Stephen King Kitapları

Doktor Uyku, Medyum kitabının devamıdır. Fazla spoiler vermek gibi olmasın Medyum’daki küçük Dan karşımıza Doktor Uyku kitabında büyümüş, yetişmiş olarak çıkmakta. :smiley:

benim aldigim hayvan mezarliginin cevirisini mehmet harmanci yapmis:(. kitap okurken yazari anlamaya hayal dunyasina girmeye cok onem veririm cok buyuk bir sikinti ceker miyim okurken?

Ben o zamanlar çeviri konusunda çok bilinçli değildim, bu yüzden Hayvan Mezarlığı’nı okurken hiç sıkıntı çekmemiştim. Hatta beni epey etkilemişti. Bence okuyabilirsiniz, ama Mehmet Harmancı birebir çeviri yerine bazı cümlelere kendi yorumunu katmayı yeğlediği için orijinaliyle karşılaştırmadan, öylece okuyun derim. Belki de Hayvan Mezarlığı, çeviride kötüleşmeden önce yaptığı iyi bir çalışmadır.

1 Beğeni

:+1:t6:

13 Beğeni

Sabırsızlıkla bekliyoruz. Yoksa eski basım kitapları bulmak gerçekten çok zor hatta imkansız sayılıyor. Bulsak bile çok uçuk fiyatlara görüyoruz.

Stephen King okumaya yeni yeni başlamış olanlar için öneriler ve en beğendiğiniz kitapları nelerdir?

@alper bu soru çok sık soruluyor :slight_smile: Müsait olduğun bir zaman her kitaptan kısa kısa bahseden (başlamak için uygun yada konuları vs gibi), sıralı olanlar için okuma sırasını belirten bir rehber hazırlasan :slight_smile: Tabi senin içinde uygunsa bende merak ediyorum ilgiyle okurum.

4 Beğeni

Yukarıda da yazılmış devam gibi olan kitapları ve seri kitapları takip eden sıra ile okumak gerekiyor ama onların dışında bence hangi kitabın adı, konusu ilgimizi çekerse onlardan başlamak daha iyi olur. Bir şeyi, bir kitabı beğenme olayı öznel bir sonuç olduğu için hepimizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Örneğin film ve dizi uyarlaması yapılmış kitaplarıyla başlamak belki daha kolay kitaba ve yazara ısınmaya neden olabilir.

3 Beğeni

Benim ilk okuduğum kitap duma adasıydı yaklaşık 10 sene geçti üstünden ondan sonra king okumadan duramadım bir daha hala basımı var mı emin değilim ama bence en mükemmel kitaplarından biri. Kule biraz aşinalık isteyen bir seri ilk başlamak için silahşor tehlikeli bi kitap ama onun dışında konusuna bakılarak hangi kitap daha sıcak geliyosa onunla başlanılabilir bence daha küçük başlangıçlar için öykü kitapları da tercih edilebilir belki king in bazı öyküleri romanlarından daha vurucu. Son olarak onun da hala basımı var mı emin değilim ama yazma sanatı her stephen king seven insanın okuması gereken mükemmel bir kitap king zaten sevdiğim bir yazarken sevgimi 5 e falan katlamıştı hala kitaplığımın gözbebeklerindendir kendisi. Benim ilk 3 üm (kule hariç) duma adası karanlık çökünce ve 22/11/63 ama yaklaşık 20-25 tane falan kitabını okudum beni hayal kırıklığına uğratan bir kitap olmadı şimdiye kadar

4 Beğeni

Bir kaç gün önce Esaretin Bedeli ve Kuşku Mevsimi’ni bitirdim. Komik hatalara denk geldim açıkçası mesela:
‘‘Orası ailelere uygun bir yer olmayacak. Balayına çıkanlar… ilk ya da ikinci halaylarına çıkanlara uygun bir yer’’*** Evet halay! Le le le Sakine!! Halay bizim yaşam felsefemiz sonuçta!

Ayrıca en büyük problemlerden birisi de ‘‘Yetenekli Öğrenci’’ hikayesinde ne yazık ki. Hikaye içinde bir çok yerde Almanca sözcükler ve hatta kısa cümleler geçiyor. Bazıları hikaye içinde anlatıcı karakter tarafından açıklansa da bir kısmı her hangi bir açıklama yapılmadan öylece duruyor. Ben Almanca bildiğim için bu konuda sıkıntı çekmedim. Ancak kitabı arkadaşlarıma hediye etme kararımdan da vazgeçtim. Sayfa altlarında ya da kitabın en sonunda çevirmenin notları kısmı olsaydı, kesinlikle çok daha iyi olacaktı.

Daha ayrıntılı bir inceleme okumak isterseniz bloğuma beklerim : Kuşku Mevsimi ve Esaretin Bedeli/Altın Kitapların Yeniden Basılan Stephen King Kitapları Üzerine

3 Beğeni

Nadirkitapta normal fiyatlara vardı bir ara şuan durum ne bilmiyorum ama bi bakın isterseniz😀

1 Beğeni

Amazondan alışveriş yaptım daha önce. Kitaplar tertemiz geldi. İnanılmaz hızlı geliyor. Şuan için sadece MNG kargo ile geliyor. İstanbul’dan Adana’ya 1,5 günde geldi.(normali 2,5 gün) Kutulama çok özenliydi. Pişman olmazsın.

1 Beğeni

sdfsd

Hayaletin Garip Huylarını da yeniden basılacak kitaplara eklemişler. Kutlu olsun.

10 Beğeni

Çizgi romanlar tekrar basılacak mı bilgisi olan var mı ? Basmazlarsa durum bu çünkü.

1 Beğeni

Ben sorduğumda böyle bir cevap vermişlerdi.

1 Beğeni

Zamanında d&r da indirime girmişti hepsi tanesini 5 liraya almıştım hiç çizgi roman okuma alışkanlığım olmamasına rağmen kuleyle ilgili dursun diye o zamandan bu zamana geldiği noktaya inanamadım.

3 Beğeni

Malesef çoğu kitabın kaderi böyle oluyor. Mesela Uykusuzluk, Yazma Sanatı ve Zifiri Karanlık Yıldızsız Gece gibi. Çok can sıkıcı bir durum.

1 Beğeni

Nadir.com’dan çizgi romanları takım halinde 100 liraya almıştım. Şimdi onları bulmak neredeyse imkansız.

lisedeyken sürekli stephen king okumanın getirisi şuan baskısı olmayan kitapların elimde bulunması oldu benim için yazma sanatını da okumuş şanslılardanım o yüzden hatta internetten aldığım ilk kitaptı hala dün gibi aklımda. yazma sanatı gerçekten mükemmel bir kitap aşırı eğlenceli tekrar baskısı sürekli gündemde keşke çıksa da herkes okusa. altın kitapların stephen king politikasını asla anlamıyorum ben bu kadar popüler bir yazarın kitaplarının bu hale gelmesi saçmalık.

4 Beğeni

Yazma Sanatı tekrar çevrilip basılıcak. Yazarın değerini anladılar ama biraz geç anladılar. Kitapları tekrar çevirip yayınlamaları bunun örneği olabilir. Başka bir örnekte Hayaletin Garip Huyları ve Sis gibi eserleri eksik metinle okumamız sanırım.

2 Beğeni