Tartışma Köşesi

Timaş’a yakışır zaten…

1 Beğeni

Kutusu çok güzel olmuş :slight_smile:

Böyle bir kutuyu Harry Potter’a da yapsalar keşke.

1 Beğeni

Konuşmanım hepsini dinledim. Ve konuşan adamıda desteklemiyorum. Ancak bir insan görüşünü ifadeetti diye yavşak yada hain olarak anilması bana saçma geliyor. Herkes Atatürk’ün yaptığı şeyleri desteklemek zorunda değil.

Şahsen ben Atatürkü çok severim ancak yaptığı herşeyi desteklemem.

Ne diye anılacak peki? Ben de çıkıp her fikrimi paylaşayım o zaman her yerde, bütün açıklığıyla. Fikir özgürlüğü bu mu?

Tarih araştırmalarıyla ilgilenen, profesör vb. birisi çıkıp dese Atatürk’ün her yaptığını desteklemiyorum vb. anlarım da diğer insanların görüşleri abes kaçıyor biraz.

Daha geçen hafta korumlar “Bir düğün için mi” diyen avukatı öldüresiye dövmedi mi?

4 Beğeni

Evet

böyle bir şeyden haberim yok benim.

Sana iyi geceler diliyorum.

Günümüzde google diye bir şey icat edildi ve ben bunu sadece örnek olarak verdim.

Ben de kızgınım zaten Atatürk’e keşke şimdiki nesil gibi yurtdışına kaçmanın yollarını arasaydı. “Ben mi uğraşacağım bu ülkeyle” deseydi. Ben de çıkıp gönül rahatlığıyla “her yaptığını” desteklemiyorum derdim.

3 Beğeni

Acaba diyorum… Atatürk’ün desteklemediğiniz yönleri olduğu için o kişiye verilen tepki esnasında kullanılan ifadeler hoşunuza gitmemiş olabilir mi? Hani “Ben de o sebeple o tür ifadelerin hedefi olurum.” endişesi içerisinde misiniz?

2 Beğeni

Gerçekten forumda bunları mı tartışıyorsunuz? Mesele Atatürk’ken birden bire neden korumaların olayına getiriliyor mesela? Denildiği gibi bu ülkede teröristlerin bile kitapları basılıyor. Timaş Yayınları kitaplarını kaliteli bir şekilde basan ve okuyucusu ile ilgilenen bir yayınevi. Gerek yerli gerek yabancı yazarları var. Gerçekten bu tarz muhabbetlerin her zaman amacını aştığını düşünürüm.

1 Beğeni

Yalan söylemek ne zamandan beri fikir özgürlüğü oldu? Yoksa söylediği şeyler sana doğru mu geliyor?

Kurgudışı bir konuda bu kadar yalan konuşan bir zatın kurgudışı bir kitabının çıkacak olması da ayrı bir tuhaf. Bu kadar bağnaz bir insanın din ve ateizm konularındaki düşüncelerini de kesinlikle, hiç tahmin edemeyiz!

Ultra kaliteli yayınevimiz Timaş, bu kitap için yine “çok güzel bir baskı” yapacaktır, ama sadece kapak olarak.

3 Beğeni

Evet bunları tartışıyoruz. Bundan sonra tartışmadan önce sizden izahat alırız.

Hatta tartışmayalım ya ne gerek var bırakın “atı alan Üsküdar’ı geçsin” değil mi? Kapayalım ağzımızı yumalım gözümüzü.

Konu da birden bire korumalara felan gelmedi orada “ifade özgürlüğü” bağlamıyla ilişkili olarak o örneği verdim. Dilersem binlerce örnekle doldururdum altını.

3 Beğeni

İmkansız, herkesin yanlış yaptığı birşey vardı. Mesela benim bile.

@AeroKnight-sama çocuk gibi davranıyorsun.

Kimseden izin almanız gerektiğini iddia etmedim. Ama bu forumun bu amaçla kullanılabileceğini bilmiyordum. Zaten günlük hayatımız siyaset doluyken burada kitaplar hakkında konuşuruz diye düşünmüştüm. Size bağnaz siyasetinizde başarılar. Konuşun tabi. Kimse susturmuyor. Yerli yersiz konuşmak halkımızın en büyük özelliği.

