2022 Fantastik Okuma Listesi

Herkese merhaba,

Her ne kadar çoğuna uyamasam da 2021 için de şöyle bir liste yapmıştım.

Hem belki reading partner bulurum hem de kendimi biraz daha zorlayabilirim diye 2022 için de liste yapmaya karar verdim. Geçen seneki gibi uçup kaçmadan en çok okumak istediklerimi seçtim. Sıralama bu şekilde olacak ama eğer birisi “Şu kitabı beraber okuyalım” derse öne çekebilirim.

Kitaplar şöyle (Ayıp olmasın diye araya 1-2 tane BK sıkıştırdım):

Yazar Seri Kitaplar
Joe Abercrombie First Law Standalones Best Served Cold, The Heroes, Red Country, Sharp Ends
Steven Erikson Tales of Broach and Bouchleain Blood Follows, The Healthy Dead, The Lees of Laughter’s End, Crack’d Pot Trail, The Wurms of Blearmouth, The Fiends of Nightmaria, Upon a Dark of Evil Overlords
Joe Abercrombie The Age of Madness A Little Hatred, The Trouble With Peace, The Wisdom of Crowds
Ian Esslemont Path to Ascendancy Dancer’s Lament, Deadhouse Landing, Kellanved’s Reach
K. J. Parker The Siege Sixteen Ways to Defend a Walled City, How to Rule an Empire and Get Away with It, A Practical Guide to Conquering World
Where Loyalties Lie Rob J. Hayes Standalone (SPFBO 2017 winner)
K. J. Parker The Folding Knife Standalone
Brian McLellan Gods of Blood and Powder Trilogy Sins of Empire, Wrath of Empire, Blood of Empire
William Gibson The Sprawl Series Neuromancer, Count Zero, Mona Lisa Overdrive, Burning Chrome
K. J. Parker The Last Witness Standalone
Jim Butcher Codex Alera Furies of Calderon, Academ’s Fury, Cursor’s Fury, Captain’s Fury, Princeps’ Fury, First Lord’s Fury
Fonda Lee The Green Bone Saga Jade City, Jade War, Jade Legacy
K. J. Parker Engineer Trilogy Devices and Desires, Evil for Evil, The Escapement
Terry Pratchett Discworld Bir sürü kitap var ama ayda bir kitap okumayı planlıyorum. İlk sırada da Mort var :slight_smile:
James S.A. Corey The Expanse Leviathan Wakes, Caliban’s War, Abaddon’s Gate, Cibola Burn, Nemesis Games, Babylon’s Ashes, Persepolis Rising, Tiamat’s Wrath, Leviathan Falls
Guy Gavriel Kay Lions of Al-Rassan Standalone

Umarım ilginizi çeken bir kitabı birlikte okuyabiliriz (etkinlik de düzenleyebiliriz). :slight_smile:

5 Beğeni

İlk sırada niçin Mort var? :thinking:

İlk 3 kitabı okudum. Sırada Mort var o yüzden. :slight_smile:

1 Beğeni

Best Served Cold’u okudum ama diğer Abercrombie kitaplarına kesin katılırım. Lions of Al-Rassan’a da katılabilirim belki.

1 Beğeni

Harika. The Heroes’a başlarken haber vericem. :+1:

1 Beğeni

Çok güzel kitaplar Fonda Lee’nin kitabını okumuştum çevirisi kötü değil türkçe de bakabilirsiniz. Bu arada Adrian Tchaikovsky- Guns of the Dawn okumayı düşünen varsa ben de okuma arkadaşı arıyorum elimdeki kitaplar azalınca ilk işim bu kitabı okumak olucak konusu ve tarzı çok iyi siz de sevebilirsiniz okumadıysanız. @isos81

2 Beğeni

Mort’a başladım ben de dün akşam.

Geçen sene o kadar odak dağıtım ki hedeften aşırı saptım. Bu sene tamamen kendi TBR listeme odaklıyım. :slight_smile:

Şu an okuduğum Perdido Sokağı İstasyonu hem aşırı güzel bir kitap (ilginç bir kitap, türü de bu zaten, weird fantasy) hem de hiç gitmeyen, kendini okutmayan bir kitap. Bunu nasıl başarıyor bilmiyorum. Belki @HamdemitAbi’nin konuyla ilgili görüşü vardır. :slight_smile:

O biterse Mort olabilir ama daha yarısına gelemedim.

2 Beğeni

Perdido elimde olsa hemen başlarım ama maalesef baskısı tükenmiş. O da aklımda. Yazarın kitaplarını çok merak ediyorum ama bir türlü emin olamayıp erteliyorum her seferinde.

Sınav bittikten sonra size Diskdünya ve Mclellan (serinin adını unuttum) kitapları ile eşlik edebilirim.

1 Beğeni

Harika. Başlarken haber ederim mutlaka. :+1:

1 Beğeni