Ablak Surat ile Uzun Burun

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Ablak Surat ile Uzun Burun – Aylık Öykü Seçkisi

image

Aynada kendimi seyrediyorum, güzelim güzel, burnum ayrı yöne çenem ayrı yöne selam vermese daha da güzel olabilirdim ama genetik kodumun elinden anca bu gelmiş, neyleyim. Canım sıkıldı, yerlerdeki karoları saya saya mutfağa gittim, 32 karoya sıkışan hayatıma hayıflanarak şöyle acısından bir şarkı dudaklarıma sarıldı. Aklım, onca makyaja rağmen bir türlü şekle girmeyen ablak suratımda. Kendime… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba

Çok beğenerek okuduğum bir bilimkurgu öyküsü kaleme almışsınız. Elinize sağlık.
Hayali evrenlerinizden bir perde aralanmış ve böyle bir metin ortaya çıkmış. Baş karakterinizi gülümseyerek okudum, öykünüzün örgüsü ve sorguladığınız noktalar da çok başarılı. Pet çağı, insan hakları verilmesi, çocuklara yük olarak bakış - hiç uzak gibi görünmüyor.

Son olarak metnin içinde inşa edip sonra da yok ettiğiniz fiziksel çekim ve duygu -aşk- kısmını/duyarsızlığı çok sevdim. Bir an “ve sonsuza dek mutlu yaşadılar” demenizden çekinmiştim ki bunun olmadığını görünce, öykü de tam yerine oturdu.

Kaleminize sağlık
Müge

1 Beğeni

Yorumunuz için teşekkürler. Ben mi mutlu sonları sevmiyorum, mutlu sonlar mı beni sevmiyor bilmiyorum, lakin hayatımda biraz böyle akıyor zaten :slightly_smiling_face:. Başka yerlerde de öykülerim yayınlanıyor, fırsat buldukça buradaki seçkilere de katılmaya gayret edeceğim, umarım sevilerek okunurlar.

1 Beğeni

Öykülerinizi güçlü buluyorum. Bu öykü de öyle olmuş.
Sağlıcakla

1 Beğeni