Yılın (sizce) en iyileri/kötüleri

En İyi Yayınevi : Alfa - Hep Kitap - İmge Kitabevi
En Kötü Yayınevi : İthaki - Akılçelen
En İyi Kitap/Seri : Neal Stephenson - Barok Döngüsü
En İyi Çizgi Roman : Alan Moore - From Hell
En Büyük Hayal Kırıklığı : BK 50. Kitap, GOT Sezon Finali.
En Sevindirici Olayı : Willam McNeill - Dünya Tarihi, Asimov - Bilim ve Buluşlar Tarihi, Steven Runciman - Haçlı Seferleri Tarihi, PKD - Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? Homeros - İlyada & Odysseia kitaplarının yeni baskılarının yapılması, Jared Diamond Kitapları ve Lovecraft Toplu Eserleri.
En Üzücü Olayı : İthaki gibi sevilen bir yayınevinin kibir ve para hırsı ile dibe doğru hızla gidiyor oluşu. Ayn Rand Kitaplarının Ertelenmesi ve Yüksek Şatodaki Adam’ın basımının arapsaçına dönmesi.
En İyi Dizi : Chernobyl
En İyi Film : Joker
En İyi Oyun : Sekiro

10 Beğeni

tesekkurler yanıt ıcin

1 Beğeni

Kişisel bir liste yapacağım. Benim adıma -forum çerçevesinde- pek iyi bir yıl geçmedi. Çünkü doğru düzgün kitap okuyamadım. O yüzden en iyi kitap, yayın evi gibi kategorilere söyleyecek bir şeyim yok.

Yılın hayal kırıklığı: Her gün kitap okuyacağım diye girdiğim bir yıla yine 10-15 günden fazla ayıramamış olmam en büyük hayal kırıklığı ve bence yeter :slight_smile: (Geçen sene bu sorunun cevabı direk Stargate Origins olurdu. @Marius’un da bana katılmasıyla birlikte buradan yapımcılara laflar saydırabilirdik). Bunun dışında neredeyse 2010 yılından beri lisanslı aldığım FM serisini bu yıl almayışım ve en çok beğenilen -son yılların- sürüm olmaya doğru gidiyor olması benim için bir hayal kırıklığı :slight_smile:.
Yılın en çok beklenen olayı: Hala beklemedeyim. Kariyerimi ve hayatımı değiştirecek bir sürecin bekleme aşamasındayım.
Kayıp rıhtım yılın üyesi: Kendimi yazmayacaksam @Agape’den başkası olamaz :P. İşin şakası bir yana verdiği katılı ile kocaman bir teşekkürü hak ediyor.

4 Beğeni

Yılın en iyi oyun traileri:

Yılın en kötü oyunu:
Death Stranding

1 Beğeni

En iyi yayınevi: Pegasus
En iyi kitap: Bu yıl çıkan değil ama devam eden seriye başlatan “Kralların Yolu”
En iyi dizi: Çernobil
Yılın hayal kırıklığı: Akılçelen
Yılın en çok beklenen olayı: Witcher dizisi
Yılın oyunu: Disco Elysium
Yılın forum üyesi: @Agape
En güzel üye: @Agape
Ufkumu değiştiren üye: @Agape

1 Beğeni