Hancı (@hanci) nedir ve ne için kullanılır?

Forumda yenisiniz ve birbirinden güzel özelliklerini öğrenmek mi istiyorsunuz? Emektar robotumuz @hanci her daim hizmetinizde! Kendisiyle hem özel mesaj yoluyla konuşup forumu öğrenebilir hem de normal konular içerisinde muhabbet edebilirsiniz.

Tema nasıl değiştirilir?

Forumumuzda çeşitli arayüzlerler içinden hoşunuza gideni seçebilirsiniz. Tema değiştirilmesiyle alakalı ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

Açacağım konuya uygun bir kategori bulamıyorum. Ne yapmalıyım?

Kayıp Rıhtım’da her konu için yer vardır. Eğer konunuzun herhangi bir kategoriye ait olduğunu düşünmüyorsanız Yolgeçen Hanı kategorisine açın. Eğer doğru bir kategorisi varsa yöneticiler tarafından taşınacaktır. İçiniz rahat olsun.

Spoiler nedir? Nasıl kullanırım?

Türkçeye sürprizbozan diye çevrilen spoiler, forum içerisinde üyelerin konular arasında daha izlemedikleri veya okumadıkları bilgiler bulunduğu halde rahatça gezinmesini sağlar. Spoiler butonunu [spoiler] tagiyle kullanabilirsiniz. Örnek: [spoiler]Spoiler içeriği[/spoiler] Burada unutmamanız gereken esas nokta, sistem her paragrafı kendi içerisinde değerlendirdiğinden spoiler’a almak istediğiniz her paragrafı ayrı ayrı taglemeniz.

Sertifika nasıl alınır?

Foruma ilk üye olduğunuzda size @hanci tarafından gönderilen :krs: Selamlar! mesajının altında bir uyarı göreceksiniz. @hanci’nın istediği direktifleri yaptığınızda sertifika ve bununla alakalı olarak rozet kazanırsınız.

Rozetler ne işe yarar?

Forum içerisinde yapmış olduğunuz, alıntı, düzelti, aktivite ve daha birçok şeye kadar sistem veya yöneticiler tarafından verilen başarı rütbeleridir. Rozetleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Konulardan gelen bidirimleri nasıl ayarlarım?

Açmış olduğunuz, cevap verdiğiniz ya da hiçbir şekilde dahil olmadığınız konulardan bildirim almak tamamen sizin elinizdedir. Konuların içerisinde alt tarafta bulunan ayarlarda ve sağ tarafaki kaydırma çubuğunun hemen altında konuyla ilgili bildirim ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Kraliyet Meydanı’na neden yeni konu oluşturamıyorum?

Kraliyet Meydanı kategorisinde satış yapabilmek için en az Yolcu/Güven Seviyesi 2 olmanız gerekmektedir.