2 Beğeni

Ayrı başlıķ açın orada tartışalım başlık amacı dışına çıkıyor.

Hayir doğru gelmiyor. Adam yalanda söylemiyor. Sadece fikirlerini savunuyor. Adamın düşüncesi bu. Haa ben söylediklerine katilmıyorum orasi ayri.
Kitapevinin kitabı basmasıda gayet doğal birşey. Dediğim gibi herkes istediğini savunur.

1 Beğeni

Burada zaten yeni çıkacak bir kitabı konuşuyoruz. Bu kitapta bu başlığın altında uygun.

Modern insanın hayatı hiçbir zaman siyasetten bağımsız olmadı. Burada bugün, interneti kullanarak bu yorumu yazmanız bile siyaset ve politikanın izin verdiği kapsamda mümkün oldu.

Ha bir de “bağnaz” ve “yerli yersiz”…

Forumdaki tek başlık bu değil, diğer konularda dilediğinice gezebilirsiniz. Tek mesaj da bu değiş cevap verip tartışmaya katılmak zorunda da değildiniz.

1 Beğeni

Eee… İyi de… İlk mesajınızda desteklemediğiniz şeyleri olduğunu belirttiniz. Yani yanlışlığından emin olduğunuz bir şeyler olmalı ki “desteklemediğim” ifadesini kullandınız. Bu eminlik ifadesi.

Şimdiyse “yanlış yaptığı birşey vardı.” ifadesini kullandınız. Yani bir şeyler vardır muhakkak türü bir cevap bu. Emin değilmişsiniz gibi.

Hem sorum bu değildi. Sorum endişe duyup duymadığınızdı. Atatürk’ü hatalı bulup bulmadığınız değil. Endişelerinizin olası sebebini soruyorum. Atatürk hakkındaki görüşlerinizi değil. Sizin duruma verdiğiniz tepkiyi soruyorum.

4 Beğeni

Ben cevabinızi yanlış anlamışım pardon. Endişem filan yok aslada olmaz.

Hizlı hızlı yazarken Farketmemişim var olacaktı.

Bazı arkadaslar beni “Vatan Haini” olarak yargılamadan önce kaçıyorum ben.

Byyy!!!

1 Beğeni

Konuştuğu konular soyut değil, somut. Burada düşüncelerle alakalı bir durum yok. Yok islam kaldırılmış, ezanlar kaldırılmış, arapça kaldırılmış, ki arapçanın bizle ne alakası var, onu da anlamış değilim.

Bence de bu kitabı Timaş’ın basması gayet doğal. Tam da yayınevi kalitesine yaraşan bir yazar.

4 Beğeni

O zaman teröristleri de bırakalım alalım karşımıza karşılıklı konuşalım medeni bir biçimde. Fetoculara (eskileri de dahil) da aynı şekilde saygı duyalım, “kardeşim bu senin fikrin, evet…” diyelim.

Şu amiplerin ağzına yapışan bir laf vardır ya: “davam” diye tuttururlar. Davamın peşinden gidiyorum falan…

O zaman ben de Charles Manson’u savunmak istiyorum, Yeni Zelanda katilini savunmak istiyorum (internette bu konu hakkında görüşü bildirenleri niye ışık hızında evlerinden aldılar o zaman?), Hitler’i savunmak istiyorum. Her türlü karşıt görüşü savunmak istiyorum, katliamları, soykırımları, doğu sınırımızdaki terörü savunmak istiyorum.

Hadi bakalım bunlar da benim düşüncelerim. Yalan da söylemiyorum sana göre, ben de bunları savunuyorum.

Siz gerçekliğin ne olduğunu sapıtmışsınız. Gerçekler, doğrulardan ve yanlışlardan bağımsızdır.

4 Beğeni

Videoyu izlemedim ama bugün herkesin hayranlıkla okuduğu Sabahattin Ali, Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapis yatmıştı. O zamanlar terörist kullanılan bir kelime değil, onun yerine komünist denirdi teröristlere. Sabahattin Ali de namlı bir komünistti. Sonuç olarak faili meçhule kurban gitti, onu öldüren iyi halden az ceza aldı ve iki senede özgürlüğüne kavuştu.

Yani Atatürk eleştirilmez bir insan değildir, terörist olmak da konjonktürel bi durum.

2 Beğeni