Türk Mitolojisi'nin Gelişmeme Sebepleri - Dünyada Mitoloji ve Dünya Dinlerinin Payı

Daha fazla tartışmacı postlar atmayacağım. Çünkü sen benim dediklerimi anlamıyorsun. Ben sadece milli değerlerimiz değil dünya değerlerimize bile saygı duymamız gerektiğini savunanlardanım. Mitolojinin önemi bence senin gibi düşünceler yüzünden alt kalıyor ve dogmatik bir inanç sistemi yüzünden geri plana düşüyor. Daha fazla cevap yazmayacağım. Düşüncelerin sadece tartışma çıkartıcı anlatımdan ibaret. Dönemsel milliyetçiliğin kabarması değil, tüm imkanlarımla mitolojiyi okudum ve şimdi de onu aşılamaya çalışıyorum. Sen düşünmeye devam et.

Farklı bir görüş duymaya neden tahammülün yok? Benim tartışma açmak gibi bir amacım yok görüşümü belirttim bu kadar. Düşünmeye devam edeceğim elbette, sana da tavsiye ederim.

Farklı görüş duymaya tahammülüm fazlasıyla var. Bilip bilmeden, bir konu hakkında araştırma yapmadan sırf konuşmak için konuşan kişilere tahammülüm yok. Beğenmediğin bir konu hakkında yorum yazmana da gerek yok. Boşuna uzatıyorsun. Görüşlerini tekrar belirtiyorum saygı duyuyorum. Benim duyduğum saygıyı seninde duymanı beklerdim. Milliyetçilik duygularım kabardıysa ne mutlu bana.

Konu kaldırırsa sevinirim. Yanlış tanınmak istemem. Son derece karşı fikirlere açık olan birisiyim. Sadece insanların bilmediği konu hakkında sallaması hoşuma gitmiyor. Kalbini kırdığım biri olduysa affola, silinirse sevinirim.