TÜYAP Kitap Fuarı Kampanya Merkezi

O zaman sana veda ediyoruz. Hoşça kal restfislisfis. İyi insandın. :buyucu:

Yandık o zaman artık doğum günü gücüyle de neye çevirirsin bilmem. :smile:

1 Beğeni

Patatese… :buyucu:

Bu nasıl bir iş bilmezlik anlamadım. Yazarın Fransız olduğunu da mı bilmiyorlar da “aslından” yazıyorlar?

Üzüldüm açıkçası, basım kalitesi ve kapağı hoşuma gitmişti ama iş bankası basımını alacağım artık.

Kapakta hata mı olmuş, bilerek mi yapmışlar bilmiyorum. Oliwer Twist can yayınları var bende kontrol ettim 560 sayfa civarında, Salon yayınlarının puntolar küçük desek, Can’ın puntolarda zaten küçük.

Ben Salon yayınevi forumda bir anda “parlayınca” biraz temkinli yaklaştım, Özellikle felsefe kitaplarını çeviren çevirmenlere bakmıştım ve tatmin edici bir neticeye varamadığım için kitaplarını almayı düşünmedim.

Ya kapakları hazırlayan kafasına göre takılıyor ya da bilmiyorum :slight_smile:

Ben 15 gün kadar önce forumda başlığı açıldığında yazıp uyarmıştım bu konuda. Salon yayınları klasiklerinden uzak durun gerek yok, bir sürü kaliteli muadil var.

3 Beğeni

Kendime yemin etmiştim 3 ay kitap almayacağım diye. Yeminimi iki gün tutabildim.

:grinning::grinning::innocent::innocent::innocent:
Fuarda kendimden geçtim. Gözlerim döndü. Az kalsın yol paramı harcıyordum
:stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

9 Beğeni

Uyarınızı görmemiştim, görseydim dikkate alırdım.
Bende bir de Amak-ı Hayal adlı kitap var Salon yayınlarından. Okusam mı okumasam mı karar veremedim. Doğrudan iş bankasının basımına mı yönelsem, ne tavsiye edersiniz?

@alper siz ne dersiniz? Bunlara hiç bulaşmayıp iş bankası-can yayınlarını mı okuyayım?

1 Beğeni

Bana kalırsa başka yayınevinden devam edin. İstediğiniz kitaplar İş bankasında mevcut onu tercih edebilirsiniz.

2 Beğeni

Kökler’i okuyunca yazar mısınız foruma da. Bayadır görüyorum bi alsam mı diye kararsız kalıyorum.

Marquis de Sade ve Mahfi hocanın kitaplarını yan yana göreceğim hiç aklıma gelmezdi. :smile: İyi okumalar.

Forumda inceleyen oldu bu kitabı. Lütfen arama çubuğu kullanalım bayım. :sweat_smile:

1 Beğeni

Hem de mit incelemiş. Forumda hiç gündemde görmeyince es geçildi sandım. Harika oldu. Goodreads vs incelemelerinden spoiler yemekten yıldım, bakmıyorum artık puanı hariç hiçbir şeyine :sweat_smile:

Şey yine bitişik. Elimden bir kaza çıkacak. :expressionless:

giphy%20(2)

2 Beğeni

Düzelttim de ile birlikte ama geç kaldım, sen gençsin tabi hızlıca okuyorsun :sweat_smile:

1 Beğeni

Jules Verne için iş bankası, Alfa, ithaki tercih edilebilir.
Dickens Can yayınları baskılarını ben de yeni aldım, genel anlamda olumlu yorumlar okuduğum için mevcut baskılar içerisinde Can’ı tercih ettim. Yıllar önce ben de Alkım yay. baskılarını okumuştum, onlar da tam metin değilmiş.

1 Beğeni

Tabii ki yazarım. Bugün başlıyorum okumaya.

https://www.instagram.com/p/B4fILCOnkC4/?igshid=1ve7gaz0zdknh

Küçük yayınevleri toplu açıklama yapıyor sanırsam.

Edit : Say Yayınları da katıldı.

4 Beğeni

Yayıncılar birliğimisiniz, KODAMANLAR Birliği mi bilemem ama geçin evladım o işleri geçin. Ben pazartesi günü gitmeme rağmen tıklım tıklımdı. Sorun giriş ücretinde değil, sorun kitapların pahalı olmasında. Geçen sene 15 TL ye aldığımız kitap bu sene 30 TL olmuş. Kimin geliri yüzde yüz arttı. Çakallar sürüsü sizi. Kitapların fiyatından dem vuramamışlar giriş ücretine sallıyorlar. Geçin babam bu işleri. Ben öğrenciyim, giriş ücreti vermiyorum. Geçen sene 13 kitapla döndüm eve bu sene 8 yada 9 ancak alabildim. Benim maddi durumum gayet iyi olmasına rağmen hemde… Birde dar gelirli düşünün…

2 Beğeni

Hem çok çok uzak, hem indirim oranları internete göre oldukça az, hem de eve kendimiz taşıyoruz. İnternet alışverişinde hem yorulmuyoruz, hem daha ucuza alıyoruz hem de kapımıza kadar geliyor. İnternetten %40 indirimli alabilecekken o çileyi çekip %20-25 indirimli neden alayım ki? Ayrıca anlamıyorum ben, örneğin idefix %35-40 indirimle satıp kar yapabiliyor, demek ki daha düşük fiyata alıyorlar. Biz fuarda doğrudan yayınevinin kendisinden alıyoruz, daha pahalıya. İdefixe kitapyurduna yapılan güzellik neden ürünün muhattabına yapılmıyor?

Bu anlayışla daha çok ağlarlar, bir öğrenci olarak daha ucuz neresiyse oradan alırım ve herkese de aynısını tavsiye ederim, gerisi umurumda olmaz.

1 Beğeni