Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Bilim Dizisi

O değil de bu olabilir.

Büyük Biyologlar, Fizikçiler, Matematikçiler, Mühendisler gibi kitapları var.

2 Beğeni

3 Beğeni

Bu bir işaret. :slight_smile:

Tam da King’in “Chuck’un Hayatı” öyküsünü okuduktan sonra “Sonsuz Uzayın Hakimi” kitabına yeni baskı için bandrol alındığını gördüm. :slight_smile:

Geriye sadece Büyük Fizikçiler kalıyor.

4 Beğeni

Yeni.

2 Beğeni

@Boneca listeyi yenile istersen yeni kitaplar geldi.

1 Beğeni

Bu kitabı yeniden baskı ile bu seriye katmışlar.

Seride böyle birkaç kitap var eski basım olup, seriye uygun kapak değiştirip, tekrar bastıkları (belki hepsi böyledir).

2 Beğeni

Yeni kitap ön siparişe açılmış.

https://www.eganba.com/galaksiler-kisa-bir-giris-kitabi-john-gribbin

2 Beğeni
1 Beğeni

1 Beğeni

4 Beğeni

Yeniler eksik kalmış. Sırasıyla eskiden yeniye doğru. @Boneca güncelleme yapılması lazım. :blush: :blush:

3 Beğeni

Güncelledim. Bu seriye olan ilgimi bir yerden sonra kaybettim, eskisi gibi takip etmiyorum ne yazık ki. Gönüllü birisi çıkarsa konuyu denetmenler aracılığıyla devralabilir.

1 Beğeni

Ben devralabilirim. @magicalbronze bana devredebilirsin.

3 Beğeni

5 Beğeni

Bu seriyi düzenli olarak toplayanlar var mıdır? İçerik vs hakkında bilgi almak isterim. Toplamaya değer bir seri midir? Birkaç kitabı ilgimi çekti ama tüm seriye mi yönelsem yoksa ilgimi çekenleri mi alsam kararsız kaldım.

Son Sözü Genom söyler.

Okumaya çalıştım yarıya kadar okuduktan sonra sıkılıp bırakmak zorunda kaldım. Normal okuyucuya hitap etmeyen ve faydası olmayacak bir kitap bence. Genetik bölümü birinci sınıf ders kitabı gibi.

Dünyamızı Değiştiren On iki Hastalık.

Bu kitapta öbürünün tam tersi kesinlikle okunması gereken bir kitap. İnsanlığın başına bela olan hastalıkların doğasını bu hastalıkların sebep olduğu yıkımları ve bu hastalıklara nasıl çözümler bulunduğunu anlatıyor.
Özellikle grip hastalığının anlatıldığı bölüm çok ilginç, yazar yaşadığımız salgını önceden haber vermiş. Sadece grip hastalığı bölümü için bile okunabilir.

Diğer kitapları okumadım.

3 Beğeni
1 Beğeni
2 Beğeni