8. CNR İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı

1 hafta kalmışken başlığı açayım dedim.Şuan bir katılımcı listesi yok ama arada Instagramdan topluyorum gelecekleri.Pek ümidim yok ama 2019 Tüyaptan sonra İstanbul’daki ilk fuar olacak.26 Mart-3 Nisan arası fuar olacak bu arada.

Hangi günler katılım sağlayabilirsiniz?
  • 26 Mart
  • 27 Mart
  • 28 Mart
  • 29 Mart
  • 30 Mart
  • 31 Mart
  • 1 Nisan
  • 2 Nisan
  • 3 Nisan
  • Katılamayacağım

0 oylayanlar

1 Beğeni

Fuara gitmeyeli bayağı olmuş. Belki giderim. Ama fiyatlar gitme isteğimi düşürüyor

1 Beğeni

Bu arada Martı Yayınlarını ve Prestij yayınlarını görebildim Instagramda gelecekler arasında sadece.

Merakla bekliyorum. :heart_eyes:

@Arcade görüşmeye ilişkin bir liste mi ayarliyorsun? Rıhtım üyeleri icin?

Öyle bir amacım şuanlık yok ama isterseniz öncü olabilirim seve seve de zor olur yani herkesi aynı güne denk getirmek falan.

1 Beğeni

İlk gönderiye anket ekledim arkadaşlar.

1 Beğeni

Merhaba,

29 Mart’ta fuara gelen olursa tanışmaya beklerim :slight_smile:

Sevgiler,

6 Beğeni

Yalnız bunun kadar salla pati bir organizasyon görmedim.3 gün bile kalmadı katılımcı listesi yok ortada,resmi Instragram hesabında sürekli sadece gün sayımı yapıyorlar.

Sitesine baktım, söyleşi, etkinlik ve imza günü programı en kısa sürede duyurulacak yazıyor. Şöyle bir bilgi var:

… 9 gün boyunca Türkiye’nin önde gelen 300’den fazla yayınevinin 550 markasına ev sahipliği yapacak. 650‘den fazla imza günü ve 350’den fazla söyleşi ve çeşitli etkinliklere de sahne olacak …

Ayrıca köy okulları için kitap bağışı kampanyası da olacakmış.

Giriş ücreti 10 tl.

1 Beğeni

O en kısa süre yazısı 2 haftadır duruyor zaten.Benim garibime giden bu kadar iddialı şekilde reklamlar yapıp iş yayınevlerine gelince katılacak yayımlamamaları.Ben kimler gelecek bilmeden şuan ne liste yapabiliyorum,ne bütçemi ayarlayabiliyorum.

İmza Günlerinin programı açıklanmış:

Sadece şunları ayıklayabildim uğrayabileceğim gibi.Muhtemelen Prestije paranın çoğunu bırakıp,diğerlerinden birer tane ya da hiç kitap almadan çıkacağım.

1 Beğeni

Liste yayınlanmış sanırım diğer fuar konusuna bakabilirsiniz.

Baya iddialı bir fuar, umarım güncellenecektir.

Neden bu kadar zaman yayınlamadıkları belli oldu.

2 Beğeni

İthaki Yayınlarında stant görevlisi olmak için başvuracaktım ama bu sene gelmeyecekleri tuttu. Sanırım gelmeyecekler de. Galiba bu olanlar Yeşilköy’den Yenikapı’ya taşınmasıyla da alakalı. Polemiklerden uzağım ama işin içinde politik durumların olduğu da belli oluyor.

2 Beğeni

Sadece İthaki olsa neyse ne küçük yayınevi var ne büyükler, fuar bomboş. Yeni fuar alanı büyüklüğünü bilmiyorum ama kapasiteyi de dolduramadılar sanırım. Bazı vakıfların, dini kuruluşların yayınevleri, sınava hazırlık yayınevleri bile pek yok o derece başarısız, en azından o amaca hizmet ederdi, biz de derdik bu yüzden fuar böyle, onu da becerememişler.

Neyse artık Kocaeli’de olana giderim ben de zaten ona da pek kalmadı, hem sevdiğim küçük yayınevleri orada daha çok oluyor.

2 Beğeni

Fuar pek iyi olmayacak gibi ama ben de gitmeyi düşünüyorum çok özledim fuarları, gidersem sizin listeden faylanacağım :blush:

2 Beğeni

@Agape yayınevi açmış, bize hiç söylememiş :laughing:

Bu giriş ücreti 10 TL olan fuar değil mi? 10 TL verip girmek için fazla boş bir fuar.

3 Beğeni

Ooo sen yeni görüyon, bayadır var, köklü bir yayınevi ama daha çok genç @alper kitapları basıyor.

Evet, keşke 10 lirayı direkt isteselerdi bu fuarı yapmasalardı.

2 Beğeni

@alper basıyorsa eğer bez ciltsiz kesinlikle basmıyordur :laughing:

Baktım da bilindik neredeyse hiçbir yayınevi yok. Stand ücreti çok mu yüksekti, nedir.

2 Beğeni