2021 Okuma Listelerimiz

2021 için ne gibi planlar var merak ediyorum.

Doktor olmak isteyince böyle, yazım uyumsuz biliyorum :sweat_smile:

• Momo - Michael Ende
  • Yüzüklerin Efendisi: İki Kule -J.R.R.Tolkien
  • Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü - J.R.R.Tolkien
  • Oz Büyücüsü - L.Frank Baum
  • Sol Ayağım - Christy Brown
  • Pollyanna - Eleanor H. Porter
  • Hayvan Çiftliği - George Orwell
  • Atuan mezarları - Ursula K. Le Guin
  • Çavdar Tarlasında Çocuklar - J.D.Salinger
  • Bülbülü öldürmek - Harper Lee
  • Güneşi Uyandıralım - José Mauro de Vasconcelos
  • Delifişek - José Mauro de Vasconcelos
  • Beyaz Diş - Jack London
  • “O” - Stephen King

Ben fantastik ağırlıklı olsun isterdim biraz, listeye ek olarak bir de Belgariad serisine başlamayı da düşünüyorum.
Umarım hepimiz için 2020’den daha verimli bir sene olur.

14 Beğeni

Umarım olursun :slight_smile: Doktor yazın böyle olacaksa iyiymiş. Doktorlar öyle bir yazıyor ki harfi seçemiyorsun :joy: Bazen acaba bilerek mi yapıyorlar diye düşünmüyor değilim :thinking:

Ben biraz doğaçlama gidiyorum. Forumda bir kitap dikkatimi çekiyor öyle alıyorum ya da kafama bir yazar esiyor o şekilde. Ama şu an Jose Saramago ile 2020’yi kapatıp, 2021 açılışını yine Jose Saramago ile yapacağım gibi duruyor :sweat_smile:

1 Beğeni

Buna tam kızıyordum ki, önümde sabah bir şeyler yazdığım kağıdı gördüm ve hak verdim. :frowning: Resmen okuyamadım yazdığımı.

2 Beğeni

:joy: O Yönlerden eczacılar iyi hemen şak diye okuyuveriyorlar :smiley: Benim de yazım kötüdür bu arada ama ona rağmen çözemiyorum doktor yazılarını :sweat_smile: Bir ara eczaneciler hemen okuyup veriyor ilacı şüpheleniyordum hep tıp eğitiminde bu yazı mı kullanılıyor acaba diye :joy:

1 Beğeni

Geçen sene uzun uzun plan yapmıştım ama bu seneye bodoslama gireceğim.

BKK serisinden aklımda Dr. Moreau, 2001 ve Yüzyılın En iyi Bilim Kurgu Öyküleri var.

Birkaç tane de elinde tutanların tuğla sanacağı modern bilim kurgu okumak istiyorum. Özellikle Alistair Reynolds, Peter F. Hamilton ve(ya) Neal Stephenson.

Fantastik açısından ne yapacağım bilmiyorum. Hem tamamlanmış hem de ilgimi çeken bir Malazan var ama onu da gözüm almıyor.

İşin özü kitapsız kaldığımda gözüme ne kestirirsem okuyacağım.

3 Beğeni

Ne aylık ne yıllık okuma planı yapmıyorum. Kitaplığa gidip hoşuma gideni seçiyorum. Tabi tamamen rastgele olmuyor, farklı türler arasında geçiş yapıyorum.
Yine de Dune, Vakıf, Witcher, Durgun Don gibi serileri bu sene okumayı düşünüyorum.

