Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

Laf sokmadan cevap verseydin daha mutlu olurdum. :slightly_smiling_face: Gene de teşekkür ederim. Ama tiffany falan ne oluyor ben onları sormuştum yoksa bu listeye bulmak zor değil

1 Beğeni

Yok, 5. kitabı Çobanın Tacı Disk’in en sonu oluyor.

Tiffany #5: Çobanın Tacı = Diskdünya #41

Yalnız Tiffany’i sırasıyla okumak gerek. Alt seri olmasına rağmen “seri” gibi davranan yegane alt seri.

Bunu anlamadım açıkcası

2 Beğeni

@CowardlyHero Kızmayın ama hepsi başlıkta var. Buyrun bu da grafik anlatımı. Bu cevap olacaktır diye düşünüyorum.

Başlığın ilk mesajında da başka bir grafik var.

4 Beğeni

Teşekkür ederim. Ve hayır kızmadım. :slight_smile:
@fortknoxt sizde teşekkür ederim

2 Beğeni

İşinize yaradıysa ne mutlu. Niyetimiz kimseyi kırmak değildir :blush:

3 Beğeni

Eşit Hakları okuduğumdan beri Eskarina’yı merak ediyordum bak, bunu söylediğin iyi oldu. :smiley: Bir soru işareti aydınlandı. Ama o beşliyi nereden nasıl ucuza kapatabilirim bilmiyorum, aylardır bu seriyi almak istiyorum aslında. AMa hep yeni çıkan başka kitaplar oluyor, bakınız şimdi de var mesela.

2 Beğeni

Dördüncü kitap Mort’muş ya. :joy: Bir anda okuyasım geldi ama en az dört gün bir şey okuyamam. :sweat_smile: Geceye Bürüneceğim’e daha çok var 38. kitap o. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Gerçi çok da şey olmaz ama olsun.

1 Beğeni

Tiffany Sızı alt serisini toplu alıp hepsini okursun, şahsen ben öyle yapmayı düşünüyorum ama Babil indirimi de bitmiş sanırım. %27, %30 falandı indirimler.

2 Beğeni

Evet, dediğin gibi de yapılabilir ama ben sırasıyla okuyacağım. Öyle başladım ve öyle gitmek niyetim. :sweat_smile: Mort da çok merak ettiğim ama işim var… :expressionless: Fazla da okumak istemiyorum çünkü Diskdünya benim joker serim. Kafam atınca sıradan bir tane okuyorum ama benim kafam da çok atar. :joy:Bu gidişle seri tamamlanmadan ben beklemeye koyulacağım. :expressionless:

2 Beğeni

Aslında tam şu an bir Diskdünya kitabına ihtiyacım var, sıkılmış durumdayım. Keşke Getir’den Diskdünya kitapları da isteyebiliyor olsaydık. :confused:
Aldıklarımın hepsini okudum. :frowning:

3 Beğeni

Bende son çıkan hariç hepsi olduğundan rahatım. Bu serinin el altında durmasında fayda var. İhtiyaç duyulunca çok iyi geliyor. Elbette alınacak çok kitap var ama onlar ihtiyaç anı kitapları olmaktan uzaklar.

2 Beğeni
  1. kitabı geçen hafta bitirdim ama tadına doyum olmuyor. Yayınevini tebrik etmek lazım serinin hakkını veriyor. İnşallah serinin satışları da artar.
4 Beğeni

Doğru vallaha. Bir indirim yakalayıp biriktireceğim Diskdünya’yı.
Bu arada normalde ben de sırayla gidiyorum ama Tiffany Sızı kitaplarına gelene kadar aradan epey zaman geçecek. Sırası geldiğinde tekrar okurum diye düşündüm. :slight_smile:

2 Beğeni

Ben iki kez okumadığımdan sanırım daha tutucuyum ama sen ikinci defa okurum diyorsan olur. Neden olmasın?

2 Beğeni

Küçük Özgür Adamlar ile Tiffany’e giriş yapın arkadaşlar :slight_smile: Tiffany için kronolojik sırayı beklemeyin, çünkü çok şey kaçırıyorsunuz.

Tiffany, serinin o mizahi havasını da içinde barındırıp ama kurgu yönünü daha ön plana çıkararak dövme yaptırılacak sözlerle bezeli bir seri. En azından benim kenara köşeye not ettiğim böyle şeyleri var :slight_smile:

Ölüm mesela, Tiffany’de en karizmatik sahnelerden birine sahip. Ama biz onu şu ana dek “ahahaha!” diyerek karşılamadık mı?

Cadılık mesela. Cadılık, tarih boyunca böyle yorumlanmış mıdır?

Tiffany’nin yolculuğu kendi içinde bir çeşit Ged (Çevik Atmaca) yolculuğudur. Disk’ten bağımsız olarak bağrıma bastığım bir hazine ve Pratchett bu seriyle beni her kitabında biraz daha büyütüyor. Bizler Tiffany ile, tıpkı Ged ile olduğu gibi, beraber büyüyoruz.

Hadi bu son olsun :slight_smile:

Disk’in kitap sonları bile mizahla dolup taşarken Tiffany’nin her kitabı kendi içinde bir farkındalık içerir. Acı tatlı, bir adım daha öteye taşıyan, unutulmaz sonlar…

7 Beğeni

Çok cezbedici fakat ben yine de sırasıyla okuyacağım çünkü belki de o günler tam günleri olabilir. Belki de tam ihtiyacım olan günlere denk gelecek. O yüzden sırası gelince o kendisi bana seslenecektir. :blush: Yine de çok zor zamanlar için kulağıma küpe yaptım. :wink:

3 Beğeni

Valla ben alacağım en azından, beşi de elimde bulunsun. Yazın okurum onları. Gerçekten, belki de tam da ihtiyacım olan şeydir Tiffany Sızı.

3 Beğeni

DiskDünya haritasını sırf kendisi için ozalitçide filan duvara asılacak hale getiren kimse varsa beni bi’ bulabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

2 Beğeni

Haritayı çerçeveletmekten mi bahsediyorsun? Zaten harita ilk kitapta vardı. :thinking:

2 Beğeni

Evet çerçeveletmekten bahsediyorum. Lakin haritayı ilk kitaptan sökmek de istemiyorum. Sırf harita için ilk kitabı tekrar alıp haritayı söküp kitabı haritasız haritasız birine hediye etmek de istemiyorum. Haliyle halihazırda o işi yapmış birinden akıl almak derdindeyim:)

1 Beğeni