23 Adet Satılık Modern Klasik (SATILDI)

Hepsi satıldı, konu silinebilir.

Hocam, hepsini ne kadara verirsiniz?


Tümünün 125 TL+kargoya satıldığını görünce “Allah Allah, herhalde 10 yıldır internetten hiç alışveriş yapmadım.” dedim. 5 dakikada idefixten bu kitapların 20’sini buldum ve sonuç, 123,5 TL. Hadi diğer üçüyle birlikte 145 TL olsun diyelim. Ki D&R ve Kitapyurdu fiyatları da farksız. (Kitapyurdu platin üyelikle bu kitapların hepsi çok rahat 130 TL’ye alınır.) Üstüne üstlük 100 TL’yi geçince 20 TL’lik indirim kapmak da cabası ve yanında bşr de taksit imkanı. Üstüne üstlük hem kargo ücreti yok, hem de kitaplar “SIFIR”.
Yani şu kitapların 2. Elini 100 TL’nin üzerinde satmaya kalkman ve bir de kargoyu karşı tarafa itelemen (Herhalde kimsenin yeni kargo fiyatlarından haberi yok. O kargo fiyatına bu kitaplardan 3 tanesi alınır.) inanılmaz saçma geldi bana. İnsanlar %10 komisyon ödediği uygulamalarda bile 2.el kitaplarını daha uyguna satıyor.
Umarım alıcı arkadaşlara biraz olsun yardımcı olabilmişimdir.

9 Beğeni

Bu yorumu ben yapacaktım ama tuttum kendimi, fiyat eleştirenin linç yeme ihtimali oluyor biraz.

Yalnız arkadaşımızın bundan önce sattığı kitaplar tam tersine çok ucuzdu. Hatta bu forumda gördüğüm en uygun fiyatlı 2. el kitaplardı. İstese orada kar etmeye çalışırdı çok güzel kitaplar vardı.

1 Beğeni

Öncelikle linç yemektir, şudur budur, pek umrumda olan şeyler değil.Amacım satıcıyı blinçlendirmek değil, alıcıyı bilinçlendirmek.

  1. olarak, evet bir şirket değilsin, kurumsal bir yeri temsil etmiyorsun. Bu yüzden fiyat olarak baz alman gereken yer en uygun fiyatlı, kaliteli bir site. Daha ucuz olması için Kitapbulutu’nu da söyleyebilrdim lakin oradan alışveriş yapmadığım için ne kadar güvenilirdir bir fikrim yok.
  2. olarak, bir kitabın sıfıra yakın durması veya onu hiç okumaman bir anlam ifade etmiyor. O kitap her türlü 2.el sayılıyor. Zaten çok kullanmış olsan fiyatı dibe iner.
  3. olarak, baskıların tükendiğinden bahsediyorsun. Şöyle bir aydınlatmada bulunmam gerekirse bu kitaplar İş Bankası tarafından çıkarılıyor ve telifleri yok. Yani bir kere çevirdikten sonra sayısız kere basmamaları için herhangi bir sebep yok. Ve tekrar hatırlatmam gerekirse bu kitaplar İş Bankası Kültür Yayınlarından çıkıyor.
  4. olarak, kargo meselesi büyük bir sıkıntı. Bu konuda haklısın veya haksızsın diyemem. Diyebileceğim tek şey bu kadar yüksek fiyatlı bir alışverişte kargonun en azından yarı yarıya karşılanması bana göre daha mantıklı olur.
    Ve son olarak da, amacım sana kazıkçı demek veya seni suçlamak değil. Sadece ortada gördüğüm yanlış bir fiyatlandırma var ve bunu insanlara da açıklamak istedim.
    Sana son tavsiyem de yaptığın büyük yanlış hakkında. Kendinin bir şirket olmadığından bahsetmişsin, ama fiyatlandırmayı yaparken bir şirket havasına bürünmüşsün. Çözmen gereken şey işte bu.
3 Beğeni
  1. el alacak insan öncesinde sıfır fiyatına bakar ve ona göre davranır. Ben bu tartışmada satıcıyı haklı buluyorum. Kimseye silah zoruyla kitaplarını aldırmadığı sürece de haklı olacak. Benim düşüncelerim bunlar. Hepinize iyi akşamlar dilerim.
1 Beğeni