4 Beğeni

Seveneves listede ise martta veya nisanda beraber okuyalım. :slight_smile:

Aslında ilaç isimleri yazıyoruz reçeteye, ondan okuması zor oluyor biraz ama eczacılar aşina oldukları için hemen anlıyorlar. :slight_smile: Tabii e reçete sistemine geçince artık eski reçeteleri çok göremiyoruz ama hala geldiğinde benim de okuyamadığım, güzel dileklerimi sevgili meslektaşlarıma ilettiğim reçeteler oluyor (ilçede çalıştığımdan dolayı kronik hastalar için RPT dediğimiz reçeteyi aynen yazma durumlarıyla karşılaşıyoruz). Hatta ben de bazen eczacılara atıp reçeteyi burada ne yazıyor diye soruyorum. :sweat_smile: Biraz hızlı yazınca ilaç isimleri de zor okunuyor gerçekten. Onun dışında kalan bölümler de günde kaç defa, kaç adet alacağıyla ya da kutu adetiyle alakalı teknik yerler.

2 Beğeni

Teşekkürler. Ama doktor yazım muhtemelen bundan daha kötü olacak. Üniversitede asıl biçimini alacak o.
Normalde yazım bundan da karmaşıktır ki öğretmenlere deşifre etmem gerekir. :sweat_smile:

Doktorlar kendi yazdıklarını kendileri de okuyamıyorlar demek :grin:

Sahiden bir sırrı olmalı, bir kere okunmuyor o yazılar, onların görüşünde fark var o zaman :slight_smile:

2 Beğeni

Kalp yüzünden hastaneden dönünce muafiyet aldım askerde. Sevk kağıdının arkasındaki yazıyı kimse okuyamadığı için nöbet muaf olduğum halde nöbete çıkıyordum az daha. ://

2 Beğeni

Benim de ruhum doktor galiba.

Geçen sene de 52 kitap seçmiştim mutlaka okunmalı, 10 kitap kaldı, bu sene tamamlarım umarım.

4 Beğeni

Alıp okumadığım kitaplar var hala. 2021’de takip ettiğim seriler hariç yeni kitap satın almayacağım.

Diskdünya, Unutulmuş Diyarlar, tamamlanırsa The First Law harici başka fantastik okumam diyorum ama İthaki’ye bağlı.

Üç Cisim Problemi’ni kesin bitiririm, onun haricinde Dune artık başlanması lazım. PKD ara vermiştim ona da devam ederim arada. Zamanın Çocukları da var unutmadan.

Barok Üçlemesi’nin 2. kitabını bitirmeyi planlıyorum ama gözüm ne zaman yer bilmiyorum

Stephen King külliyatından en az 3 kitap okurum, giderek birikiyor çünkü.

Jules Verne, Tolstoy kitaplarına Alfa’dan devam.

Pia Mater, Son Av, İletişim’den çıktıkça Steinbeck kitapları aklımda.

Çizgi roman olarak Sandman’e devam.

2 Beğeni

Bu yıl kitaplığımda yazar adına göre alfabetik bir düzen kurdum. A dan başlayıp okumadığım kitapları okuyacağım. Belli bir liste yok ama zaten alıpta okumadığım kitapları bitirmem için sanırım 1 yıl yetmez

2 Beğeni

Olabilir ama üç ay önceden söz vermeyim.

Dune serisi, Kara Kule serisi yan kitaplar dahil, 5 Agatha, Yerdeniz kalan 4 kitap kesin okuyacağım kitaplar. Bu yıl 43 kitap okumuşum. 2021 için ayda ortalama 5 kitap okumayı planlıyorum bi aksilik çıkmazsa. 2021 umarım hepimiz için sağ salim bol okumalı bir yıl olur.

1 Beğeni

Bende 100 kitaplık liste varda 2021 için değil genel bir liste.

2 Beğeni

Ben ay ay yapmayı tercih ediyorum çünkü almal istediğim seri olursa yeni listeme dahil edebiliyorum

1 Beğeni

Liste olarak tam planlamadım.
Her ay bir dünya klasiği, bir modern klasik ve bir Türk klasiği okumak gibi bir planım var.
Bunun dışında şu an iki tane H.G Wells kitabını forumla birlikte okuyacağım.
Bir de Ay Günlükleri Serisi’ni altı ay içinde okumak gibi bir planım var.

1 Beğeni

Ysabel niye yok listede? :thinking:

Almadan eklemedim.Alınca ekleyeceğim.