2025 Yılında Nasıl Bir Dünya İle Karşılaşacağız?

Soru başlıkta.

İnsanlar neler tüketirdi? Neler moda olurdu? Teknoloji nasıl olurdu? Covid’i uğurlayıp bir başkasına mı kucak açardık? Tabii savaşlar da olabilir? Kim bilir? Siz. Dökülün bakalım. :smiley:

2 Beğeni
  • Filmlerin dışında diziler de üç boyutlu izlenilecektir. -Telefonlarda hologram özelliği olacak.
  • Fosforlu giysiler moda olabilir. -
  • Şimdiki oyunların yerini sanal olarak oynanabilen oyunlar alacaktır.
  • Sanal alışveriş daha da yaygınlaşayacak.

Çok da uçmadan böyle şeyler bizi bekliyor diyebilirim. Olur da 5 sene daha burada olursak ne kadarı gerçekleşmiş görürüz.

10 Beğeni
  • Yüksek hızlı internet ile uzaktan ameliyat yapıldığını ve robot biliminin gelişimini de görünce savaşların veya aklımıza gelebilecek pek çok şeyin uzaktan yapılabileceğini düşünüyorum. Belki de FPS oyuncuları geleceğin askerleridir diye düşünmeden edemiyorum.

• Tabii bir de yapay zeka var, yukarıdaki ile birleşince orada da insana gereksinim kalmıyor.

• VR ucuzlarsa günlük yaşamda VR kullanımını daha çok görürüz gibi düşünüyorum. VR ile uzaktan eğitim mesela.

• 3D yazıcılar ucuzlar ve yaygınlaşırsa çok ilginç şeylere tanık olabiliriz.

• Bu salgının bitip başka bir tanesinin başlayacağını ve bu durumun sık sık tekrar edeceğini düşünüyorum.

• İnsanlar nasıl giyinirdi… 2005 lerde bol giyim vardı alt üst, 2010 da daralmaya başladık ama hala boldu 2015,2020 lerde vücutlara yapıştı her şey, sanırım üst guruptan itibaren bollaşmaya gidiyoruz.

• Salgınlar ve teknolojinin gelişiminden dolayı şehirlerden köylere göçler artabilir sanırım.

5 Beğeni

Nasıl bir dünya ile karşılaşacağımızı bilmiyorum. Bunu öngörebilecek birikimim de yok açıkçası :sweat_smile:. Ancak dünya 2025’i yaşarken bizim hâlâ 1525’te olacağımıza eminim.

(Bunlar hep işin espirisi tabii ki)

11 Beğeni

5 yıl çok az ama çok zaman sonra zengin-fakir, üst-alt uçurumun azalıp tek tip bir toplum yapısına geçeceğimizi düşünüyorum. Belki… Neden olmasın.

4 Beğeni

Yanılıyorsun @Vector

8 Beğeni

Beni engelle, kurtul soğuktan xd

2 Beğeni

2071 yılında yani 50 yıl sonra günümüzle aynı teknolojilerin kullanılması ilginç. Yani muhtemelen biz o seviyeye gelirken diğer ülkeler Türkiye bize yetişsin diye boş boş beklemişler. Bir de 240 milyon nüfusun ne kadarı suriyeli onu da çok merak ettim.

2 Beğeni

1973’te de çok farklı bir teknoloji yok aslında xd

@Bay_Karamsar seni kim kurtarıcak benim elimden :pp

3 Beğeni

Tam olarak şöyle olacak.

3 Beğeni

ahahahahha hiç güleceğim yoktu

4 Beğeni

Aklınıza uyup kompederi bozduk, gerisinde kim bilir neler olur. :sweat_smile: :man_shrugging:

3 Beğeni

şimdi can sıkıntısından full izledimde siyasi kısımları çıkartsak fena olmayan bir bilim kurgu dizisi olurmuş alşdkjfaşlsdfjaşdls

3 Beğeni

Videoya denk geldiğim ilk günden beri daha tamamını izlemedim xd

3 Beğeni

Aslında bilimkurgu dizisi olmuş da. Tersine ilham var :man_shrugging: :sweat_smile:

Bizimkiler, Star Trek’in pilot bölümü The Cage’i ve bir iki bölümdeki mevzuları almış; içine bolca Mr. Spock, Altın Kızlar, Kaslı Abiler vs. koyulmuş. Turist Ömer kendince takılıyor işte.

Filmin tanıtımı için “Uzay Yolu Ekibi Türkiye’de” gibi bir şeyler bile yapmışlar. :sweat_smile:

Bu vesileyle favori repliğimi açıklıyorum:

-Yahu Doktor, vicdan azabım gibi hep karşımdasın be…

3 Beğeni

Turist Ömer Uzay Yolunda’dan bahsetmiyor o bay_karamsar. 2071 yılında geleceğin Türkiyesi videosundan bahsediyor :dd

@Bay_Karamsar Ben şu videoyu tamamen izleyeyim bi xd

2 Beğeni

İşte ben de o sene için geçmişten kopya çektiklerinden bahsediyorum. :sweat_smile:

3 Beğeni

Unutulmuş Diyarlar, Ejderha Mızağının hala basılmasını bekliyor olacaz. G.R.R.M helvasını yemiş oluruz heralde.

3 Beğeni

Umarım 2020’yi özlemeyiz,

1 Beğeni

Bu minvalde devam eder.

4 Beğeni