Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?

(nostaljik portakal 🍊 ) #108

Bunun bir de Prince’in solo attığı coverı var ki, muazzam. Aşağıya salıyorum;

Bir de Outlaws’un kıymeti bilinmeyen bir şarkısına rast geldim. O andan beri de dinliyorum, bakalım nereye kadar;

(Barışcan Bozkurt) #109

Bu da güzelmiş. Bu müziğin notalarını çok beğeniyorum, özgün geliyor.

(nostaljik portakal 🍊 ) #110

Soloyu George Harrison (adı buydu sanırım) yazıp ağlama efektini (weep) verememiş. Birgün Clapton stüdyoya gelmiş, yanında da gitar varmış; Harrison’a hediye edecekmiş. Harrison da berikine bu soloyu atıp atamayacağını sormuş: Stüdyo kaydındaki solo Clapton’ındır. Hendrix eline gitarı alana kadar Gitar Tanrısı olarak anılıyormuş, boşuna da değil bence.

(MerterKrkmz) #112

Baez Sings Dylan albümüne bu şarkıyla giriş yapmıştım ve benim için müzikal deneyim anlamında yepyeni bir kapı açmıştı. Bob Dylan’ın söyleyiş tarzına bir türlü alışamayanlar için güzel bir tercih.

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #114

Şu parçayı ne zaman dinlesem, yüzümde güller açıyor :smiley: Film de muazzamdır i bilmeyen ya da izlemeyen varsa bir göz atsın :beers:

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #115

:smiley: Şarkıyı görünce aklıma direkt Christopher Lee’ nin şu muhteşem yorumu geldi.

(Ahmet Ozan Apaydın) #116

(Aziz Varlık) #119

Bir ay doğar ilk akşamdan geceden…

Az önce odamın, sokak lambasının kurcaladığı karanlığında, kulaklıkla son ses dinleme şerefine nail oldum… Gerçekten muhteşem bir şarkıymış :+1:t2:
Bu arada daha önce başka bir forumda birlikteydik sizinle. Şimdi anımsadım ve mutlu oldum :slight_smile:

(Hakan Tunç) #125

Çok ama çok güzel bir şarkı keşfettim gibisi.

Dinleyin efenim.

(nostaljik portakal 🍊 ) #126

Sabah kalktığımda kafamda ritim gitarı çalıyordu. Çok severim o ayrı.

(k) #127

Müthiş bir albüm.

(k) #128

Çok başkadır buu :no_mouth:

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #130

Binalar yanar, insanlar ölür; ama gerçek aşk, ölümsüzdür…:crossed_swords::dragon::first_quarter_moon::fire::sparkles: