8 Mart Emekçi Kadınlar Günü

Forumdaki tüm bayan arkadaşların emekçi kadınlarlar günü kutlu olsun.

:sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::cherry_blossom::sunflower::rose::bouquet::tulip::blossom::tulip::cherry_blossom::bouquet::sunflower::rose::cherry_blossom::tulip::bouquet::cherry_blossom::cherry_blossom::rose::rose::bouquet::cherry_blossom::cherry_blossom::tulip::tulip::tulip::tulip::rose::sunflower::rose::bouquet::bouquet:

12 Beğeni

(da ayrı ama olsun. :D)

8 Beğeni

“Emekçi” ibaresini arada atlamadığınız için teşekkürler.
Tüm kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.

7 Beğeni

Kadınları korumaktan vazgeçmeniz lazım, onları farklı işler ve farklı uğraşlarla baş başa bırakın; izin verin ki asker olsunlar, denizci olsunlar, otomobil sürsünler, liman işçisi olsunlar. Kadınlık korunmaya muhtaç bir varoluş olmaktan çıkınca her şey olabilir."- Virginia Woolf

Emeklerimizin değerinin bilindiği, öldürülmediğimiz, tecavüz edilmediğimiz, işkence görmediğimiz, “insan” olduğumuzun bilincine varıldığı nice güzel günlere…

Kutlu olsun.

9 Beğeni

“Yalnızca 8 Mart değil, hergün kadınların olmalı.” Kadına şiddetin bu kadar normalleştiği bir ortamda, 8 Mart bana çok ironik geliyor. Erkek egemen bir toplumda yaşadığımız için, kadınların yılda yalnızca 1 kez hatırlanması çok üzücü. Zaten bir ülkede Kadın Haklarından bahsediliyor ise, o ülke bana göre gelişmemiştir. Bir ülkede “İnsan Hakları” olmalı, kadın-erkek ayrımı olmadan, cinsiyetçi ayrım olmadan.

9 Beğeni

images

8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun :slight_smile:

6 Beğeni

Ne Tanrı ne efendi…(*)

Cinsel, dinsel, sınıfsal, ulusal baskıya karşı emeğin bayrağını yükselten her renk ve inançtan emekçi kadınların 8 Mart emekçi kadınlar günü kutlu olsun.

* Jules Verne Macellanya’da yı okuyorum Kaw-djer’i selamlamış olayım.

1 Beğeni

9 Beğeni

Giydiren giydirene :slight_smile:

1 Beğeni

Kutlu olsun efendim. Kadınların değerinin bir gün değil, her gün bilinmesi dileğiyle.

7 Beğeni

Kutlu olsun. :smiley: :smiley:

giphy

5 Beğeni

Geç kaldım ama, kadınlar günü kutlu olsun kadınlarımızın.

“Kadınlar insandır, biz insanoğluyuz.”

Dünkü utanç verici olaylar sonrasında bir kez daha kadından ne kadar korkulduğunu anladık. Metroları kapatıp, vapurları iskeleye yanaştırmayacak kadar. Plastik mermiler, biber gazları kadar. Buna binaen size yılar sonra gelen bir açıklama yapacağım.

Eski üyeler bilir, forum lügatımıza yerleşen “çocuğumu keserim” sözünün nereden geldiğini 8 Mart ertesinde açıklıyorum :slight_smile:

4 Beğeni

Forumdaki tüm bayan arkadaşlarımın gününü kutlarım. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

6 Beğeni

Her yıl daha da anlamsızlaşan bir “kutlama” benim için ama işte içeride bir yerlerde hala umut var. :muscle:
Hepimizin emekçi kadınlar günü kutlu olsun hemşireler…

5 Beğeni

İzlemenizi öneririm

Kutlu olsun. :slight_smile:

IncompleteBlondBlackwidowspider-small

3 Beğeni

Forumdaki tüm hanımefendilerin günü kutlu olsun. Sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim.

4 Beğeni

Herkesin Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlarım.

4 Beğeni

Tüm kadınlar bugün hayatlarının en güzel günü olarak yaşasınlar, mutlu olsunlar. :tada:

5 Beğeni