Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?

2 Beğeni

Daha önce paylaştım mı hatırlamıyorum ama Thomas Bergersen’in bazı müzikleri epik fantastik filmlere yakışacak türden. İşte bir örneği:

1 Beğeni

İki saat önce yayınlanmış yeni bir Bergersen eseri:

Daha çok beğendiğim besteleri var ama bu da çok güzel olmuş :heart_eyes:.

1 Beğeni

Görüyor ve artırıyorum: Buralarda prog. rock nâmına sadece Camel paylaşılabilir :guitar: :metal:t4:

5 Beğeni

Ben de arttırıyorum.

3 Beğeni

Bende artırıyorum
George orwell in kominist sisteme karşı olan hayran çiftliği kitabı roger Waters in mühteşem zekası ile kapitilis sisteme uygulanırsa ne olur . Olmuş olan ve olacak olan en iyi albümlerden biri olur.

Albümdeki her hayvanın temsil etiği bir şey var sırasıyla :
Domuzlar : politikacılar , onlarla iş tutan büyük iş adamları ve büyük sermayedarlar ,bankalar ,karteller , uluslararası şirketler , dünya düzenin kotuyucuları
Köpekler : domuzları koyunları düzen içinde tutmasını sağlayan , beyaz yakalı diye adlandırıp gururu okşanan " imtiyazlı " koyunlar banka çalışanları , üst ve orta düzey yöneticiler , küçük sermeyadarlar
Koyunlar : halk, çalışanlar , işçiler

Vallaha şarkının sadece 2 dk sını dinledim .Gerisini bilmiyorum .Tüm o bilgileri ekşi sözlükten òğrendim
@bayramallanpoe

7 Beğeni

Fakat Hayvan Çiftliği komünist sistem değil de Stalinist sisteme karşı bir eleştiridir. Oradaki Snowball adlı keçi Troçki’yi temsil eder ve onun üzerinden SSCB için alternatif ve güzel bir yolun olduğunu da ifade eder. Bu bakımdan Hayvan Çiftliği, Komünizm karşıtı değil de Troçkist bir eser olarak yorumlanırsa doğru olur kanısındayım.

2 Beğeni

Vallaha ben ekşi sözlügün yalancısıyım siz öyle diyorsanız öyledir .

1 Beğeni

Her şeyin doğrusunu bildiğimi iddia edemem ama Ekşi Sözlük bence güvenilir bir kaynak değil. Özellikle son yıllarda tamamen çöplüğe dönüştü.

3 Beğeni

Ulan! Sen Nirvanayı adamdan saymıyorsun galiba vay hain! Terbiyesiz! Al izle de rock gör ln.1!!!1

3 Beğeni

Bugün bir araştırma yapıp yazimis olduğum bilgileri değiştiririm

1 Beğeni

Vav :star_struck: yihuuuuu. Playlistime biraz Nirvana da koyayım o zaman. :+1::ok_hand::v::fist:

1 Beğeni
1 Beğeni

Nirvana dinlemek iyidir ama lisede bırakılması tavsiye edilir :baris:

2 Beğeni

Lise bitsin bırakırım cnm :smiley:
Buda @Muhammed_Deger in attığı bişey sevdiğim tek pink floyd şarkısı.

3 Beğeni

Sevdiyseniz pearl jam falanda koyun.

2 Beğeni
1 Beğeni

@Muhammed_Deger tanrı belanı versin adamım! Neden bana bunu attın dinlemeden duramıyorum.

3 Beğeni

Bu şarkıyı ben değil @Slytherin_Mezunu attı

Bakalım bunu begenecekmisin . Özellikle begenecrgini düşünüyorum.

2 Beğeni

Ben saten led zeppelinciyim :smiley: yukarılarda olması lazım attım saten bunu :smiley:

1 Beğeni