30 Akşam Yemeği

Öykü Seçkisi'nde okumak için: 30 Akşam Yemeği – Aylık Öykü Seçkisi

image

“Orada bir çiftlik vardı. Toprağına umut tohumları ekerlerdi. Aydınlıktı. Güller yetişirdi. Üzüm bağları vardı. Sonra üzümler kafa karıştırdı, gülü soldurdu. Hava karardı…” Böyle durumlarda not almak gerekiyor. Gevrek kafalı bir adam aynı anda hem abisinden az önce yediği dayağı saklamaya çalışan hem de Fransız bir kazanovanın yüz ifadesine sahip olabiliyorsa not almalı. İki gündür yediği… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Haluk selamlar;

Ben daha çok saklı manalar barındıran bir hikaye olarak ele aldım öyküyü, sinekler mesela :slightly_smiling_face:

Öyküyü okurken nedense Albert Camus’un DÜŞÜŞ ü geldi aklıma. Öncelikle kalemine sağlık diyorum, yine kendine ait üslubunla güzel fakat kolay olmayan bir metin çıkarmışsın ortaya. Sakin kafayla okumakta fayda var. Tıpkı diğer öykülerin gibi :slightly_smiling_face:

İyi bak kendine görüşmek üzere…

1 Beğeni

Selamlar @Haluk_Cevik,

Çok “sen” bir yazı olmuş bu. :upside_down_face: İçiçe geçmiş birbirinden farklı detaylarla süslü ve donanımlı. Merak uyandırdığı için gayet sürükleyici, son kısımda da belirttiğin üzere devamı da gelecek sanıyorum. Türkçe kullanımını zaten epey takdir ediyorum(şahsen takıntılı biri olarak :see_no_evil:).

Oldukça beğendim, emeğine sağlık. :grin:

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni

Selam Haluk

Evet… Bu bir öykü değil. Bir deneme, düşünce sistemi, tanımlama.
Göndermeler belirgin, konu hem derin hem büyük. Metaforlar yerinde.

Özetle, son derece nitelikli bir parça olmuş
Ellerine sağlık :raising_hand_man:

1 Beğeni

Merhaba @ebuka,

Okuduğun ve güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Sineklerle ilgili kısımda haklı olabilirsin. :slight_smile:
Sen her öykümü böyle güçlü eserlere benzetirsen ben çok mutlu olurum. :slight_smile:
Aslında bu metin sanırım 2 sene önce çok da iddialı olmadan yazılmıştı. DÜŞÜŞ adlı eseri ise bu yaz sesli olarak dinledim. Ama sen böyle yazınca benziyor mu diye pek meraklandım tabii. :slight_smile:

Sonraki seçkilerde görüşmek üzere
Sevgiler

1 Beğeni

Merhaba @Senaa,

Okuduğun ve güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Yorumun yazmaya teşvik edici, umut verici.
Türkçe kullanımımı beğenmene de çok sevindim. :slight_smile:

Sevgiler

1 Beğeni

Merhaba @MuratBarisSari,

Okuduğun ve güzel yorumun için çok teşekkür ederim.
Bu ne güzel bir yorum böyle. Metin sayende boyundan büyük gömlek giymiş oldu. :wink:

Sevgiler

1 Beğeni