2020 Okuma Listelerimiz

2020’yi ben çizgiroman ve manga yılı ilan etmek istiyorum kendi açımdan, elimde beklettiğim veya parça parça okuduğum yığınla çizgi roman ve manga var.
Ayrıca @Agape yüzünden komple serisini aldığım wardstone günlükleri ve disk dünya serileri var.
Bir ara Aslı Dağlı’dan görüp yorumunu okuyarak aldığım Demir druid günlükleri serisi var.
Tabi bu listenin dışında elimde beni oku diye neredeyse yalvaracak durumda olan kütüphanemdeki yığınla kitabı saymıyorum bile.

4 Beğeni

Aaaaa, Fablehaven yok mu? Kınadım… :smirk:

1 Beğeni

Tüm dünyaya Fablehaven ve Diskdünya okutmaya ant içtiğinizi düşünmeye başladım :smile:

İnsanlar güzel vakit geçirsin istiyorum diye beni suçluyor musunuz? Ben sizleri düşünüyorum. Siz de keyif alın istiyorum. Hıh… :expressionless::buyucu:

İçses: Küçük kurbağa, küçük kurbağa kuyru… :smirk:

3 Beğeni

Bu serilerin reklamı için kaç para geliyor biraz ondan bahsedelim :smile::smirk:

Para kazansaydım şu an herkes kesinlikle okumuştu. :joy: Tehditle okuturdum çünkü. :sweat_smile:

Hiç inandırıcı değil, itiraf bekliyoruz :smirk:

Herkes inanmak istediğine inanabilir. Ben gerçeği biliyorum nasılsa. :blush:

Fablehaven okuyun, okutun. En tatlı sabahlar Fablehaven ile başlar; Çokokrem ise sağlıksızdır. :joy:

3 Beğeni

Tam bir liste yapmıyorum, yıl içrisinde grup okumalarımın listeleri oluyor aylık. Onun dışında bu sene ‘beyin’ okumalarına ağırlık vermek istiyorum, her daim alan kitapları var tabi, diskdünya serisi bu sene başlamak istediklerim arasında.

@Agape Ben ne Diskdünyayı, ne Fablehaven ne de Witcher serisini okumadım. Ne olduklarını bile bilmiyorum. Çok mu şey kaçırdım? :roll_eyes:

Witcher serisini daha sonra okuyabilirsiniz. Fablehaven veya Suzanne Collins’in Gregor serisi size daha çok hitap edebilir.

7 Beğeni

Konusu nedir? Yani çocuk serisi mi?

Önce cüzdanımda açtığınız deliklerin düzelmesi ve elimdeki kitapları azaltmam gerek, ondan sonra olabilir.
Yok böyle uğraştığınıza göre kesin olur. :joy:

2 Beğeni

Kalan taht oyunları kitaplarını bitirdikten sonra sonbahara kadar, alabilirsem aylık alacağım kitapları ve kütüphaneden alıp biraz türk edebiyatına ait eserleri okumayı düşünüyorum. Sonbaharda ise inşallah yeni okula başlamam ile birlikte her ay zaman çarkı ve diskdünyadan birer ikişer alarak ikisini beraber götürmeyi düşünüyorum. Sınavdan hemen sonra da başlayabilirim buna tabii, tamamen maddi durumuma bağlı.

2 Beğeni

Gecenin Sonuna Yolculuk, Moby Dick, Masumiyet Müzesi, Bütün İsimler (Saramago), Masalcı (Llosa), Bir Kaçırılma Öyküsü (Marquez) ve SEL basarsa Altenburg’un Ceviz Ağaçları (Malraux), Handke’nin isminde Kaleci geçen kitabı, 3 Dostoyevki/Tolstoy.

1 Beğeni

Buraya yazayım da planlarım kaybolmasın istedim. Kafamdaki liste aşağı yukarı şöyle:

• Her ay bir tane Türk Edebiyatı Klasiği. Özellikle şu siteden faydalanmak istiyorum: http://turkiyeromanharitasi.com
  • Zaman Çarkı’nı yarılamak.
  • Barok Döngü’yü bitirmek. Aslında Şahane Cuma’da aldıklarımın hepsini bitirmek planlarım arasında.
  • Diskdünya’ya giriş yapmak.
  • Alışveriş listemdeki mevcut kitapları yarılamak.
  • Batman Kahramanlar Evreni’nin bulunan ciltlerini okumak.
    Ana planım bu. Bunun dışında 1 yıldır okunmayı bekleyen Anna Karenina gibi kitaplar mevcut. Çok sıkı bir liste yapmak da istemiyorum, okuma hevesini azaltıyor bence.
1 Beğeni