır geçmeyen öksürükle mücadele ediyorum. :slight_smile: Uyku kalitemi ve gün içi enerjimi baya düşürdü, kitap okumak neredeyse imkansız hale geldi bu nedenle.

2 Beğeni

Bu şu nescafe gibi olan 3’ü 1 arada olan virüs mü? Bir de bu çıktı :sweat_smile: Çok geçmiş olsun, artık virüsler bile şaşırdı ne yapacağını :smiley:

2 Beğeni

Geçmiş olsun hocam. 3e1 karakter.

2 Beğeni

17 Beğeni

Teşekkür ederim @Lorien_archers .

Aslında daha ziyade birbirini izleyen enfeksiyonlar şeklinde ilerliyor. Adenovirüs genelde gözde yanma, kızarıklık semptomlarına ek hafif nezle bulgularıyla başlar. Rsv daha ziyade hava yolları tahribatı üzerinden öksürük, nefes darlığı gibi şikayetler ekleyebiliyor. Yine influenza A da benzer şekilde uzamış öksürükle karakterize. Öksürük şurubu, balgam sökücü ya da antibiotiklerin tedavide yeri yok (tabloya süperenfeksiyon eklenmedikçe). Buradan bu bilgilendirmeleri yapayım da okuyan arkadaşlarımız doktora gittiklerinde bu ilaçlarda ısrarcı olmasınlar, tedaviye rağmen öksürüğün uzayabildiğini bilsinler. Allerji ilaçları, soğuk algınlığı ilaçları, nefes açıcılar, burun spreyleri kullanılabilir tedavide. :slight_smile:

3 Beğeni

Yaklaşık 15-20 gündür İngilizce bir kitapla uğraşıyordum. Onu bitirince daha sakin ve içimi ısıtacak bir şey okumak istedim.:slightly_smiling_face: Üstadın kitaplarının her biri farklı ve harika bir tat veriyor okuyucuya.

23 Beğeni

1900’lü yılların başı, İstanbul sokaklarındayım…

22 Beğeni

Gobln - Josh Malerman

26 Beğeni

Seri değil, ben okumuştum, yazarin ilk okuduğum kitabiydi ve çok beğendim,

Tavsiye ederim.

2 Beğeni

Kitabı çok beğenemedim ama fena da değildi.

İlerde bir daha okuyup, bir şans daha vericem.

18 Beğeni

Bu yazarın insanlığımı yitirirken kitabını öneririm,çok güzeldi.

Sizin okuduğunuz kitap fena değildi ama önerdiğim kitabı çok daha güzeldi.

4 Beğeni

Bu kitap Johnny ve ölülerle aynı kitap mi?

Galiba bu seri, daha önce farklı adlarla yayınlanmış.

Bilen biri varsa aydinlatabilir mi ?

1 Beğeni

Çok çok çok yoğun günlerden sonra kitap okuyabilmek ne kadar güzelmiş :blush: Özlemişim.

23 Beğeni

Evet, doğru, aynı kitap.

1 Beğeni