Türk Fantastik Edebiyat Yazarları Arşivi

Böyle bir başlığı görmem iyi oldu, şimdi bunlar arasında “Ya bu çok müthiş, edebiyat zevki fazlasıyla gelişmiş bir edebiyat öğretmenine önerilecek kadar kaliteli bir Türk yazarı tarafından yazılmış,” dediğini varsa cevap olarak yazar mısınız lütfen.

Ben genelde Türk fantastik yazarların kitaplarını çok beğenmiyorum, gerçi kült olmamış yabancı/yerli fantastikleri de beğenmiyorum, fantastik eserler konusunda çok seçici bir okurum. Özelikle kadın yazarların (Türk) başarılı bir fantastık eser yaratığını görmedim. Varsa bu standartlarda okurum.

1 Beğeni

Abov.

11 Beğeni

Duygularını bu şekilde ifade etmeni anlayabiliyorum ama her şeyi beğenen bir okur değilim ne yapayım. Kaliteli olmalı.

Yerlilerden İhsan O. Anar’ı beğenirim kalitelidir, ama kadın bulamadım öyle bir yazar.

1 Beğeni

@Melkor Listede Murathan Mungan’ın yazdığı Şairin Romanı eksik.

3 Beğeni

Nazlı Eray bence bu konuda en çok bilinen Türk yazarlardan biri. ‘İmparator Çay Bahçesi’ benim bildiğim fantastik bir eseri. Diğerlerini bilmiyorum ama listede olmazsa olmazlardan diye düşünüyorum. :slight_smile:

Ekleme: Diğer eserleri “Ayışığı Sofrası” ve “Ölüm Limuzini”.

3 Beğeni

Sadık Yemni - Öte Yer / Metis

4 Beğeni

@Akahige @_Ged @Pyrewrath öneriler listeye eklendi.

2 Beğeni

Emin Ersöz Romanları
Düş Yolcusu
Terkedilmiş Köy
Sihirli Takı
Ölümsüz Kral
Sessiz Yalnızlık
Hastalık

1 Beğeni

Listeye eklenmesi gereken bir kitap
Özel Sektör İmamı-İzzet YASAR

Notos’un eski sayılarını karıştırırken Barış Müstecaplıoğlu’nun kitap önerileri arasında Özel Sektör İmamı dikkatimi çekti. Kitabı okudum ve hoşuma gitti, güzel bir dili vardı, hikaye konuları da ilgi çekiciydi.

Notos 28. sayı
Haziran-Temmuz 2011

Ekleme: Sanırım İzzet Yasar’ın listede yer alan kitabı Camdan Mezbahalar (Toplu Öyküler)'ın içinde Özel Sektör İmamı da yer alıyor.
Camdan Mezbahalar

3 Beğeni

Erdoğan KÜÇÜKÇELİK - Garibanların Şampiyonu

1 Beğeni

2 Beğeni

Gizem Çetin - Papatya Tarlasında Rönesans - Başlangıç Yayınları

Meltem Özkaya - Ejderhanın Öfkesi - Ephesus Yayınları

1 Beğeni

Türk mitolojisinden beslenen fantastik bir kitap yazdım. Onu da eklerseniz sevinirim.
Asar’ın Evlatları- Onur Çalcalı- Luna Yayınları

5 Beğeni

Bence listeye bu seri de eklenmeli :slight_smile:

1 Beğeni

Arkadaşl gönderiyi güncellemiyor gibi bayağıdır.

1 Beğeni

@BledaKai @midousuji @EzbenderTheSword @sirano @acimatriyarka @Onur_Calcali @dylel87 yapılan öneriler listeye eklendi.

6 Beğeni

3 Beğeni

Bu başlığı yeni keşfettim. içlerinden bildiğim ve okumak istediğim isim Nazlı Eray fakat bulamıyorum kitaplarını. Bu kitaplardan herhangi birini okuyup önerisi olan varsa sevinirim. Genel olarak Türk yazarlarda bu türe karşı bir ön yargım var maalesef ama yine de merak ediyorum. Başlık için teşekkürler…

2 Beğeni

Herkese önerileri için teşekkürler. Tasavvuf ve sosyolojiyi daldığım için fantastık okumaya bir süre ara verdim diyelim.

Tavsiyelrede birkaç kitabı listeme ekledim bile. Zaman ayıran herkese teşekkürler. :smiling_face_with_three_hearts: :blush:

1 Beğeni