Dostlar, bütün dediklerinize karşı birer cevabım var ama gördüğüm kadarıyla bu tartışma döngüye bağlanıp uzayıp gidecek. Normalde tartışmalardan geri durmayı sevmem lakin bir insiyatif alarak kendi adıma durmam gerekiyor. Yoksa konuşmaya devam ettikçe konu gereksiz yerlere gidecek. Zaten alıcılar da memnunsa bana pek söyleyecek bir şey kalmıyor.
Daha önce de dediğim gibi kimseyi kazıkçı olarak yaftalamak haddime değil, eğer böyle anlaşıldıysam affola. Sadece kendim de 2. el kitap sattığım için fiyat konusuna biraz takıntılıyım.
Tabii son yanıtımda bir şeyi de belirtmeden geçemem. Kitapyurdundan alışveriş yapacak arkadaşlar biraz diğer forumlarda vakit geçirirlerse, o 148 TL dediğiniz kitapları çok rahat bir şekilde 100 TL’ye alabilirler. Hem de güvenlik konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadan.
Herkese iyi akşamlar.

1 Beğeni

Kendimi bi ara zebramo da hissettim​:joy::joy: o siteden bu yüzden ban yemiştim. Aga satana da alana karışma olayını deneyimlerime dayarak söylüyorum başagrışı bir iş. Alan çocuk degil satan çocuk degil herkes araştırarak bütçesine göre alışveriş yapıyor. Ben bile bir kitabı almadan önce aylarca iyice araştırıp ucuzunu bulana kadar didik didik ediyorum. Taraf tutmak gibi olmasın ama fatih hocam yeterince anlayışlı, uygun fiyatlı kitap satan biri ve teklif gelirsede illa indirim yapmayacak biri degil sanırsam

1 Beğeni

Hocam yine yanlış anladınız. Güvenilirlik lafını sizin için kullanmadım. Diğer forumlardaki alışverişler için kullandım. Yoksa sizi tanımam etmem. Sizi tanımadan hakkınızda böyle bir ithamda bulunmak beni saçma bir duruma sokar.

Umarım bu sefer yanlış anlaşılacak bir şeyler yazmamışımdır.

1 Beğeni

Bende ölücülerdenim ya​:joy::joy::joy: bi yerde onları anlıyorum ama teklif vermeden öncede iyice düşünmek lazım

Boş ver takma kafana👍

1 Beğeni

Zebramo işine hiç girme hocam. Piyasada hiç bulunmayan ve sahafların en ucuz 200 TL fiyat çektiği kitabı 50 TL’den satayım dedim, bana “20 TL olur mu” diye soru geldi. Hayır kabul etsem bir de kargoyu karşılar mısınız diye soracak.

Zebramo : Ölücülerin Yuvası

2 Beğeni

Hangi kitab acaba ögrenebilirmiyim?

Semboller&İşaretler.
İşin garibi satıldıktan 5 dakika sonra başka bir kullanıcı sattığım kişiye, hem de sattığım ilanın yorumuna “Eğer okuduktan sonra bana satarsan 100 TL veririm” dedi. Bu apayrı bir olaydı.
Olaylar olaylar

1 Beğeni

:joy::joy::joy::joy::joy: Valla iyiki zebramo dan kurtukduk ozman

bu kitab mı?

Ama hocam fark şu, ben o kitabı istesem 100 TL’ye de ilan açabilirdim. Lakin kitabı ben normaldeki indirimli fiyatının bile altında bir fiyata sattım.
Tutup da şu sattığınız kitaplara 50 TL teklif gelse zaten diyecek sözüm olmaz.

1 Beğeni

Evet hocam, vallaha yeniden alasım geldi. Şükür yeniden basmışlar.

Türkçe baskı kapak cilt kagıt bununla aynı mı

1 Beğeni

Aynı oluyor çogunlukla

1 Beğeni