Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?

Bunun bir de Prince’in solo attığı coverı var ki, muazzam. Aşağıya salıyorum;

Bir de Outlaws’un kıymeti bilinmeyen bir şarkısına rast geldim. O andan beri de dinliyorum, bakalım nereye kadar;

5 Beğeni

Bu da güzelmiş. Bu müziğin notalarını çok beğeniyorum, özgün geliyor.

1 Beğeni

Soloyu George Harrison (adı buydu sanırım) yazıp ağlama efektini (weep) verememiş. Birgün Clapton stüdyoya gelmiş, yanında da gitar varmış; Harrison’a hediye edecekmiş. Harrison da berikine bu soloyu atıp atamayacağını sormuş: Stüdyo kaydındaki solo Clapton’ındır. Hendrix eline gitarı alana kadar Gitar Tanrısı olarak anılıyormuş, boşuna da değil bence.

3 Beğeni
1 Beğeni

Baez Sings Dylan albümüne bu şarkıyla giriş yapmıştım ve benim için müzikal deneyim anlamında yepyeni bir kapı açmıştı. Bob Dylan’ın söyleyiş tarzına bir türlü alışamayanlar için güzel bir tercih.

2 Beğeni

Şu parçayı ne zaman dinlesem, yüzümde güller açıyor :smiley: Film de muazzamdır i bilmeyen ya da izlemeyen varsa bir göz atsın :beers:

1 Beğeni

:smiley: Şarkıyı görünce aklıma direkt Christopher Lee’ nin şu muhteşem yorumu geldi.

3 Beğeni
1 Beğeni
1 Beğeni
1 Beğeni

Bir ay doğar ilk akşamdan geceden…

8 Beğeni
1 Beğeni
3 Beğeni

Az önce odamın, sokak lambasının kurcaladığı karanlığında, kulaklıkla son ses dinleme şerefine nail oldum… Gerçekten muhteşem bir şarkıymış :+1:t2:
Bu arada daha önce başka bir forumda birlikteydik sizinle. Şimdi anımsadım ve mutlu oldum :slight_smile:

1 Beğeni

Çok ama çok güzel bir şarkı keşfettim gibisi.

Dinleyin efenim.

2 Beğeni

Sabah kalktığımda kafamda ritim gitarı çalıyordu. Çok severim o ayrı.

1 Beğeni

Müthiş bir albüm.

3 Beğeni

Çok başkadır buu :no_mouth:

1 Beğeni
2 Beğeni

Binalar yanar, insanlar ölür; ama gerçek aşk, ölümsüzdür…:crossed_swords::dragon::first_quarter_moon::fire::sparkles:

4 Beğeni