3 Kadın

Öykü Seçkisi'nde okumak için: 3 Kadın – Aylık Öykü Seçkisi

image

“Ben üç kadını sevdim Biri sendin Dudaklarımdan düşmeyen ismin Masamdan eksik olmayan resmin Ben üç kadını sevdim Biri sendin” Kafasını kaldırmadan parmak uçlarına, parmak uçlarına dokunan daktilosuna bakıyordu. Tuşlarda yeniden göz gezdirdi ve sonra ürkekçe kafasını kaldırıp kağıda baktı. “Oldu mu acaba Haluk?” “Nereden bileyim!” Kendi kendine sorduğu soruya yine kendisi cevap verdi. Kağıdı daktilosundan… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Hoş bir öykü olmuş, etkilendim. Ben böyle öykülere hep yaşanmış diye bakarım. Özellikle de samimiyetine inandığımda kurgu olabileceği aklıma gelmez, gelmesini istemem. Üstelik bu ayın ana karakteri olan daktilo başından sonuna kadar öykünün içinde olmuş, hatta baş köşeye kurulmuş. Bir de ne beklerdim biliyor musunuz tabii ki haddim olmayarak; öykü şöyle bitmeliydi “Ben üç kadını sevdim ilki sendin.” Elinize sağlık…

1 Beğeni

Hikayeye ayrı, şiirlere ayrı bayıldım.Çok akiciydi.beni kendine çekti ve karaktere karşı içimde bir acıma duygusu oluştu. Iceri girip teselli edesim geldi. Ellerinize sağlık

1 Beğeni

Çok teşekkürler. Önerinize bayıldım, keşke o şekilde bitirseydim :slight_smile:

:ok teşekkürler, beğendiğinize sevindim. Şiirleri Haluk gibi ben de çok tutmadım aslında, daha çok yazması lazım bence :slight_smile:

Şiirler fena değildi ve bu da belli ki bilinçliydi.

Haluk’un içinde bulunduğu depresif modu hissettim ve iyi işlenildiğini düşünüyorum. Ama bana gereksiz geldi doğrusu. Yani öykü dışında konuşuyorum, öykü son derece tutarlı. Ama bu üç kadını hala bu kadar yoğun düşünmesine bence gerek yok. Dördüncü de olur diğer üçünü unutturur belki kim bilir? Kasmasın yani :slight_smile:

Her şeyden öte şu güzeldi; Haluk beğenmediği şiirleri çöpe atıyordu. Ben şahsen şu ana kadar yazdığım hiçbir şeyi silmedim. Alında silmek lazım. Yazdıklarımıza egomanyakça bir narsistlikle büyülenmek için değil eleştirel ve kalbimizle bakmamız gerekli.

Gelecek seçkilerde görüşmek dileğiyle…

Yorumunuz için teşekkür ederim. Yeni bir aşk eskilerin yanına eklenene kadar bu depresif hal ile Haluk daha çok kağıt harcayacak sanırım.
Şiirler bağlantı kurulması açısından önemliydi, ama oldukça klişe ve sıradan şiirlerdi. Silip atmasını ben de beğendim, kötü olanı unutmak, silip atmak en güzeli sanırım.

Görüşmek üzere.