Yapı Kredi Yayınları Modern Klasikler Serisi

Şu serinin kapakları :sinir:

Her modern seriyi toplarım şu seriyi toplayamıyorum nedir bu ya…

Bu seride ilk defa güzel kapak gördüm.

4 Beğeni

Serinin Yenileri

1. Doktor Jivago (Boris Pasternak)
  2. Kireç Ocağı (Thomas Bernhard)
  3. Yürümek – Evet (Thomas Bernhard)
  4. Bozkırkurdu (Hermann Hesse)
  5. Sade’ı Yakmalı mı (Simone de Beauvoir)
  6. Kayıp Zamanın İzinde 5 Mahpus (Marcel Proust)
  7. Kayıp Zamanın İzinde 7 Yakalanan Zaman (Marcel Proust)
  8. Vejetaryenliğin Yararları (Sâdık Hidâyet)
  9. Kör Baykuş (Sâdık Hidâyet)
6 Beğeni

Kayıp Zamanın İzinde’yi neden sonundan başlayarak bu seriye eklediler anlayamıyorum. :smile:

2 Beğeni

Muhtemelen yeni baskı yaptıkça diğer kitaplar eklenecek. 5 ve 7 yeni baskı yapmıştır. Yeni baskıda kapakları değiştirip basmışlardır. Diğer kitaplarda tükendikçe basılacaktır.

1 Beğeni

O ihtimali düşündüm de bari kitapların kapağında Kayıp Zamanın İzinde’nin kaçıncı kitabı olduklarını yazsalarmış.

1 Beğeni

Evet o konuda haklısın. Belki sırtta ya da arka kapakta yazıyor olabileceğini düşünüyorum.

1 Beğeni

Bende Proust’un ilk 3 kitabı vardı. Kapaklarının değişeceğini en son düşüneceğim seriydi. Yky’nin yaptığı iş iş değil gerçekten.

Bkmden kalan 4 kitabı sipariş ettim, bakalım siyah kapaklar mı gelecek.

2 Beğeni

Acaba Romain Rolland’ın Jean-Christophe’ları da bu seriye dahil olur mu? Buraya hangi kitapları taşımayı düşünüyorlar tam belli değil sanırım. İlk cildi almayı düşünüyordum fakat sonradan basım değişirse diye erteledim. :confused:

1 Beğeni

Kendi sitelerinde listeli. Yeni baskılarda kapakları değiştiriyorlar

https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/kitap/edebiyat/modern-klasikler-edebiyat

2 Beğeni

Bu listeyi bilmiyordum, çok teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

%100 ekleyecekler efendim

2 Beğeni

Bunlar ne kadar iğrenç kapaklar böyle. Keşke görmeseydim. Can’dan sonra YKY de orijinal tasarımını bozarak sıvamış anlaşılan. Demek ki artık alacaklarımızı sahafları gezip eski kapaklardan almak gerek.

Yayınevi bütün kitapları göndermeyi teklif etse reddederim öylesine kötü kapaklar… Biri de çıkıp itiraz etmemiş mi yani? İnanılmaz.

Ben çok itiraz ettim. Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz, amacınız ne, çabuk eski kapaklara dönün dedim.

Onlar da, beyefendiyi dışarı alalım lütfen dedi. :slight_smile:

3 Beğeni

Açıkçası yeni Proust kapaklarını çok sevdim. Eski kapaklar kafa karıştırıcı kapaklardı. Şimdi daha minimal bir tasarıma gitmişler. Bu arada tek beğenen benim sanırım. :sweat_smile:

Proust lar nispeten iyi sanki.

2 Beğeni

Linç edilmek pahasına ben de söyleyeyim o zaman, yeni kapakları ben epey beğeniyorum. Sadece Hesse’lere emin değilim ama onları dahi eski tek tip siyah kapaklara tercih ederim. Yazarların kendilerine özel bir tasarıma sahip olması oldukça hoşuma gidiyor, ve genellikle minimalist çalışmaları sevsem de anlaşılan YKY böyle bir tercihte bulunmuş ve bunlar da hiç fena değil bana göre. Mesela Can’ın da yeni kapaklarının eski klasik beyaz kapaklardan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. YKY’nin de Can’ın da eski kapakları bana tembellik gibi geliyor, tasarım olarak zevklerinize uymasa bile en azından bunlarda yaratıcı bir şeyler var.

4 Beğeni

Ses ve Öfke hariç şimdiye çıkan kitap kapaklarının hepsini beğendim ben de. Hesse’leri de sevmemiştim ama sonradan düşününce Hesse’in iç dünyasıyla uyumlu olduklarını düşünüyorum.

O kadar göz yorucu ki şimdiye kadar hiçbir kapakta ilk bakışta yazar ve kitap ismi göremedim, 2. kez bakmaya da gerek yok zaten. Şimdi almakta geciktiğim kitapları sahaflardan topluyorum mecburen. Teşekkürler YKY.

1 Beğeni

Kapağı değişen 2 kitap daha. 7 kitaplık seri tamamlanınca kapakların birleşiminden tek bir kapak çıkacak gibi dizayn edilmişler sanki.

10 Beğeni