90'lı Yılların Zamana Meydan Okuyan 10 İkonik Animesi

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/90-li-yillar-10-ikonik-anime-onerisi/

image

1990’lı yılların animelerinden hangilerini biliyorsunuz ya da hatırlıyorsunuz? Yıllara meydan okuyarak hâlâ kendisinden bahsettiren çoğu anime serisi, modası hiçbir zaman geçmeyecek hikâyeler sunuyor. Dünya çapında ve Türkiye’de de animeyi insanlara tanıtan Ay Savaşçıları ve Pokémon gibi serilerin çoğu 90 yapımı animeleri içeriyor. Peki tekrar izlemeye değer bu anime seriler hangileri? Gelin birlikte geçmişe doğru bir… (DEVAMI…)

5 Beğeni

Neon Genesis Evangelion başta olmak üzere Berserk ve Cowboy Bebop’ ı merak ediyorum. Bir de Slam Dunk var. Onu da basketboldan dolayı merak ediyorum. Bir gün… :smiley:

1 Beğeni

Kenshin’in geçmişi anlatan ovaları harikadır ondan da bahsetmek lazım.
GTO’yu da çok severim animeden 1 yıl önce çıkmış draması da güzeldir.

1988-1997 yılları arasında yayımlanan adı gibi efsane Legend of the Galactic Heroes da böyle bir listede olmalıydı bence.

5 Beğeni

Berserk’i merak ediyorum. :smiley:

2 Beğeni

Detective Conan da 1990 larda çıktı ve hala bölümleri çıkıyor anime aşırı güzel en sevdiğim anime olur kendileri tüm cinayetler zor oluyo ve bize çözme şansı veriyorlar (ben yinede çözemiyorum gerçi :sneezing_face:) romantizm i ve filmlerinde aksiyon da var daha ne istersin ki