Türkiye İş Bankası Yayınları

Kitapların boyutu ve punto boyutu da farklılığa neden olabilir.

Mesela;

İletişim Yayınlarında boyutu: 11.50x18.50 cm.
İş Bankası Yayınlarında boyutu: 12.50x20.50 cm.

2 Beğeni

Aslında uzun zamandır bu konuyu yazmak istiyorum. İş bankasının çok güzel kitap satış mağazaları var. Son zamanlarda iki kere gittim ve gezdim, beğendim. Gördüm ki bazı kitaplarda baskı anında fiyatlar kitabın arka kapağına doğrudan basılmış. Bazılarında ise o fiyatların üzerine yeni etiketler basılmış. Tabii ki kendi inisiyatiflerinde olduğunu biliyorum ve haklı gerekçeleri de vardır ama neden İş Bankası gibi bir bankanın yayınladığı kitaplarda basılı fiyatın üzerine etiket yapıştırılır. Ve daha önemlisi bir zaman sonra etiket üzerine ikinci hatta üçüncü etiketlerde yapıştırılacak mı? Saygılarımla…

1 Beğeni
2 Beğeni

3 Beğeni

Yine bugün de canımı sıkacak bir şeyler buldum.

5 Beğeni

İnsanın canı nasıl sıkılmasın! Koskoca İŞ KÜLTÜR bile bunları yapıyorsa işimiz var demek. Bıktım zaten yayınevlerinin çeviri, editörlük rezaletlerinden, sayfa ve kapak kalitesini düşürüp fiyatları ise sadece ekonomi ile açıklanamayacak derecede zirveye çıkarmalarından. Kimisi dizi başlatır, dizinin 200 kitabına gelmeden 5 kez kapak tasarımı değiştirir, çoğu serilerin devamını basmaz senelerce bekletir. Kitapçıdan kitap alamıyoruz pahalı diye. İnternetten alalım diyoruz gelen kitapların eğer şanslıysak birkaçı bazen yarısı hasarlı.

Daha devam etmeyeyim. Biraz iç dökme gibi oldu ama olsun varsın.

7 Beğeni

Can sıkılmayacak gibi değil ama. "Yazıklar olsun!"dan başka bir diyeceğim yok. Bundan sonra klasiklerin eski MEB ve Varlık baskılarını bulmaya çalışacağım sanırım.

3 Beğeni

Merak eden, serilerden eksikleri olup kitapları toplayanlar varsa. HAY ve Modern klasikler sert kapak - karton kapak baskısı bitenler ve baskısı olanlar güncel liste.

Taze taze fırından yeni talep edildi. :slight_smile:

5 Beğeni

Rahmetli Ferit Ragıp Tuncor’un hazırladığı MEB Yayınları Kataloğu vardı. 3. baskısı aşağıdaki bağlantıda ama 1. baskısı da iş görecektir.

2 Beğeni

Çok teşekkürler hocam. :+1:

2 Beğeni